Development (future 3.2) - en to bg translation catalogue (3224 entries)

en: Full Width Template
bg: Шаблон с ширината на целия екран

en: Post Formats
bg: Формати на публикацията

en: Featured Images
bg: Картинки за публикациите

en: Featured Image Header
bg: Картинки за публикациите в заглавната част

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
bg: Часовата зона, която сте въвели, е невалидна. Моля, изберете валидна часова зона.

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
bg: Изглежда, че използвате стара версия на <a href='%s'>%s</a>. За най-приятна работа с WordPress, моля обновете браузъра си.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
bg: Използвате несигурна версия на <a href='%s'>%s</a>. За по-приятна работа с WordPress, моля обновете браузъра си.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
bg: В менюто има невалидни елементи. Моля, проверете отново, или ги изтрийте.

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
bg: Публикация

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
bg: Страница

en: %s (Invalid)
bg: %s (невалидно)

[ctx: plugin name]
en: Name
bg: Име

[ctx: term name]
en: Name
bg: Име

[ctx: meta name]
en: Name
bg: Име

en: <strong>WordPress Blog</strong> - Come here for the latest scoop.
bg: <strong>Блогът на WordPress Blog</strong> – елате за последните новини.

en: [%s] Your site invite
bg: [%s] Покана за сайт

[ctx: theme name]
en: Name
bg: Име

[ctx: link name]
en: Name
bg: Име

[ctx: html attribute]
en: Name
bg: Име

[ctx: html attribute]
en: Name:
bg: Име

en: Blue Color Scheme
bg: Синя цветова схема

en: Icon Design
bg: Дизайн на иконите

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
bg: Можете да намерите допълнителни теми за сайт си, като използвате Браузъра/Инсталатора на теми на тази страница, където са изброени темите от <a href="%s" target="_blank">официалното хранилище на WordPress.org</a>. Всички теми там създадени от външни разработчици, напълно безплатни са и са съвместими с лиценза на WordPress.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Install Themes&#8221; tab and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
bg: Ако искате по-голям избор от теми, отидете в раздела &#8222;Инсталиране на теми&#8220;. Там ще намерите всички теми от <a href="%s" target="_blank">официалното хранилище на WordPress.org </a>. Всички теми там създадени от външни разработчици, напълно безплатни са и са съвместими с лиценза на WordPress.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from WordPress core by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
bg: Разширенията могат да прихващат различни събития и да обогатяват функционалността на WordPress. Те се разработват независимо от ядрото на WordPress от хиляди програмисти и дизайнери по целия свят. Всички разширения в <a href="%s" target="_blank">официалното хранилище на WordPress.org</a> използват лиценз, който е съвместим с този на WordPress. Може да намерите нови разширения като търсите в официалното хранилище или в секцията Разширения на този блог.

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
bg: Качване на файлове

[ctx: add new from admin bar]
en: Plugin
bg: Разширение

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
bg: Връзка

[ctx: add new from admin bar]
en: Theme
bg: Тема

[ctx: add new from admin bar]
en: User
bg: Потребител

en: Re-install Now
bg: Пре-инсталация

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
bg: Размерът на файла, който се опитвате да качите, надвишава стойността от php.ini стойност (upload_max_filesize).

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
bg: Каченият файл, надвишава ограничението MAX_FILE_SIZE указано в HTML формуляра.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
bg: Трябва да укажете nonce идентификатор, за да може да бъде извършена проверката.

en: View Tag
bg: Преглед на етикета

en: View Category
bg: Преглед на категорията

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
bg: Ако лентата ви с отметки е скрита: копирайте кода по-долу, отворете вашият създайте нова отметка в браузъра си, напишете "Натисни това" в полето за име, и поставете кода в полето за адрес.

en: Core Committer
bg: Разработчик по ядрото

en: Guest Committer
bg: Гостуващ разработчик

en: External Libraries
bg: Външни библиотеки

en: Add:
bg: Добавяне:

en: Add Photos
bg: Добавяне на снимки

en: Editor width in Distraction-free writing mode:
bg: Ширина на редактора в режим Цял екран:

en: Wider
bg: По-широко

en: Narrower
bg: По-тясно

en: Default width
bg: Широчина по подразбиране

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Contributing_to_WordPress" target="_blank">Documentation on Contributing to WordPress</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Contributing_to_WordPress" target="_blank">Как да допринесем за развитието на WordPress</a>

en: WordPress always needs more people to report bugs, patch bugs, test betas, work on UI design, translate strings, write documentation, and add questions/answers/suggestions to the Support Forums. Join in!
bg: WordPress винаги има нужда от още хора, които да докладват грешки, да ги поправят, да тестват предварителните версии, да работят по потребителския интерфейс, да превеждат, да пишат документация и да добавят въпроси/отговори/предложения във форумите. Присъединете се!

en: Each name or handle is a link to that person&#8217;s profile in the WordPress.org community directory.
bg: Всяко име е връзка към профила на потребителя в обществената директория на WordPress.org.

en: This feature allows you to use a custom menu in place of your theme&#8217;s default menus. If your theme does not support the custom menus feature yet (the new and old default themes, Twenty Eleven and Twenty Ten, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link in this tab. You can still use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add menus to a sidebar.
bg: Тази опция ви позволява да създадете собствено меню на мястото на стандартните менюта за вашата тема. Ако вашата тема все още не поддържа тази опция (старите и новите теми по подразбиране, 2011 и 2010, я поддържат), можете да научите как да я  добавите от връзката Документации в този раздел. Все още можете да използвате джаджата за &#8222;персонализиране на менюто&#8220, за да добавяте менюта в лентата отстрани.

en: You can register your own profile at <a href="http://wordpress.org/support/register.php" target="_blank">this link</a> to start contributing.
bg: Можете да регистрирате свой собствен профил на <a href="http://bg.forums.wordpress.org/register.php" target="_blank">този адрес</a> и да започнете да помагате.

en: The left-hand navigation menu provides links to the administration screens in your WordPress application. You can expand or collapse navigation sections by clicking on the arrow that appears on the right side of each navigation item when you hover over it. You can also minimize the navigation menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom of the nav menu, below Settings; when minimized, the submenu items will be displayed on hover.
bg: Навигационното меню отляво предоставя връзки към административните екрани в WordPress. Може да отваряте и затваряте навигационните секции, като натиснете стрелката, която се появява вдясно на всеки навигационен елемент, щом задържите мишката си върху него. Може да минимизирате навигационното меню до малка иконка, като натиснете стрелката за отваряне на менюто в дъното на навигационното меню (под Настройки). Щом вече е минимизирано, подменютата ще се появяват като задържите мишката си върху иконката.

en: You can arrange your dashboard by choosing which boxes, or modules, to display in the work area, how many columns to display them in, and where each box should be placed. You can hide/show boxes and select the number of columns in the Screen Options tab. To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box. You can also expand or collapse each box; click the title area or downward arrow of the box. In addition, some boxes are configurable, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
bg: Можете да подреждате таблото си, като избирате кои панели или модули да се показват в работната зона, в колко колонки да се показват и къде да седи всеки панел. Можете да показвате или скривате броя на колонките в менюто за Настройка на изглежда. Можете да пренаредите панелите чрез "влачене" от полето на заглавие от избрания панел, и спрете да "влачите", когато се появи сив триъгълник на точки, където искате да сложите панела. Можете също да разширете панела или да го смалите от полето на заглавие или от стрелката надолу. Някои панели могат да бъдат настройвани и ще показват &#8220;Настрой&#8221 връзка в полето на заглавие, ако задържите мишката си върху тях.

en: <strong>Post Format</strong> - This designates how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
bg: <strong>Формат на публикация</strong> – Задава как вашата тема ще визуализира определена публикация. Например, бихте могли да имате <em>стандартна</em> публикация със заглавие и параграфи или пък кратка <em>бележка</em>, при която се пропуска заглавието и съдържа съвсем кратък текст. Моля, обърнете се към документацията за <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats"> описание на всички формати</a>. Темата ви може да поддържа всички или само някои от 10-те възможни формата.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the new in 3.2 distraction-free writing space, available in both the Visual and HTML modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
bg: Създаването на страница е много подобно на създаването на публикация, като екраните могат да бъдат променяни и пренареждани чрез влачене на отделните кутийки, чрез Настройка на изглед  и чрез отваряне/затваряне на кутийките. В този екран може да намерите и новият за 3.2 режим Цял екран, достъпен и във Визуалния, така и в HTML изгледа чрез бутона за Цял екран. Редакторът за страници работи почти по същия начин, като редактора за публикации, но има и някои специфични опции в кутията Атрибути на страницата:

en: The Admin Bar at the top provides quick access to common tasks when you are viewing your site. If you miss the Favorite Actions dropdown, removed as of 3.2, you can find many of the same actions in the Admin Bar, such as Add New > Post.
bg: Административната лента в горната част предоставя бърз достъп до най-използваните функции, когато разглеждате вашият блог/сайт. Ако ви липсва падащото меню с любими действия от версиите на  WordPress преди 3.2, може да намерите много от същите благинки в Admin Bar-а, като например Създаване > Публикация.

en: In the Comment column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
bg: В колоната за коментари, над всеки коментар пише &#8222;"Публикуван на",&#8220; последвано от датата и часа, в който коментарът е оставен на вашия сайт. Ако натиснете върху датата, ще видите коментара в сайта си. Ако поставите мишката върху коментар ще се покаже меню, от което може да одобрите, отговорите, редактирате, отбележите като спам или изтриете коментара.

en: When this setting is in effect a reminder is shown in the Right Now box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Blocked,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
bg: Когато тази настройка е включена, в заглавната част на административните екрани се показва напомняне &#8222;Търсачките се блокират&#8220; за да ви напомни, че сайтът ви не позволява търсачките да събират информация от него.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and HTML. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The HTML mode allows you to enter raw HTML along with your post text. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go the distraction-free writing screen, new in 3.2, via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in HTML mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
bg: <strong>Редактор на публикации</strong> – Въведете текста на публикацията си. Има два режима на редакция: Визуален и HTML. Изберете режим, като натиснете върху съответния раздел. Визуалният режим използва редактор, при който вижате резултата от форматирането. Натиснете върху последната икона на реда, за да видите втория ред контролни опции. HTML режимът ви позволява да въведете чист HTML код заедно с текста на поста. Можете да вмъкнете медия файлове, като щракнете върху иконата над поста редакторът и следвате указанията. Може отворите новото в 3.2 поле за писане на цял екран, чрез иконата Цял Екран във Визуалния режим (втори към последния на най-горния ред) или чрез бутона Цял Екран в режим HTML (последен в реда). След като вече сте го отворили можете да направите видими бутоните, висящи в горната област. Кликнете Изход Цял Екран, за да се върнете обратно към стандартния пост редактор.

en: The Use This link for the Categories and Tags Converter will take you to the Import page, where that Converter is one of the plugins you can download. Once that plugin is installed, the link on this page takes you to a screen where you can choose conversion either way.
bg: "С това" връзката за категории и етикети, ще ви отведе то страницата за вмъкване, където преобразувателят е един от разширенията които може да изтеглите. Веднъж когато разширението е инсталирано, връзка от тази страница ще ви отведе до екрана където ще може да изберете начина на преобразуване.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
bg: Полето за заглавие и голямото поле за редакция на статията са с фиксирани места, но може да преподредите всички останали кутии с просто влачене и пускане с мишката, също така може да ги сгъвате и разгъвате, като цъкате върху техните заглавия. Използвайте настройките на изгледа за да покажете повече кутии (Откъс, Изпращане на Trackbacks, Потребителски полета, Дискусии, Кратко име, Автор) или за да изберете в колко колони желаете да виждате този екран.

en: Available Tools
bg: Налични инструменти

en: Network Setup
bg: Настройки на мрежата

en: User Experience Lead
bg: Ръководител „Потребителско изживяване“

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
bg: Преводачи

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals. We couldn&#8217;t possibly list them all, but here some of the most influential people currently involved with the project:
bg: WordPress се създава от хора с много страст по целия свят. Не можем да изброим всички, но ето някои от най-влиятелните хора, които работят върху проекта:

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
bg: WordPress расте, когато хората като вас разказват на приятелите си за него, и когато хилядите фирми и услуги, които са изградени и работят с WordPress споделят този факт с  потребители си. Поласкани сме всеки път, когато някой каже добра дума.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
bg: Всяко разширение и тема в официалните хранилища на WordPress.org са 100%% GPL съвместими, така че да можете да се чувствате сигурни когато теглите <a href="%1$s"> разширения </a> или <a href="%2$s">теми</a> от там. Ако намерите разширение или тема от друг източник, не забравяйте първо да <a href="%3$s">ги попитайте дали лицензът им е съвместим с GPL</a>. Ако те не се съобразяват с лиценза WordPress, не ги препоръчваме.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
bg: WordPress е безплатен и свободен, създаден от разпределена общност от доброволци по целия ​​свят. WordPress ви дава  страхотни, променящи мирогледа права с любезното съдействие на <a href="%s">GPL лиценза</a>.

en: Word count: %s
bg: Брой думи: %s

en: Blockquote (Alt+Shift+Q)
bg: Дълъг цитат (Alt + Shift + Q)

en: Lead Developer
bg: Главен разработчик

en: Developer
bg: Разработчик

en: Help (Alt + Shift + H)
bg: Помощ (Alt + Shift + H)

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in Here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site.
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
bg: Здравейте, 
    
    Новият ви сайта SITE_NAME беше успешно създаден на адрес:
    BLOG_URL
    
    Може да влезете като администратор със следната информация: 
    Име: USERNAME
    Парола: PASSWORD 
    Адрес за вход: BLOG_URLwp-login.php
    
    Надяваме се, че ще се забавлявате с новия си сайт. Благодаря!
    Благодаря! 
    
    --Екипът на SITE_NAME

en: Extended Core Team
bg: Разширен екип

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
bg: Искате ли да видите името си на тази страница? <a href="%s">Включете се в разработката на WordPress</a>

en: Credits
bg: Заслуги

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
bg: Изключване

en: WordPress Credits
bg: Заслуги за WordPress

en: Cofounder, Project Lead
bg: Съ-основател, лидер на проекта

en: Internationalization
bg: Интернационализация

en: Howdy, %1$s
bg: Здрасти,%1$s

en: Edit your profile
bg: Редактиране на профила

en: Core Contributors to WordPress %s
bg: Виновници за WordPress %s

en: Recent Rockstars
bg: Скорошни звезди

en: Exit fullscreen
bg: Изход от Цял екран

en: Just write.
bg: Просто пишете.

en: All Comments
bg: Всички коментари

en: Installed Plugins
bg: Инсталирани разширения

en: All Users
bg: Всички потребители

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
bg: WordPress се създава от <a href="%1$s">екип по целия свят</a> от страстни личности. <a href="%2$s">Включете се в разработката WordPress</a>.

en: Project Leaders
bg: Ръководители на проекта

en: Designer
bg: Дизайнер

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
bg: Имате свободата да ползвате програмата за каквато и да е цел;

en: <p><a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a></p>
bg: <p><a href="%1$s" class="update-browser-link">Обновете %2$s</a> или вижте как да <a href="%3$s" class="browse-happy-link">разглеждате интернет страници по-щастливи</a></p>

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
bg: Имате достъп до изходния код и свободата да изучавате как работи програмата и да я променяте.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
bg: Имате свободата да разпространявате копия на WordPress.

en: <a href="%s">Credits</a>
bg: <a href="%s">Заслуги</a>

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
bg: Имате свободата да подобрявате програмата и да давате на другите достъп до подобренията. Така ще спечели цялото общество около WordPress.

en: You are using an insecure browser!
bg: Използвате несигурен браузър!

en: Your browser is out of date!
bg: Браузърът ви е стара версия!

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
bg: Не ви ли се иска всеки софтуер да идваше с тези свободи? Ние също! За повече информация, вижте <a href="http://www.fsf.org/">Фондацията за свободен софтуер</a>.

en: Your login has expired. Please open a new browser window and <a href="%s" target="_blank">log in again</a>.
bg: Сесията ви е изтекла. Моля, отворете нов прозорец на браузъра и <a href="%s" target="_blank">влезете отново</a>.

en: <a href="%s">Freedoms</a>
bg: <a href="%s">Свободи</a>

en: Freedoms
bg: Свободи

en: Clear
bg: Изчистване

en: Search Installed Themes
bg: Търсене в инсталираните теми

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
bg: Можете да използвате някоя от тези снимки или да показвате случайно при всяко презареждане.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
bg: Ако не искате да качите ваше собствено изображение, можете да някоя от тези страхотни снимки, или да показвате случайно при всяко презареждане.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
bg: Можете да изберете някое вече качено изображение или да се показва някое случайно.

en: Approve and Reply
bg: Одобряване и отговор

en: All Posts
bg: Всички публикации

en: All Pages
bg: Всички страници

en: Collapse menu
bg: Свиване на менюто

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
bg: Drop-Ins са разширения в директорията <code>%s</code>, които могат да заместват функционалност от ядрото на WordPress.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
bg: Файловете в директорията <code>%s</code> се изпълняват автоматично.

en: Updated.
bg: Обновен.

en: fullscreen
bg: на цял екран

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
bg: <strong>Случайно: </strong> Показване на различно изображение на всяка страница.

en: Uploaded Images
bg: Качени снимки

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Post Tags</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">Документация за етикети</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за качване на файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Документация за потребителските профили</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Документация за постоянни връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Документация на категории</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Документация на категории с връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Документация за джаджи</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Документация за менюта</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Документация за редактиране на качени файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Документация за редактиране на страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Документация относно медийната библиотека</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Документация за Разни</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Документация за избор на заглавно изображение</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Документация за експортиране</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Документация за общи настройки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Документация за настройки на качените файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Документация за обновяване на WordPress</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за създаване и редактиране на публикации</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Документация за коментари</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Документация за управление на потребители</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Документация за настройки на коментарите</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за Създаване на връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Документация за настройки за четене</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за инсталиране на разширения</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Документация за управление на публикации</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_Screen" target="_blank">Documentation on Privacy Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Privacy_Screen" target="_blank">Документация за лични настройки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Документация на таблото</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Документация за редактиране на разширения</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Документация за избор фон</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Документация за импортиране</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Документация за управление на страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за създаване на нови страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Документация за настройки за писане</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Документация за управление на връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за добавяне на нови потребители</a>

en: Bold (Ctrl + B)
bg: Получер (Ctrl + B)

en: Italic (Ctrl + I)
bg: Курсив (Ctrl + I)

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
bg: Подреден списък (Alt + Shift + O)

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
bg: Неподреден списък (Alt + Shift + U)

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
bg: Вмъкване/редактиране на изображения (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
bg: Вмъкване/редактиране на връзка (Alt + Shift + A)

en: Unlink (Alt + Shift + S)
bg: Премахване на връзка (Alt + Shift + S)

en: Save failed
bg: Грешка при записа

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
bg[0]: Определили сте този потребител за изтриване:
bg[1]: Определили сте тези потребители за изтриване:

en: &larr; Back to Users
bg: &larr; Назад към Потребителите

en: Autosave disabled.
bg: Автоматичното записване изключено.

en: %s is currently editing this article. If you update it, you will overwrite the changes.
bg: %s в момента редактира публикацията. Ако я запишете ще презапишете тяхните промени.

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
bg: TinyMCE е платформено независим уеб базиран WYSIWYG HTML редактор Javascript освобождава с отворен код под%sLGPL </a> → от Moxiecode Systems AB. Той има способността да конвертирате HTML текстовото поле полета или други HTML елементи на редактор инстанции.

en: Indigo
bg: Индиго

en: Navy Blue
bg: Тъмносин

en: Dark green
bg: Тъмно зелен

en: Amber
bg: Кехлибар

en: Olive
bg: Маслина

en: Words:
bg: Думи:

en: Maroon
bg: Кестеняв

en: Poster
bg: Плакат

en: Preload
bg: Предварително зареждане

en: Alternative source 2
bg: Алтернативен източник 2

en: Alternative source 1
bg: Алтернативен източник 1

en: Disc
bg: Диск

en: Upper roman
bg: Главни римски цифри

en: Aqua
bg: Аква

en: Lime
bg: Лайм

en: Magenta
bg: Магента

en: Royal blue
bg: Кралско синьо

en: Turquoise
bg: Тюркоаз

en: Yellow green
bg: Жълто-зелен

en: Upper alpha
bg: Главни латински букви

en: Lower roman
bg: Малки римски цифри

en: Burnt orange
bg: Пепеляво оранжево

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
bg: Вмъкването е в режим на чист текст. Натиснете отново, за да се върнете в нормалния режим.

en: Plum
bg: Слива

en: {#field} must be a number
bg: {#field} трябва да е число

en: Medium gray
bg: Средно сиво

en: Sea green
bg: Морско зелено

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
bg: Вмъкването е в режим на чист текст. Натиснете отново, за да се върнете в нормалния режим. След като смъкнете нещо ще се върнете автоматично в нормалния режим.

en: HTML5 Video Options
bg: HTML5 Видео опции

en: Very dark gray
bg: Много тъмно сиво

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
bg: Натиснете ALT F10 за лентата с инструменти. Натиснете ALT 0 за помощ.

en: Accessibility Help
bg: Помощ за достъпност

en: General Usage
bg: Обща употреба

en: {#field} must be a number greater than {#min}
bg: {#field} трябва да е число по-голямо от {#min}

en: Dark azure
bg: Тъмно небесносин

en: Dark olive
bg: Тъмно маслиново

en: Lower greek
bg: Малки гръцки букви

en: Lower alpha
bg: Малки латински букви

en: Learn word
bg: Запомняне на думата

en: Types
bg: Видове

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: {#field} must be a number or percentage
bg: {#field} трябва да е число или процент

en: Square
bg: Квадрат

en: Gold
bg: Злато

en: Light sky blue
bg: Светло небесно синьо

en: Circle
bg: Кръг

en: Peach
bg: Праскова

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
bg: Copyright © 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, Всички права запазени.

en: Sky blue
bg: Небесно син

en: Rich Text Area
bg: Форматирана област за текст

en: Pale green
bg: Бледозелен

en: Light yellow
bg: Светло жълтo

en: Teal
bg: Синьо-зелено

en: Pale cyan
bg: Бледо синьозелено

en: Grayish blue
bg: Сиво-синьо

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
bg: Изходната директория не съществува или нямате права за писане там.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
bg: Няма налични HTTP библиотеки и заявката не може да бъде изпълнена.

[ctx: post format]
en: Format
bg: Формат

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментар.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментара.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
bg[0]: Има <a href="%2$s">%1$ коментар</a> в опашката за спам.
bg[1]: Има <a href="%2$s">%1$ коментарa</a> в опашката за спам.

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
bg: %1$s от%2$s

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
bg: <a href="%1$s">Akismet</a> не позволява спама да стигне до блога ви.

en: Show Admin Bar
bg: Показване на админстративната лента

en: when viewing site
bg: при разглеждане на сайта

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
bg: <strong>Регистрацията беше успешна!</strong> Проверете електронната си поща за API ключа за Akismet и го въведете по-долу.

en: in dashboard
bg: в таблото

en: Flagged as spam by Akismet
bg: Маркирано като спам от Akismet

en: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comment</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div> | <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comments</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>
bg[0]: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">спам коментар</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">блокиран от</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>
bg[1]: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">спам коментара</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">блокирани от</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>

en: %1$s%2$s%3$s %4$sspam comment%5$s %6$sblocked by%7$s<br />%8$sAkismet%9$s | %1$s%2$s%3$s %4$sspam comments%5$s %6$sblocked by%7$s<br />%8$sAkismet%9$s
bg[0]: %1$s%2$s%3$s %4$sспам коментар%5$s %6$sблокиран от%7$s<br />%8$sAkismet%9$s
bg[1]: %1$s%2$s%3$s %4$sспам коментара%5$s %6$sблокирани от%7$s<br />%8$sAkismet%9$s

en: History
bg: История

[ctx: comments]
en: Spam
bg: Спам

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
bg: В момента <a href='%1$s'>опашката за спам </a> е празна.

en: Cleared by Akismet
bg: Одобрено от Akismet

en: Enter the destination URL
bg: Въведете адреса на връзката

en: %s Page Template
bg: Шаблон за страница %s

en: Or link to existing content
bg: Или дайте връзка към вече съществуващо съдържание

en: Post Format:
bg: Формат на публикацията:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
bg[0]: Разширението може да е включено на други сайтове в мрежата
bg[1]: Разширението може да са включени на други сайтове в мрежата

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
bg: Не можете да изтриете разширение, докато е включено на основния сайт.

en: Default Post Format
bg: Формат по подразбиране

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
bg: Нямате право да променяте този сайт.

[ctx: user]
en: Add Existing
bg: Добавяне на съществуващ

[ctx: user]
en: Add New User
bg: Добавяне на потребител

en: Add New User
bg: Добавяне на потребител

en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
bg: Всяка промяна в този екран ще се отрази на всички сайтове в мрежата.

[ctx: user]
en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: To create a new custom menu, click on the + tab, give the menu a name, and click Create Menu. Next, add menu items from the appropriate boxes. You&#8217;ll be able to edit the information for each menu item, and can drag and drop to put them in order. You can also drag a menu item a little to the right to make it a submenu, to create menus with hierarchy. Drop the item into its new nested placement when the dotted rectangle target shifts over, also a little to the right. Don&#8217;t forget to click Save when you&#8217;re finished.
bg: За да създадете ново потребителско меню, натиснете върху + раздела, задайте на менюто име и щракнете върху Създаване на Меню. След това добавете елементите на менюто от съответните полета. Ще&#8217; можете да редактирате информацията за всеки елемент от менюто, и да влачите и да ги пускате, за да ги сложите в ред. Можете също да плъзнете елемент от менюто, малко надясно, за да го преврърнете в подменю и създадете менюта с йерархия. Поставете елемента в новото желано разположение, когато целта на пунктираният триъгълник се обърне, което също е малко в дясно. Не&#8217;забравяйте да щракнете върху Записване, когато&#8217;сте готови.

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
bg: "Натисни ме" е малък бутон за браузъра ви, който ви позволява да взимате малки парченца от интернет страниците и да ги публикувате бързо. Може да го използвате за да вземете връзка или за да публикувате откъс. "Натисни ме" дори ви позволява да изберете изображения които да бъдат вмъкнати на страницата и да ги използвате във вашата статия. Просто изтеглете с мишката "Натисни ме" връзката към края на вашият браузър, където се намира полето с отметки.  Цъкайки върху "Натисни ме" иконката или етикета, разглеждайки друга страница, ще ви бъде поднесен прозорец с всички тези възможности.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Документация за създаване на Разширения</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
bg: На таблото ви има следните секции:

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
bg: Този екран показва списък на всички съществуващи потребители на вашия сайт. Всеки потребител има една от петте дефинирани роли, зададена от администратора: Администратор, Редактор, Автор, Сътрудник или Абонат. Потребителите чиито роли са различни от Администратор ще виждат по-малко опции в менюто на таблото, когато те са се влезли в системата, в зависимост от ролите си.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Документация за използване на постоянни връзки</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
bg: Ако искате да направите промени, но не&#8217; искате те да бъдат заменени, когато обновявате разширението, може би е време да помислите за създаването на свое собствено разширение. За информация относно редактиране на разширения, как да създадете свое  или просто, за да разберете по-добре тяхната структура, вижте връзките по-долу.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Описание на ролите и правомощията</a>

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to  limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
bg: Можете да експортирате файл от съдържанието на своя сайт, за да го импортирате в друга инсталация или платформа. Експортираният файл ще бъде в XML формат, наречен WXR. Могат да бъдат включени публикации, страници, коментари, потребителски полета, категории и етикети. Можете да изберете WXR файла да включва само определени постове или страници като зададете от падащото меню филтри за ограничаване на експортираната информация според категория, автор, дати подредени по месеци или статус на публикуване.

en: You can delete link categories in the Bulk Action pulldown, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default link category.
bg: Може да изтривате връзка към категориите от менюто за масови действия, но това действие не изтрива връзките които са в категориите. Вместо това, те ще бъдат преместени към подразбиращата се категория.

en: sample-page
bg: примерна-страница

en: Sample Page
bg: Примерна страница

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
bg: %1$ е извикана <strong>некоректно</strong>. %2$s %3$s

en: (This message was added in version %s.)
bg: (Това съобщение беше добавено във версия %s.)

en: Retro (Generated)
bg: Ретро (генериран)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
bg: В момента в този сайт е включена само една тема. <a href="%1$s">Включете</a> или <a href="%2$s">инсталирайте</a> още теми.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
bg: В момента в този сайт е включена само една тема. <a href="%1$s">Включете</a> още теми.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickies to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
bg: Това е примерна страница. Страниците се различават от публикациите по това, че стоят на едно място и в повечето теми се показват в основната навигация. Повечето хора започват със страница „За нас“, в която се представят пред посетителите на сайта. Тя може да съдържа нещо подобно на:
    
    <blockquote>Здравейте! През деня разнасям поща с колело, вечер играя в малък театър и това е моят блог. Живея в София, имам страхотно куче –  Джеси – и много обичам мента. (И да се разхождам в дъжда.)</blockquote>
    
    ...или нещо като това:
    
    <blockquote>ХШЩ е фирма за джаджи, основана през 1993г. и от тогава произвежда качествени джаджи за всички. ХШЩ има 19 служители в с. Долно Камарци и прави редица страхотни неща за обществото в града.</blockquote>
    
    Като нов потребител на WordPress, отидете на <a href="%s">таблото си</a>, където може да изтриете или редактирате тази страница и да създадете много нови. Забавлявай се!

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
bg: <strong>Грешка</strong>: Паролата въведена за потребител <strong>%1$s</strong> е неправилна. <a href="%2$s" title="Загубени и намерени пароли">Забравена парола</a>?

en: Sorry, you cannot publish this post.
bg: Нямате право да публикувате.

en: Comment History
bg: История на коментарите

en: <a href="%s" target="_blank">Click here</a> to confirm that <a href="%s" target="_blank">Akismet.com is up</a>.
bg: <a href="%s" target="_blank">Натиснете тук</a>, за да потвърдите, че <a href="%s" target="_blank">Akismet.com е достъпен.</a>

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
bg: Akismet %s изисква WordPress версия 3.0 или по-нова.

en: %s approved | %s approved
bg[0]: % одобрен
bg[1]: % одобрени

en: %s reported this comment as not spam
bg: %s е докладвал, че този коментар не е спам

en: Akismet caught this comment as spam
bg: Akismet е маркирал този коментар като спам

en: %s reported this comment as spam
bg: %s е докладвал този коментар като спам

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
bg: Akismet е уловил този коментар като спам по време на автоматично пре-проверяване на коментарите.

en: Re-trying
bg: Повторен опит

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
bg: Автоматично изтриване на спам коментарите в постовете, по-стари от месец.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
bg: Адресът на блога ви е невалиден: %s. Моля поправете настройката за <a href="%s">начална страница</a>.

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
bg: Показване на броя на одобрените от вас коментари, до името на всеки автор.

en: %s changed the comment status to %s
bg: %s е променил статуса на коментара на %s

en: Comment status was changed to %s
bg: Статусът на коментара е променен на %s

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
bg: Akismet е одобрил този коментар по време на автоматичен повторен опит.

en: Akismet cleared this comment
bg: Akismet е одобрил коментара.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
bg: Коментарът е жил задържан от wp_blacklist_check

en: A server or network problem prevented Akismet from checking %d comment. It has been temporarily held for moderation and will be automatically re-checked in %s. | A server or network problem prevented Akismet from checking %d comments. They have been temporarily held for moderation and will be automatically re-checked in %s.
bg[0]: Проблем със сървъра или мрежата попречи на Akismet да провери %d коментар. Той ще бъде временно задържан за одобрение и ще бъде автоматично проверен след %s.
bg[1]: Проблем със сървъра или мрежата попречи на Akismet да провери %d коментара. Те ще бъде временно задържани за одобрение и ще бъде автоматично проверени след %s.

en: Accessible
bg: Достъпен

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
bg: Akismet не e успял да провери коментара (отговор: %s), и ще опита автоматично по-късно.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
bg: Супер-администраторските привилегии не могат да бъдат премахнати, защото административния e-mail адрес на мрежата от сайтове принадлежи на този потребител.

en: Permalink: %s
bg: Постоянна връзка: %s

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
bg: В момента имате само една инсталирана тема. Имате избор от над 1000  безплатни теми в официалното хранилище за теми на WordPress.org. Можете да ги разгледате и инсталирате от секцията <a href="%s">Инсталиране на теми</a> по-горе.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
bg: Една, или повече таблици от базата от данни, са недостъпни. За да разрешите на WordPress да се опита да ги поправи, натиснете бутона &#8222;Поправка на базата от данни&#8220; Поправката може да отнеме известно време, така че бъдете търпеливи!

en: Visual Editor RTL Stylesheet
bg: Стил на визуалния редактор (отдясно на ляво)

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
bg: Тази дъщерна тема наследява шаблона от родителската тема,%s.

en: This is a file in your current parent theme.
bg: Този файл е част от родителската тема.

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please update to lighttpd 1.5.
bg: Ако искате да използвате пълната функционалност на опцията за качване, като качването на няколко файла едновременно, моля обновете до lighttpd 1.5.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made.  'Cancel' to stop, 'OK' to update.
bg: При обновяването на тази тема ще загубите всички промени, които сте правили по файловете ѝ.

en: Error occurred while accessing post metadata for file location.
bg: Възникна грешка при четенето на местоположението на файла.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>.
bg: Възникна грешка при обновяване на %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
bg: Възникна грешка. Презаредете страницата и опитайте отново.

en: Your WordPress database has been successfully updated!
bg: Структурата на базата от данни бе успешно обновена.

en: Update WordPress Database
bg: Обновяване на базата от данни на WordPress

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
bg: На път сте да инсталирате WordPress %s <strong>на английски.</strong>. Има шанс обновяването да създаде проблеми с текущият превод. Може да изчакате, докато излезе локализирана версия на вашия език.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
bg: Обновяването може да отнеме известно време, моля, бъдете търпеливи.

en: WordPress &rsaquo; Update
bg: WordPress &rsaquo; Обновяване

en: Update Complete
bg: Обновяването завърши успешно

en: To update themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection and click on the appropriate Update button. Check the box at the top of the Themes or Plugins section to select all and update them all at once.
bg: За да обновите темите, или разширенията от този екран, използвайте кутийките за отметки, за да ги изберете, и натиснете бутона Обновяване. Поставете отметка в кутийката в началото на секцията Теми и Разширения, за да изберете всичко, и да го обновите наведнъж.

en: Database Update Required
bg: Необходимо е обновяване на базата от данни

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
bg: WordPress беше обновен успешно! Преди да продължите, трябва да обновите и структурата на базата си от данни.

en: No Update Required
bg: Не е необходимо обновяване

en: Your attempt to update this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Неуспешен опит за обновяване на разширението &#8222;%s&#8220;.

en: Plugin updated successfully.
bg: Разширението е обновено успешно.

en: Update Theme
bg: Обновяване на тема

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update automatically</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$</a> или <a href="%5$s">обновете автоматично</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
bg: Излязла е нова версия на %1$. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$</a>. <em>Не е достъпно автоматично обновяване за тази тема.</em>

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Има обновление <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Има обновления <span class="count">(%s)</span>

en: Plugin update failed.
bg: Обновяването на разширението бе неуспешно.

en: Theme update failed.
bg: Обновяването на темата беше неуспешно.

en: Theme updated successfully.
bg: Темата е обновена успешно.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update automatically</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$</a> или <a href="%4$s" %5$s>обновете автоматично</a>.

en: Update Plugin
bg: Обновяване на разширение

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$</a>. <em>Не е достъпно автоматично обновяване за това разширение.</em>

en: Update package not available.
bg: Няма нова версия на пакета.

[ctx: Post format]
en: Standard
bg: Стандартен

en: Standard
bg: Стандартен

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
bg: Типовете на публикациите на могат да бъдат по-дълги от 20 символа

en: Date range:
bg: Времеви интервал:

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
bg: Съдържа всичките ви публикации, страници, коментари, собствени полета, категории, етикети, навигационни менюта и собствени типове публикации.

en: Choose what to export
bg: Изберете какво да експортирате

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import this site.
bg: След като сте свалили файла, може да използвате функцията Импорт в друга инсталация на WordPress, за да импортирате съдържанието от този сайт.

en: Authors:
bg: Автори:

en: All content
bg: Цялото съдържание

en: Add new Tag
bg: Нов етикет

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
bg: Създаване

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
bg: С оглед на сигурността качването на този тип файлове не е разрешено.

en: When possible, embed the media content from a URL directly onto the page. For example: links to Flickr and YouTube.
bg: Когато е възможно, вмъква медийно съдържание от зададен адрес (URL) директно в страницата. Например: връзки към Flickr и YouTube.

[ctx: Post format]
en: Audio
bg: Аудио

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s as a %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
bg: Здравейте, 
    Поканени сте да се присъедините към '%1$s' на
    %2$s като %3$s.
    Ако не желаете да се присъедините към този сайт, моля игнорирайте това писмо. Поканата ще изтече в рамките на няколко дни.
    
    Моля използвайте връзката по-долу, за да активирате потребителския си профил:
    %%s

en: Invalid post format
bg: Невалиден формат на публикация

en: %s Global Dashboard
bg: %s Глобално табло

en: %s Network Admin
bg: %s Администрация на мрежата

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Повече информация</a>

en: Open link in a new window/tab
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец/таб

en: No search term specified. Showing recent items.
bg: Не сте търсили за нищо. Показват се последните публикации.

[ctx: column name]
en: In Response To
bg: В отговор на

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
bg: Изпратен на <a href="%1$s">%2$s в %3$s</a>

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
bg: Само статични метод или функцията могат да бъдат използвани в uninstall hook

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Документация за спам в коментари</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Документация за клавишни комбинации</a>

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
bg: Секцията Налични джаджи съдържа всички джаджи, от които можете да избирате. След като издърпате някоя джаджа в страничната лента, тя ще се отвори, за да ви позволи да конфигурирате настройките ѝ. Когато сте готови, натиснете върху Запис и джаджата ще се покаже на сайта. Бутонът Изтриване премахва джаджата.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
bg: Не забравяйте да натиснете Запис на файл, за да запишете информацията за изображението.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
bg: Забележете, че можете да изрежете изображението, като натиснете върху него (иконата Изрязване вече е избрана) и влачете рамката, за да изберете желаната област. След това натиснете Запис, за да запазите изображението.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
bg: За изображения, можете да натиснете върху Редактиране на изображение под миниатюрата, за да изведете вградения редактор на изображения с икони за изрязване, завъртане, или обръщане на изображението, както и за отмяна и довършване. Кутиите от дясно ви дават повече опции за мащабиране на изображението,за изрязването му, както и за изрязване на миниатюрата по различен начин от изрязването на оригиналното изображение. Можете да натиснете върху Помощ в кутиите, за  повече информация.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
bg: Този екран позволява да редактирате пет полета за метаданни във файл, в рамките на медийната библиотека.

en: The requested user does not exist.
bg: Търсеният потребител не съществува.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site.  That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
bg: Въведете email адресът на съществуващ потребител на тази мрежа, за да го поканите. До него ще бъде изпратено писмо, за да потвърди поканата.

en: E-mail or Username
bg: Email или потребителско име

en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: Please enter a valid email address.
bg: Моля, въведете валиден email адрес.

en: Create a brand new user and add it to this site.
bg: Създаване на нов потребител и добавяне в сайта.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site.  That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
bg: Въведете e-mail адрес или потребителско име на съществуващ потребител в тази мрежа, за да го поканите в сайта. Ще му бъде изпратено писмо, за да може да потвърди поканата.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
bg: Предаването на номера на статията вече е непрепоръчително. Моля предавате масив от аргументи вместо това.

[ctx: Post format]
en: Aside
bg: Бележка

[ctx: Post format]
en: Chat
bg: Чат

[ctx: Post format]
en: Gallery
bg: Галерия

[ctx: Post format]
en: Link
bg: Връзка

[ctx: Post format]
en: Image
bg: Изображение

[ctx: Post format]
en: Quote
bg: Цитат

[ctx: Post format]
en: Status
bg: Статус

[ctx: Post format]
en: Video
bg: Видео

en: Add the user without sending them a confirmation email.
bg: Добавяне на потребителя без да му бъде изпратено писмо за потвърждение.

en: No pages found in Trash.
bg: Няма намерени страници в Кошчето.

en: No pages found.
bg: Няма намерени страници.

en: No posts found in Trash.
bg: Няма намерени публикации в Кошчето.

en: Shortlink
bg: Кратка връзка

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them.  Repairing can take a while, so please be patient.
bg: WordPress може автоматично да потърси някои често срещани проблеми с базите от данни и да ги поправи. Поправката може да отнеме време, затова бъдете търпеливи.

en: Invalid attachment ID.
bg: Невалиден номер на прикачен файл.

en: Sorry, you cannot upload files.
bg: Нямате право да качвате файлове.

en: This file no longer needs to be included.
bg: Файлът вече няма нужда да бъде включван.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
bg: <strong>Забележка:</strong> всички промени по файловете на темата ще бъдат загубени. Ако искате да промените темата, използвайте <a href="%s">дъщерна тема</a>.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Залепена <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Залепени <span class="count">(%s)</span>

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
bg: Моля, въведете потребителско си име или e-mail адрес. По e-mail ще получите връзка, чрез която да промените паролата си.

en: Please select one or more plugins to update.
bg: Изберете едно или повече разширения за обновяване.

en: Please select one or more themes to update.
bg: Изберете една или повече теми за обновяване.

en: Last checked on %1$s at %2$s.
bg: Последна проверка на %1$s в %2$s.

en: Check Again
bg: Повторна проверка

en: Display as dropdown
bg: Показване като падащо меню

en: Large size image height
bg: Височина на голямо изображение

en: Medium size image width
bg: Ширина на средно изображение

en: Medium size image height
bg: Височина на средно изображение

en: Large size image width
bg: Ширина на голямо изображение

en: Crop thumbnail to exact dimensions
bg: Изрязване на умалените изображения до точните размери.

en: Thumbnail Height
bg: Височина на умаленото изображение

en: Thumbnail Width
bg: Ширина на умаленото изображение

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg: Процесът на обновяване започва. При някои хостове обновяването може да отнеме време – моля за търпение.

en: No matches found.
bg: Не са открити съвпадения.

en: New password
bg: Нова парола

en: Confirm new password
bg: Потвърдете новата парола

en: To reset your password, visit the following address:
bg: Посетете този адрес за да промените паролата си:

en: Reset Password
bg: Промяна на парола

en: The passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password Reset
bg: Промяна на парола

en: Your password has been reset.
bg: Паролата ви бе променена.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
bg: Някой е поиска промяна на паролата за следния потребител:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
bg: Ако това е грешка, просто игнорирайте това писмо, и нищо няма да се случи.

en: Enter your new password below.
bg: Въведете новата си парола по-долу.

en: Invalid post
bg: Грешна публикация

en: Global Dashboard
bg: Глобално табло

en: Edit My Profile
bg: Редактиране на моя профил

en: Manage Comments
bg: Управление на коментарите

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Документация за форматиране на дата и час</a>.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
bg: Използвате автоматично-генерираната парола за вашия профил. Искате ли да я смените на нещо по-лесно за запомняне?

en: Theme filters
bg: Филтри на темата

en: Apply Filters
bg: Прилагане на филтрите

en: Close filters
bg: Затваряне на филтрите

en: RTL Language Support
bg: RTL Езикова поддръжка

en: Light
bg: Светла

en: Editor Style
bg: Собствен стил на редактора

en: Front Page Posting
bg: Публикуване от заглавната страница

en: Translation Ready
bg: Поддържа преводи

en: View comment history
bg: Преглед историята на коментарите

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
bg: Akismet не е успял да провери отново коментара (резултат: %s)

en: Flagged as spam by %s
bg: Отбелязан като спам от %s

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
bg: Akismet е проверил отново коментара и го е отбелязал като спам

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
bg: Моля, <a href="%s">обновете WordPress</a> до най-новата версия или <a href="%s">инсталирайте по-старата версия 2.4 на разширението Akismet</a>.

en: Un-spammed by %s
bg: %s е маркирал коментара като не-спам

en: Akismet re-checked and cleared this comment
bg: Akismet е проверил отново и одобрил коментара

en: Options:
bg: Настройки:

en: You are not allowed to edit this comment.
bg: Нямате право да редактирате този коментар.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
bg: За да извърши поисканото действие, WordPress се нуждае от достъп до вашия уеб-сървър.

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
bg: "caller_get_posts" вече не трябва да се използва. Използвайте "ignore_sticky_posts" вместо нея.

en: New Link Category Name
bg: Име на новата категория за връзки

en: Add New Link Category
bg: Нова категория за връзки

en: Update Link Category
bg: Обновяване на категорията за връзки

en: All Link Categories
bg: Всички категории за връзки

en: Search Link Categories
bg: Търсене в категориите за връзки

en: Link Category
bg: Категория за връзки

en: Current page
bg: Текуща страница

en: Go to the previous page
bg: Към предишната страница

en: No items found.
bg: Няма намерени записи.

en: Go to the next page
bg: Към следващата страница

en: Go to the last page
bg: Към последната страница

en: 1 item | %s items
bg[0]: 1 запис
bg[1]: %s записа

en: No matching users were found.
bg: Не бяха намерени потребители.

en: No themes match your request.
bg: Не бяха намерени теми, които да отговарят на търсенето ви.

en: Go to the first page
bg: Към първата страница

en: Search Sites
bg: Търсене в сайтовете

en: Create a New User
bg: Създаване на нов потребител

en: You have %1$s and %2$s.
bg: Имате %1$s и %2$s.

en: %s site | %s sites
bg[0]: %s сайт
bg[1]: %s сайта

en: %s user | %s users
bg[0]: %s потребител
bg[1]: %s потребителя

en: Network Admin
bg: Администрация на мрежата

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
bg: <strong>Важно:</strong> преди обновяване, <a href="http://codex.wordpress.org/bg:WordPress_Backups">направете резервно копие на данните и файловете си</a>.

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
bg: <h1>Базата от данни не може да бъде избрана</h1>
     <p>Успяхме да се свържем със сървъра (което означава, че потребителското име и паролата са правилни), но базата от данни <code>%1$s</code> не бе отворена успешно.</p>
     <ul>
     <li>Сигурни ли сте, че такава база от данни съществува?</li>
     <li>Има ли право потребителят <code>%2$s</code> да използва базата от данни <code>%1$s</code>?</li>
     <li>ННа някои сървъри пред името на базата се поставя потребителското ви име. Дали името ѝ не е нещо като <code>%2$s_%1$s</code>?</li>
     </ul>
     <p>Ако не можете да настроите базата си от данни, <strong>свържете се с вашия хостинг</strong>. Ако не намерите помощ на друго място, опитайте във <a href='http://bg.forums.wordpress.org/'>форумите за поддръжка на WordPress</a>.</p>

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
bg: (Регистрацията е изключена. Само потребителите на сайта могат да коментират.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
bg: Може да обновите до WordPress %2$s автоматично или да я свалите и инсталирате ръчно:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
bg: Новите потребители ще получат писмо, което ги уведомява, че вече са регистрирани във вашия сайт. По подразбиране писмото съдържа и тяхната парола. Ако не искате паролата да бъде включена в писмото, махнете отметката от кутийката за изпращане на парола.

en: Link text, e.g. &#8220;Lucy on YouTube&#8221;
bg: Текст на връзката, например &#8222;Люси във vbox-а&#8220;

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$s</a>.

en: Go to themes page
bg: Към страницата с темите

en: Item moved to the Trash. | %s items moved to the Trash.
bg[0]: Публикацията бе преместена в кошчето.
bg[1]: %s публикации бяха преместени в кошчето.

en: Go to plugins page
bg: Към страницата с разширенията

en: Go to WordPress Updates page
bg: Към страницата с обновленията на WordPress

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugins directory</a> to see if an importer is available.
bg: Ако импортерът, който ви е необходим, не е в списъка, <a href="%s">потърсете в хранилището с разширения</a> за да проверите дали там го няма.

en: Spam Blocked
bg: Спамът бе блокиран

en: %s (Pending)
bg: %s (чакащо)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
bg: Натиснете на Запис, за да станат всички чакащи елементи публични.

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
bg: Трябва да <a href="%1$s">въведете API ключа си за Akismet</a> за да работи.

en: For many people, <a href="%1$s">Akismet</a> will greatly reduce or even completely eliminate the comment and trackback spam you get on your site. If one does happen to get through, simply mark it as "spam" on the moderation screen and Akismet will learn from the mistakes. If you don't have an API key yet, you can get one at <a href="%2$s">Akismet.com</a>.
bg: Според много хора <a href="%1$s">Akismet</a> значително намалява или дори напълно спира спама в коментарите и trackback-връзките, които получавате във вашия сайт. Ако все пак се промъкне спам, просто го маркирайте като „спам“ в панела за управление и Akismet ще се поучи от грешката си. Ако все още нямате API ключ, може да получите такъв от <a href="%2$s">Akismet.com</a>.

en: Akismet API Key
bg: API ключ за Akismet

en: <a href="http://akismet.com/get/">What is this?</a>
bg: <a href="http://akismet.com/get/">Какво е това?</a>

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
bg: В момента използвате PHP версия %1$s, но WordPress %2$s има нужда от PHP версия %3$s или по-нова.

en: Create a New Site
bg: Създаване на нов сайт

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
bg: разширения

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
bg: файла

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
bg: коментара

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
bg: потребителя

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
bg: Картинки с размери точно <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> ще бъдат използвани непроменени.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Документация за добавяне на теми</a>

en: Crop and Publish
bg: Изрязване и публикуване

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the Save Changes button.
bg: Някои теми съдържат допълнителни заглавни картинки в себе си. Ако видите няколко картинки, изберете една и натиснете бутона Записване на промените.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов trackback по публикацията "%s" чака одобрение

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">child theme</a> instead.
bg: Обновяването до по-нова версия на същата тема ще презапише промените направени по нея. За да избегнете това, най-добре е да си направите <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">дъщерна тема</a>.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
bg: Можете да намерите допълнителни разширения за вашия сайт използвайки <a href="%1$s">вградения инсталатор</a> и да ги инсталирате веднага, или да посетите <a href="%2$s" target="_blank">официалното хранилище с разширения за WordPress</a>, да изтеглите желаните от вас разширения и да ги инсталирате ръчно. За ръчна инсталация на разширение първо трябва да изтеглите разширението, да го разархивирате и да качите файловете във <code>/wp-content/plugins</code> директорията. След като разширението е инсталирано, можете да го активирате от тук.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
bg: XFN идва от <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (XHTML мрежа от приятели), което е опционално. WordPress позволява генерирането на XFN атрибути, които показват как сте свързани към авторите/собствениците на сайта, към който давате връзки.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Документация за управлението на разширенията</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Документация за Template Tags</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Документация за редактирането на файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Документация за теми</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Документация за разработката на теми</a>

en: FTP Password
bg: Парола за FTP

en: FTP Username
bg: Потребителско име за FTP

en: FTP/SSH Password
bg: Парола за FTP/SSH

en: FTP/SSH Username
bg: Потребителско име за FTP/SSH

en: <strong>Other WordPress News</strong> - Shows the feed from <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">WordPress Planet</a>. You can configure it to show a different feed of your choosing.
bg: <strong>Други WordPress Новини</strong> - Показва хранилката на <a href="http://planet.wordpress.org" target="_blank">Планета WordPress</a>. Може да се конфигурира така, че да показва хранилка по ваш избор.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
bg: Можете да изберете какво да се показва на начална страница на сайта. Това могат да бъдат Публикации, сортирани обратно-хронологично (последните се показват първи) (класически блог), или някоя статична страница. Ако искате да бъде страница, трябва да създадете две <a href="%s">страници</a>. Едната ще бъде началната страница, а другата – за последните ви публикации.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
bg: Двете полета, които се намират в секцията &#8220;Още&#8221;, ви позволяват да зададете представка за архивните страници за категории и етикети, които ще се появяват в адресите. Пример: адресът на архивната страница, която ще показва всички Публикации, публикувани в категорията &#8220;Без категория&#8221; може да изглежда така <code>/topics/без-категория</code> вместо стандартното <code>/category/без-категория</code>.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
bg: Следните теми са инсталирани, но са непълни. Темите трябва да притежават списък със стилове (stylesheet) и шаблон (template).

en: <strong>Plugins</strong> - Features the most popular, newest, and recently updated plugins from the WordPress.org Plugin Directory.
bg: <strong>Разширения</strong> - Включва най-популярните, най-новите и обновените наскоро разширения от официалното хранилище на WordPress.org.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
bg: Когато зададете повече от една категория или етикет в една публикация, само една от тях ще се показва в постоянната връзка – това ще е категорията или етикетът, който е добавен преди останалите. Това е в случай че вашата структура за постоянни връзки включва <code>%category%</code> или <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
bg: Ако изберете настройка, различна от тази по подразбиране, основният адрес на сайта, съдържащ структурни елементи, оградени с <code>%</code>, ще се появи и в полето със структурата на връзките, откъдето ще можете да го промените.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
bg: Много теми по подразбиране имат джаджи в страничната си лента, но не ви дават да ги редактирате. След първата промяна която направите ще можете да  добавите отново джаджите по подразбиране от полето за налични джаджи .

en: The template files are located in <code>%2$s</code>. The stylesheet files are located in <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> uses templates from <strong>%5$s</strong>. Changes made to the templates will affect both themes.
bg: Файловете на шаблона се намират в <code>%2$s</code>. Файловете със стилове се намират в <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> използва шаблони от <strong>%5$s</strong>. Промените, направени по шаблоните ще се отразят и на двете теми.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
bg: Ако желаете да премахнете джаджата, но да запазите настройките за евентуална бъдеща употреба, завлачете я в полето Изключени джаджи. По всяко време можете да активирате обратно джаджите от това поле. Това е особено полезно, когато се прехвърляте на нова тема с по-малко или по-различни джаджи.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
bg: За да добавите нов потребител в сайта, натиснете бутона „Нов“ в горната част на екрана или „Нов потребител" в секция Потребителско меню.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
bg: Можете да зададете максимални размери за изображенията, вмъкнати в текстовото съдържание; можете също да вмъкнете изображение в пълен размер.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting a popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
bg: Ако знаете какво търсите, Търсачката е най-доброто решение. Полето за търсене предлага възможност да се търси в хранилището по текст, автор или етикет. Можете също да търсите по популярни етикети. Етикетите с по-голям шрифт показват, че повече разширения са били означени с този етикет.

en: There are two options for uploading files: <em>Select Files</em> will open the Flash-based uploader (multiple file upload allowed), or you can use the <em>Browser Uploader</em>. Clicking <em>Select Files</em> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <em>Open</em> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen. Basic image editing is available after upload is complete. Make sure you click <em>Save</em> before leaving this screen.
bg: Има две възможности за качване на файлове: <em>Избор на файлове</em>ще отвори Flash-базиран модул за качване (позволено е качване на повече от един файл), или можете да използвате <em>Стандартното качване</em>.

en: The Embed option allows you embed a video, image, or other media content into your content automatically by typing the URL (of the web page where the file lives) on its own line when you create your content.
bg: Опцията за Вмъкване позволява вмъкване в съдържанието на видеоклипове, изображения или други медийни файлове чрез написване адреса (на уеб страницата, където са файловете) на отделен нов ред в съдържанието.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
bg: Повечето теми показват заглавието на сайта в горната част на всяка страница, в полето за заглавие на браузъра, и като идентификационно име за хранилки. Подзаглавието също е видимо в много от темите.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
bg: <strong>Ред</strong> - Страниците обикновено са подредени по азбучен ред, но можете да изберете ваш собствен такъв, като въведете числен номер (1 за първата и т.н.) в това поле.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
bg: Моля, въведете FTP или SSH данни за да продължите.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
bg: Въведете FTP данни за да продължите.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
bg: Ако не помните вашето име и парола, свържете се с вашия хостинг доставчик.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the <em>Screen Options</em> tab to customize the display of this screen.
bg: Всички, качени от вас файлове, се виждат във „Файлове“, като последно качените са показани първи. Можете да използвате <em>Настройка на изгледа</em> за да настройте начина на показване.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
bg: Може да качите тема ръчно, ако разполагате с неин свален ZIP архив (уверете се, че е от сигурен и оригинален източник). Или като копирате по FTP папката със свалената тема, във вашата <code>/wp-content/themes</code> директория.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
bg: Профилът ви съдържа както информация за вас, така и личните ви настройки за WordPress.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
bg: Страниците са подобни на публикациите по това, че те също имат заглавие, основен текст и асоциирани с тях метаданни. Разликата е в това, че страниците не са част от хронологичния блог-поток, а по-скоро могат да бъдат определени като постоянни публикации. Страниците не могат да принадлежат към категории, нито да им бъдат присвоявани етикети, но те могат да имат своя йерархия. Можете да влагате страници в други такива, които да направите техни &#8222;Родители&#8220;, като по този начин създавате групи от страници.

en: In the In Response To column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The &#8220;#&#8221; permalink symbol below leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows how many comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
bg: В колоната Отговор има три елемента. Текстът представлява името на коментираната публикация, както и връзка към нейния автор. Символът &#8220;#&#8221; за постоянна връзка води към същата публикация във вида, в който тя ще се появи на сайта. Балончето с номер показва броя на коментарите по тази публикация. Ако балончето е сиво, това означава, че сте модерирали всички коментари за публикацията. Ако е синьо, значи има чакащи коментари. Натискането на балончето ще филтрира само коментарите, свързани с тази публикация.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
bg: <strong>Изпращане на Trackback</strong> - Trackback е начин да съобщите на стари блог-системи, че сте създали връзка към тях. Въведете адресите към които искате да изпратите trackback. Ако създадете връзки към други WordPress сайтове, те ще бъдат уведомени автоматично чрез pingback, така че това поле ще е ненужно.

en: Note that permalinks beginning with the category, tag, author or postname structure tags require more advanced server resources. Double-check your hosting details to make sure those are in place or start your permalinks with other structure tags.
bg: Имайте предвид, че постоянните връзки, започващи с елементи като категория, етикет, автор или име на тема, изискват повече сървърна мощност. Уверете се, че вашият хостинг разполага с достатъчно ресурси, преди да преминете към постоянни връзки съдържащи тези елементи.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! You will find helpful tips in the Help tab of each screen to assist you as you get to know the application.
bg: Добре дошли в административния панел на WordPress! Ще намерите полезни съвети в секцията Помощ на всяка страница, които ще ви помогнат в опознаването на системата.

en: Hovering over a row reveals action links: <em>Edit</em>, <em>Delete Permanently</em>, and <em>View</em>. Clicking <em>Edit</em> or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking <em>Delete Permanently</em> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). <em>View</em> will take you to the display page for that file.
bg: Когато поставите мишката над някой ред, се разкриват действия: <em>Редактиране</em>, <em>Изтриване завинаги</em> и <em>Преглед</em>. Натискането върху <em>Промени</em> или върху името на файла показва екран за промяна на допълнителната информация за този файл. Натискането върху <em>Изтриване завинаги</em> ще изтрие файла от медийната библиотека (както и от всички публикации, към които е прикачен в момента). <em>Преглед</em> ще ви отведе към страницата за преглед на този файл.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
bg: Сътрудниците могат да пишат и редактират собствени публикации, но не могат да ги публикуват, нито могат да качват файлове.

en: Authors can publish and manage their own posts.
bg: Авторите могат да публикуват и управляват собствените си публикации.

en: Administrators have access to all the administration features.
bg: Администраторите имат достъп до всички администраторски функции.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Lookup takes you to a web page about that particular function.
bg: Менюто Документация под редактора съдържа списък с PHP функции, присъстващи във файла на разширението. Чрез Търсене ще отидете до уеб страницата за конкретната функция.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
bg: Можете да използвате редактора, за да правите промени във всяко от разширенията, както и в отделни PHP файлове. Имайте предвид, че ако правите промени, при обновяването на разширенията те ще се изгубят, тъй като файловете ще бъдат презаписани.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
bg: Тук можете да добавите връзки, които да се показват във вашия сайт, обикновено чрез <a href="%s">Джаджи</a>. Първоначално връзки към няколко сайтове на WordPress общността са включени като примери.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
bg: Изтриването на връзката я премахва безвъзвратно. За връзките все още няма Кошче.

en: Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure; just click on the Update button when it says a new version is available.
bg: Обновяването на вашата инсталация на WordPress е проста процедура; само щракнете на бутона Обновяване, когато пише, че е достъпна нова версия.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
bg: Не забравяйте да щракнете на бутона Запис, когато приключите.

en: If you want to discard your custom header and go back to the default included in your theme, click on the buttons to remove the custom image and restore the original header image.
bg: Ако искате да се откажете от собственото заглавно изображение и да върнете това по подразбиране вашата тема, щракнете върху бутоните, за да премахнете изображението и ще възстановите оригиналното изображение на заглавието.

en: To use a background image, simply upload it, then choose your display options below. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
bg: За да използвате фоново изображение, просто го качете, след което изберете как да се покаже отдолу. Може да го покажете един път или да го размножите на целия екран. Можете да фиксирате фона на едно място и вашето съдържание да минава покрай него или фонът да се движи заедно със съдържанието на сайта.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
bg: Можете да промените начина, по който изглежда сайта ви без да променяте нищо по кода на темата, чрез собствен фон. Фонът може да е изображение или цвят.

en: You can also choose a background color. If you know the hexadecimal code for the color you want, enter it in the Color field. If not, click on the Select a Color link, and a color picker will allow you to choose the exact shade you want.
bg: Можете и да изберете цвят на фона. Ако знаете шестнадесетичния код за цвета, който искате, въведете го в полето Цвят. Ако не, натиснете на Избери Цвят, ще получите палитра, от която можете да изберете точния оттенък, който искате.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately.
bg: Можете да зададете собствено заглавно изображение за сайта си. Просто качете изображението и го изрежете до зададените размери, след което заглавното изображение ще бъде обновено веднага.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
bg: <strong>Slug</strong> - кратко име на публикацията, подходящо за употреба в адреси. Съдържа само малки букви, цифри и тирета.

en: Managing Pages is very similar to managing Posts, and the screens can be customized in the same way.
bg: Управлението на страниците прилича много на управлението на публикациите и екрана за управление може да се промени по същия начин.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
bg: Също така можете да създавате публикации с бутона <a href="%s">Натисни ме</a>.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation.  If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
bg: Разширението изведе %d <strong>неочаквани</strong> символа при включване. Ако забележите съобщение за грешка съдържащи &#8222;headers already sent&#8220; или имате проблеми с хранилките, опитайте да изключите или премахнете разширението.

en: You can customize the display of information on this screen as you can on other screens, by using the Screen Options tab and the on-screen filters.
bg: Можете да настроите показването на информация за този екран, както и върху други екрани, чрез Настройка на изгледа и чрез филтрите на съответните страници.

en: Remember to click the Add User button at the bottom of this screen when you are finished.
bg: Не забравяйте да натиснете бутона Добавяне на потребител най-отдолу, когато сте готови с промените.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things.
bg: Можете да промените паролата си, да включите клавишни комбинации, да смените цветовата схема на административните екрани на WordPress, да изключите визуалния редактор, както и доста други неща.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
bg: Потребителското име не може да бъде променено, но можете да използвате другите полета за да въведете истинското си име или псевдоним и да изберете кое име да се показва на сайта.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
bg: Задължителните полета са отбелязани; всички останали се попълват по желание. Информацията за профила ви ще се извежда единствено ако темата е настроена да я извежда.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
bg: Не забравяйте да натиснете бутона Запис на профила когато сте готови с промените.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
bg: Редакторите могат да публикуват, да управляват собствените си и тези на други хора публикации и т.н.

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc.
bg: Абонираните могат да четат коментари, да публикуват коментари, да получават новини и т.н.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen. If you&#8217;re not sure which role to assign, you can use the link below to review the different roles and their capabilities. Here is a basic overview of roles:
bg: За да добавите нов потребител към сайта си, попълнете формуляра на този екран. Ако не сте сигурни коя роля да му дадете, може да използвате връзката по-долу за да разгледате различните роли и какво могат да правят. Ето кратък преглед на ролите:

en: You must assign a password to the new user, but don&#8217;t worry; when they log in for the first time they will be prompted to change it. The username, however, cannot be changed.
bg: Трябва да зададете парола за новия потребител. Не се безпокойте, при първото влизане той ще бъде поканен да я промени. Потребителското име обаче не може да бъде променяно.

en: Background Repeat
bg: Повторение на фоновото изображение

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
bg: Можете да редактирате коментарът от този екран използвайки колоната Състояние, където можете да променяте датата на публикуване.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
bg: Можете да редактирате съдържанието на коментара, ако е необходимо. Това е полезно, когато искате да поправите дребна грешка в коментара.

en: Background Attachment
bg: фоново изображение

en: Automatically add new top-level pages
bg: Автоматично добавяне на новите страници от най-високо ниво

en: Enter menu name here
bg: Въведете име на менюто

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the second option here. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
bg: Може да изберете дали сайтът ви да бъде обхождан от търсещи машини или други автоматизирани системи. Ако искате тези услуги да не влизат в сайта ви, изберете втората опция. Това не означава, че сайтът ви ще бъде напълно скрит – той все още ще е достъпен за всеки обикновен потребител.

en: Uploading Options gives you folder and path choices for storing your files in your installation&#8217;s directory.
bg: Настройките за качване ви дават възможност да изберете къде да отиват качените файлове.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display, whether to show full text or a summary, and the character set encoding.
bg: Можете и да контролирате външния вид на съдържанието си в RSS хранилките, включително максималния брой публикации за показване, дали да се показва пълния текст или само обобщение, и кодирането на символите на текста.

en: This screen provides some common options for your default permalinks URL structure.
bg: Екранът предлага някои общи настройки за структурата по подразбиране на постоянните ви връзки.

en: Remember to click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
bg: Не забравяйте да натиснете бутона Запазване на промените в дъното на екрана, за да влязат в сила новите настройки.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within these administration screens, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links below.
bg: Можете да публикувате съдържание по няколко начина - на този екран се намират настройките за всеки от тях. Горният раздел контролира как се държи редакторът в административните екрани, а останалата част от страницата се отнася към различните методи за публикуване отвън. За повече информация за всеки от тези методи може да използвате следните връзки към документация.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
bg: UTC е „координирано универсално време“ (средно гринуичко време).

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
bg: Полетата на екрана определят някои от основните положения в настройката на сайта ви.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
bg: Този екран съдържа настройки, които може да повлияят на начина на показване на  съдържанието ви.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to being registered by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site administrator.
bg: Ако искате посетителите на сайта да могат да се регистрират сами, вместо да бъдат регистрирани от администратора, сложете отметка на кутийката за членство. Роля по подразбиране може да бъде дадена за всеки нов потребител, независимо от това дали се е регистрирал сам или от администратора на сайта.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
bg: Натиснете върху бутона Запазване на промените в долната част на екрана, за да влязат в сила новите настройки.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation link below to get information on what each discussion setting does.
bg: На тази страница може да управлявате показването и поведението на коментарите в сайта ви.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
bg: Адресът на инсталацията на WordPress и адресът на сайта могат да бъдат еднакви (example.com) или различни; например, основните WordPress файлове са в поддиректория (example.com/wordpress), вместо в главната.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
bg: Панелите за името на връзката, адреса ѝ и описанието имат фиксирани позиции, а другите могат да бъдат разместени чрез влачене. Можете и да скриете кутийки които не използвате в раздела Настройка на изгледа, или да минимизирате панели, като натиснете на заглавната им част.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
bg: Докато сайта ви се обновява, той ще остане в режим „Поддръжка“. След приключване на обновяването, сайтът ще се върне в нормалното си състояние.

en: Your plugins are all up to date.
bg: Всички разширения са с най-новата си версия.

en: You have the latest version of WordPress.
bg: Имате последната версия на WordPress.

en: Your themes are all up to date.
bg: Всички теми са с най-новата си версия.

en: An updated version of WordPress is available.
bg: Налична е нова версия на WordPress.

en: Original: %s
bg: Оригинално: %s

en: Function Name&hellip;
bg: Име на функция&hellip;

en: Activate importer
bg: Включване на импортер

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
bg: Можете да добавяте или редактирате връзки в този екран, като въвеждате информация във всеки панел. Само адресът и името на връзката (текстът който искате да се покаже на сайта като връзка) са задължителни.

en: Return to Importers
bg: Назад към вносителите

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
bg: Включване на разширението и пускане на импортера

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
bg[0]: 1 отговор към %2$s
bg[1]: %1$s отговора към %2$s

en: <a href="%s">Use this</a> to convert categories to tags or tags to categories.
bg: <a href="%s">С това</a> превръщате категории в етикети и обратно.

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
bg: Категориите могат избирателно да бъдат превърнати в етикети посредством <a href="%s">конвертора</a>.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>
bg: Етикетите могат избирателно да бъдат превърнати в категории посредством <a href="%s">конвертора</a>.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
bg: Начало: %s

en: ERROR:
bg: Грешка:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
bg: Импортерът <strong>%s</strong> е повреден или не е инсталиран.

en: Page Attributes
bg: Атрибути на страницата

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
bg: Имате нужда от помощ? Използвайте бутона Помощ горе вдясно на екрана.

en: Note: Turbo/Gears is no longer promoted on this screen as it was in previous versions due to the fact that Google has discontinued support for it.
bg: Забележка: За разлика от предходните версии, Turbo/Gears вече не се предлага на този екран, тъй като Google прекрати поддръжката му.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
bg: Тук има препратки към разширения за внасяне на данни от системи за управление на съдържание или блогове. Изберете платформата, от която искате да внесете и натиснете Инсталиране в изскачащия прозорец. Ако вашата платформа не е налична, натиснете на връзката за търсене в директорията с разширения за да проверите дали има наличен вносител за вашата платформа.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
bg: Когато бъде генериран вашият WXR файл може да бъде импортиран в друг WordPress сайт или в блог платформа, която поддържа този формат.

en: In previous versions of WordPress, all the importers were built-in, but they have been turned into plugins as of version 3.0 since most people only use them once or infrequently.
bg: В предишните версии на WordPress, всички импортери бяха вградени, но от версия 3.0 са в отделни разширения, защото повечето хора ги използват еднократно или много рядко.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
bg: Можете да настроите този екран като използвате раздела Настройки на изгледа и/или филтрите в раздела връзки.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
bg: Изберете разширение, което да редактирате, от падащото меню вдясно на вашия екран и натиснете бутона Избор. Натиснете веднъж на името на някой от файловете в списъка и неговото съдържание ще се зареди в редактора. След като направите промените в редактора, натиснете бутона Запис (най-долу).

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
bg: В повечето случаи разширенията нямат проблеми с ядрото на WordPress, както и с останалите разширения. Все пак е възможно с отделни случаи кода на дадено разширение да е в конфликт с други, като по този начин предизвиква проблеми със съвместимостта. Ако сайтът ви започне да се държи странно, възможно е точно това да е проблема. Опитайте да деактивирате всички разширения и да ги активирате отново едно по едно и в различни комбинации, докато откриете този, който предизвиква проблема.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click Upload in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
bg: Ако искате да инсталирате разширение, които сте изтеглили на друго място, натиснете върху Качване в горния ляв ъгъл. Ще бъдете подканени да качите .zip архива, след което ще можете да включите новото разширение.

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, Newest, and Recently Updated plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
bg: Ако искате да видите какво е на разположение, можете да разгледате Избрани, Популярни, Най-нови и Обновени наскоро разширения чрез връзките в горния ляв ъгъл на екрана.

en: You can see your active theme at the top of the screen. Below are the other themes you have installed that are not currently in use. You can see what your site would look like with one of these themes by clicking the Preview link. To change themes, click the Activate link.
bg: Най-отгоре на екрана виждате активната в момента тема. Под нея са останалите теми, които сте инсталирали, но в момента не са активни. Можете да видите как би изглеждал Вашият сайт с една от тези теми, като активирате връзката Преглед. За да промените активната тема, използвайте връзката Активиране.

en: Aside from the default theme included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
bg: Освен темите по подразбиране, които са включени във WordPress инсталацията, всички останали теми са проектирани и разработени от трети лица.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Lookup takes you to a web page with reference material about that particular function.
bg: За PHP файлове може да ползвате падащото меню Документация, за да изберете от разпознатите функции в този файл. Търсене ще ви покаже информация, за това как да използвате функцията.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
bg: Джаджите може да се ползват многократно. Може да поставите заглавие на всяка джаджа (което ще се вижда на сайта), но не е задължително.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
bg: Включването на „Режим на достъпност“, чрез Настройки на изгледа ви позволява да използвате Добави и Редактирай бутони, вместо чрез влачене.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
bg: Можете да използвате Редактора на теми, за да променяте CSS и PHP файловете, които изграждат темата ви.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
bg: Започнете с избора на тема за редактиране от падащото меню и натиснете Избери. Ще видите списъка на всички шаблонни файлове. С натискането върху всяко име, файла се появява в голяма кутия Редактор.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
bg: Джаджите представляват самостоятелни секции със съдържание, което може да бъде поставяно във всеки от предвидените за целта раздели (често наричани странични ленти). Изпълването на страничните ленти с джаджи става като провлачите заглавната лента на съответната джаджа до желания раздел. По подразбиране, само първият раздел за джаджи (странична лента) е показан. За да поставите джаджа в друг раздел, натиснете на заглавната му лента, за да го разширите и тогава провлачете желаните джаджи в него.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
bg: Можете да търсите тема по ключова дума, автор, етикети, или да търсите по критерии, посочени във функцията филтър. Освен това, можете да търсите теми, които са Предпочитани, Най-нови, или наскоро е обновени. Когато намерите темата, която желаете, можете да я прегледате или да я инсталирате.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
bg: <strong>Съвет:</strong> редактирането „на живо“ на темата, която е активна в момента, може да причини проблеми с функционирането на сайта.

en: After typing in your edits, click Update File.
bg: След въвеждане на промените, натиснете Запис.

en: You can create custom menus for your site. These menus may contain links to pages, categories, custom links or other content types (use the Screen Options tab to decide which ones to show on the screen). You can specify a different navigation label for a menu item as well as other attributes. You can create multiple menus. If your theme includes more than one menu, you can choose which custom menu to associate with each. You can also use custom menus in conjunction with the Custom Menus widget.
bg: Можете да създавате собствени менюта за Вашия сайт. Те могат да съдържат връзки към страници, категории, препратки или други елементи (използвайте раздел Опции на екрана за да посочите кои да бъдат показвани). Можете да избирате различни навигационни етикети, както и други атрибути за елементите на менюто. Можете също така да създавате много менюта. Ако Вашата тема поддържа повече от една зона за менюта, можете да асоциирате създадено от Вас меню към всяка от тях. Също така можете да използвате Вашите менюта съвместно с джаджата Потребителски менюта.

en: (no parent)
bg: (без родител)

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a Page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple Pages at once.
bg: Можете също така да изпълнявате същите действия - включително ограничаване на списъка чрез използване на филтри; действия над страницата, използвайки връзките, които се появяват при преминаване с мишката над реда, както и да използвате менюто Масови действия, за да редактирате едновременно метаданните за няколко страници.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
bg: <strong>Шаблон</strong> – някои теми предлагат потребителски шаблони, които можете да използвате за определени страници. Тези шаблони могат да имат допълнителни опции или възможности за оформяне според предпочитанията на потребителя. Ако тема ви предлага такива шаблони, можете да ги видите в този падащ списък.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
bg: <strong>Родител</strong> - Можете да подредите страниците си в йерархии. Например, бихте могли да имате страница &#8220;За мен&#8221;, която съдържа страниците &#8220;История на живота ми&#8221; и &#8220;Моето куче&#8221;. Няма никакви ограничения за това колко дълбоко можете да влагате страници.

en: All updates have been completed.
bg: Обновяванията са завършени.

en: Select menu items (pages, categories, links) from the boxes at left to begin building your custom menu.
bg: Изберете елементи за вашето меню (страници, категории, връзки) от панелите вляво на вашия екран.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
bg: Когато добавяте етикет на този екран, ще попълните следните полета:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
bg: Можете да използвате категории, за да разделите сайта си на секции и да групирате подобни публикации. Категорията по подразбиране е "Без-категория", докато не я промените в <a href="%s">настройките за публикуване</a>.

en: You can assign keywords to your posts using Post Tags. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
bg: Можете да давате ключови думи на публикациите използвайки Етикети. За разлика от категориите, етикетите нямат йерархия, което означава, че няма никаква връзка между отделните тагове.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
bg: Каква е разликата между категориите и етикетите? Етикетите са ключови думи, избрани в момента на публикуване, които маркират важна информация в публикацията (имена, лица и т.н.). Етикетите могат да се повтарят и в други публикации, но може и да се използват еднократно. От друга страна, категориите са предварително определени секции. Ако мислите за Вашия сайт като за книга, категориите могат да бъдат определени като съдържание, докато етикетите са по-скоро азбучния указател.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
bg: Използвайте Настройка на изгледа (най-горе вдясно) за да зададете по колко реда да се показват на страница, както и за да показвате/скривате колони от таблицата.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
bg: <strong>Описание</strong> &ndash; описанието не е видимо по подразбиране, но някои теми може да го показват.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
bg: <strong>Родител</strong> - Категориите, за разлика от етикетите, могат да са подредени в йерархия. Например може да имате категория Джаз, а като нейни подкатегории да обособите Би-Боп и Биг Бенд. За да създадете подкатегория, просто изберете от падащия списък Родител тази, към която искате да я причислите.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
bg: <strong>Име</strong> - Името се използва за заглавие на сайта ви.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
bg: Когато добавяте категория на този екран, ще попълните следните полета:

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the <em>Attached To</em> column, and can click on <em>Attach File</em> to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
bg: Ако някой файл не е прикачен към нито една публикация, в колоната <em>Прикачен към</em> ще видите връзка <em>прикачане</em>. Ако натиснете върху нея ще се отвори прозорец, в който ще може да потърсите публикация и да прикачите файла към нея.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
bg: Можете да конкретизирате списъка по тип на файл/статус, използвайки филтрите най-горе на тази страница. Също така можете да конкретизирате списъка по дата, използвайки падащото меню над таблицата.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share.
bg: Тук могат да добавяте файлове, без предварително създаване на публикация. Това позволява добавяне на качените файлове към публикации и страници по-късно или получаване на връзка за споделяне към определен файл.

en: Links may be separated into categories; these are different than the categories used on your posts.
bg: Връзките може да се разделят в категории; те са различни от категориите на публикациите.

en: Header Image
bg: Заглавно изображение

en: Default Images
bg: Изображения по подразбиране

en: Crop Header Image
bg: Изрязване на заглавното изображение

en: For more information:
bg: За повече информация:

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще премахне заглавното изображение. Няма да имате възможност да възстановите настройките.

en: You can create groups of links by using link categories. Link category names must be unique and link categories are separate from the categories you use for posts.
bg: Можете да създавате групи от връзки, като използвате категориите за връзки. Всяка от тези категории трябва да има свое уникално име. Категориите за връзки нямат нищо общо с категориите, които използвате за публикации.

en: You can upload a custom header image to be shown at the top of your site instead of the default one. On the next screen you will be able to crop the image.
bg: Можете да качите собствено заглавно изображение, което да бъде показвано най-отгоре на сайта вместо това по подразбиране. На следващия екран ще имате възможност да изрежете част от изображението.

en: Remove Header Image
bg: Изтриване на заглавното изображение

en: Reset Image
bg: Връщане на началното изображение.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще възстанови първоначалното изображение в заглавната част. Няма да можете да възстановите никакви допълнителни настройки.

en: Restore Original Header Image
bg: Връщане на началната заглавна картинка

en: Display Text
bg: Показване на текст

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: If you want to hide header text, add <strong>#blank</strong> as text color.
bg: Ако искате да скриете заглавния текст, добавете <strong>#blank</strong> като цвят за текста.

en: Reset Text Color
bg: Връщане на първоначалния цвят на текста

en: This will restore the original header text. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще възстанови първоначалния текст в заглавната част. Няма да можете да възстановите никакви допълнителни настройки

en: Restore Original Header Text
bg: Връщане оригиналния заглавен текст

en: Image Upload Error
bg: Грешка при качването на изображението

en: You need Javascript to choose a part of the image.
bg: Javascript трябва да е включен за да може да изберете част от изображението.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
bg: Жълтият ред означава, че коментарът изчаква модерация.

en: In the Author column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
bg: В колонката Автор, освен името, e-mail адреса и адреса на сайта на автора, е показан и IP адреса му. Ако натиснете върху него, ще видите всички коментари, направени от този IP адрес.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage Posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
bg: Можете да управлявате коментарите на сайта си по подобен начин на този, по който управлявате публикации и друго съдържание. Този екран е конфигурируем по същия начин както и други екрани за управление. Може да редактирате коментар като поставите мишката си върху него или като използвате масовите действия.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link below to learn more.
bg: Много хора ползват клавишни комбинации за да модерират по-бързо и лесно коментарите в сайта си. Научете повече на връзката по-долу.

en: Edit this item
bg: Редактиране

en: Edit this item inline
bg: Редактиране този записа на място

en: Restore this item from the Trash
bg: Възстановяване от кошчето

en: Move this item to the Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete this item permanently
bg: Изтриване за винаги

en: Allow comments.
bg: Разрешаване на коментарите.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
bg: Инсталиране на LiveJournal вносител за внасяне а публикации от LiveJournal чрез техния API.

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
bg: Запълнили сте квотата от свободно място (%s MB).

en: The current theme does not natively support menus, but you can use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add any menus you create here to the theme&#8217;s sidebar.
bg: Настоящата тема не поддържа менюта, но можете да използвате джаджата „Собствено меню“, за да създавате менюта към страничната лента.

en: Return to WordPress Updates
bg: Назад към обновленията на WordPress

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
bg: <strong>Публикуване</strong> – оттук можете да зададете определени атрибути на публикацията си. За Състояние, Видимост и Публикуване (незабавно), натиснете връзката Редактиране, за да се покажат допълнителните настройки. Видимостта включва възможности за защита с парола на дадена публикация, или „залепването“ ѝ на главната страница на сайта. Незабавното публикуване позволява да зададете бъдещ или минал момент, така че да планирате публикацията да се появи в определен бъдещ момент, или да изглежда, че е публикувана по-рано.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
bg: <strong>Картинка за публикацията</strong> ви позволява да свържете изображение с публикацията, без да го вмъквате вътре. Това е полезно само ако темата поддържа картинка на публикация и я показва по някакъв начин в заглавката на страницата.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
bg: <strong>Заглавие</strong> - Въведете заглавие на публикацията си. След като бъде въведено, ще видите постоянната връзка към публикацията отдолу и ще можете да я редактирате.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
bg: <strong>Дискусия</strong> &ndash; можете да включите или изключите коментарите и ping-овете. Коментарите по дадения пост може да видите и редактирате на тази страница.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
bg: Можете да промените списъка за да показва само публикации в определена категория или определен месец като използвате падащите менюта над списъка с публикации. Натиснете бутона Филтриране след като изберете критерии. Също така можете да ограничите списъка още като изберете на автор на публикация, категория или етикет от списъка с публикации.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
bg: Можете да видите публикациите си в прост списък със заглавия или с откъси. Изберете предпочитания от вас изглед, натискайки съответстващата икона вдясно над списъка.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
bg: От табът Настройки на изгледа можете да скривате/показвате колони според нуждите си, както и да решите колко публикации да ви се извеждат на един екран.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
bg: Можете да филтрирате списъка от публикации по статус, използвайки връзките горе вляво, като изберете да покажете Всички, Публикувани, Чернови или тези в Кошчето. Стандартният изглед показва всички публикации.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
bg: Можете да променяте изгледа на екрана по следните начини:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
bg: Минавайки над колона в списъка с публикациите ще се появят връзки с възможните действия за управления на публикациите ви. Можете да изпълните следните действия:

en: You can also edit multiple posts at once. Select the posts you want to edit using the checkboxes, select Edit from the Bulk Actions menu and click Apply. You will be able to change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
bg: Можете също така да редактирате повече от една публикация наведнъж. Изберете публикация, която искате да редактирате, използвайки кутийките за маркиране, изберете Редактиране от менюто Масови действия и изберете Прилагане. Ще имате възможност за промяна на мета информацията (категории, автори и други) на избраните публикации наведнъж. За да премахнете публикация от селекцията, просто натиснете върху Х до името ѝ в екрана за Масови действия.

en: Preview will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
bg: Бутонът Преглед ще ви представи как би изглеждала черновата ви, ако я публикувате. Връзката Преглед ще ви зареди наличната публикувана версия. Кой преглед се извежда зависи от статуса на публикацията ви.

en: Trash removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
bg: Изтриването премахва публикацията от този списък и я поставя в Кошчето, откъдето можете да я изтриете завинаги.

en: Quick Edit provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
bg: Бърза редакция позволява бърз достъп до мета данните на публикацията, което позволява обновяване на детайлите без напускане на този екран.

en: Edit takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
bg: Редактиране води до екрана за промяна на дадената публикация. Можете да достигнете до този екран и чрез натискане на заглавието на дадена публикация.

en: Custom Menu
bg: Собствено меню

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
bg: Използвайте тази джаджа за да добавите някое от собствените менюта като джаджа.

en: Search Installed Plugins
bg: Търсене в инсталираните приложения

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
bg[0]: Вашата тема поддържа %s меню. Изберете менюто, което искате да използвате.
bg[1]: Вашата тема поддържа %s менюта. Изберете менюто, което искате да използвате.

en: This screen lets you update to the latest version of WordPress as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repository. When updates are available, the number of available updates will appear in a bubble on the left hand menu as a notification. It is very important to keep your WordPress installation up to date for security reasons, so when you see a number appear, make sure you take the time to update, which is an easy process.
bg: Този екран ви позволява да се обновите до последната версия на WordPress, както и да обновите темите и разширенията си от хранилището на WordPress.org. Когато има неща за обновяване, ще получите известие с броя им в балонче в менюто вляво. Много е важно да поддържате инсталацията си на WordPress обновена с цел сигурност, така че когато там се появи число, отделете време да се обновите. Лесно е.

en: <strong>Incoming Links</strong> - Shows links to your site found by Google Blog Search.
bg: <strong>Входящи връзки</strong> - показва връзки към сайта ви намерени от Google търсене в блогове.

en: <strong>QuickPress</strong> - Allows you to create a new post and either publish it or save it as a draft.
bg: <strong>QuickPress</strong> - Позволява да създадете нова публикация и да я публикувате или запазите като чернова.

en: <strong>Recent Drafts</strong> - Displays links to the 5 most recent draft posts you&#8217;ve started.
bg: <strong>Последни чернови</strong> - Връзки към последните 5 чернови на публикации, които сте започнали.

en: <strong>Right Now</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
bg: <strong>В момента</strong> - Показва резюме на съдържанието на сайта ви, както и използваните в момента тема и версия на WordPress.

en: <strong>Recent Comments</strong> - Shows the most recent comments on your posts (configurable, up to 30) and allows you to moderate them.
bg: <strong>Скорошни коментари</strong> - Показва последните коментари за вашите мнения (конфигурируеми, до 30) и ви позволява да ги модерирате.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
bg: Темата не поддържа менюта и джаджи.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
bg: &#8220;%s&#8221; не успя да бъде качен поради грешка

en: Post published. <a href="%s">View post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
bg: Публикацията е публикувана. <a href="%s">Преглед</a> | <a href="%s">Редактиране</a>

en: Draft saved. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
bg: Черновата е запазена <a href="%s">Преглед</a> | <a href="%s">Редактиране</a>

en: Categories and Tags Converter
bg: Конвертор на етикети и категории

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
bg: Инсталирайте преобразувателя за категории/етикети за да прехвърлите съществуващите категории в етикети или етикети в категории.

en: New pingback on your post "%s"
bg: Нов pingback към публикацията ви „%s“

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов pingback към публикацията ви „%s“ чака одобрение

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов коментар към публикацията "%s" очаква одобрение

en: New trackback on your post "%s"
bg: Нов trackback по публикацията „%s“

en: New comment on your post "%s"
bg: Нов коментар по публикацията „%s“

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
bg: Има непотвърдена промяна на електронната ви поща към <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Отказ</a>

en: Most Recent
bg: Най-нови

en: End Date
bg: Крайна дата

en: Start Date
bg: Начална дата

en: A term with the name provided already exists.
bg: Етикет или категория с това име вече съществува.

en: No Repeat
bg: Без повторение

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
bg: Валиден <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: %1$s and %2$s.
bg: %1$s и %2$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
bg: Разглеждате архивите на <a href="%1$s/">%2$s</a>.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
bg: Разглеждате архивите на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$s.

en: Comments are closed.
bg: Коментари са забранени.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
bg: Разглеждате архивите на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$sг..

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
bg: Влезли сте с потребителско име <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
bg: Влезли сте с потребителско име <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Изход от тази потребителска сесия">Изход &raquo;</a>

en: Submit Comment
bg: Изпращане на коментара

en: %1$s is proudly powered by %2$s
bg: %1$s се задвижва с гордост от %2$s

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
bg: Интернет адрес

en: Your Comment
bg: Вашият коментар

en: Say It!
bg: Публикуване!

en: Close this window.
bg: Затваряне на прозореца.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
bg: Няма публикации, които да отговарят на вашите условия

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
bg: Задвижвано от <a href="%s"><strong>WordPress</strong></a>

en: Log out of this account
bg: Изход

en: Log out &raquo;
bg: Изход &raquo;

en: Mail (will not be published)
bg: Email (няма да бъде публикуван)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
bg: <strong>XHTML:</strong> може да използвате следните тагове: <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
bg: Търсили сте в архивите на <a href="%1$s/">%2$s</a> за<strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. Ако не сте намерили това, което търсите, опитайте някои от връзките по-долу.

en: l, F jS, Y
bg: d.m.Y

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
bg: Разглеждате архивите на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
bg: Разглеждате архивите за категория %s.

en: %d queries. %s seconds.
bg: %d заявки. %s секунди

en: Comments (RSS)
bg: Коментари (RSS)

en: Entries (RSS)
bg: Публикации (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
bg: Новите редове и параграфите ще бъдат вмъкнати автоматично, вашият e-mail адрес няма да бъде показван, разрешени са следните <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> тагове: <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg: Публикацията е защитена с парола. За да я видите, моля въведете паролата.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
bg: Страницата е с валиден XHTML 1.0 Transitional код

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
bg: Нямате право да публикувате коментари в момента.

en: %1$s - Comments on %2$s
bg: %1$s - Коментари по %2$s

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> хранилка за коментарите към тази публикация.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
bg: Адрес за TrackBack към публикацията: <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
bg: от %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
bg: Вашият коментар

[ctx: Screen Options]
en: Show on screen
bg: Показване на:

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
bg: Инсталиране на WordPress импортери за внасяне на публикации, страници, коментари, собствени полета, категории и етикети от експорт файл на WordPress.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
bg: Инсталиране на RSS импортер за импортиране на публикации от RSS хранилка.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
bg: Инсталиране на блогрол импортер за импортиране на връзки в OPML формат.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
bg: Инсталиране на импортер за Movable Type за импортиране на публикации и коментари от Movable Type и TypePad блогове.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
bg: Инсталиране на Blogger импортер за импортиране на публикации, коментар и потребители от Blogger блог.

en: Install importer
bg: Инсталиране на импортер

[ctx: revisions column name]
en: New
bg: Нова

[ctx: revisions column name]
en: Old
bg: Стара

[ctx: revisions column name]
en: Date Created
bg: Дата на създаване

en: Choose from the most used tags
bg: Избор от най-често използваните етикети

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
bg: Стилове

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
bg: Етикет

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
bg: Етикет

[ctx: verb]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
bg: Описание

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
bg: Кратко име

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
bg: Име

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
bg: Родител

[ctx: adjective]
en: Pending
bg: Чакащ

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
bg: Отбелязване като спам

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
bg: Можете да използвате тези <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> тагове и атрибути: %s

en: Color
bg: Цвят

en: Background Image
bg: Фоново изображение

en: Remove Background Image
bg: Премахване на фоновото изображение

en: This file exceeds the maximum upload size for this site.
bg: Този файл надхвърля максималната допустима големина.

en: Maximum upload file size: %d%s
bg: Максимален размер на файловете за качване: %d%s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
bg: Коментари по &#8222;%s&#8220;

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
bg: Не съществува Walker клас с име <strong>%s</strong>.

en: Show advanced menu properties
bg: Показване на допълнителните настройки за менюто

[ctx: Columns]
en: Show on screen
bg: Показване на следните колони:

[ctx: Metaboxes]
en: Show on screen
bg: Показване на следните панели:

en: Theme Locations
bg: Места за менюта в темата

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
bg: Категория

en: Search Tags
bg: Търсене в етикети

en: Popular Tags
bg: Популярни етикети

en: New Category Name
bg: Име на новата категория

en: New Tag Name
bg: Име на нов етикет

en: Add New Category
bg: Нова категория

en: Add New Tag
bg: Нов етикет

en: Update Tag
bg: Обновяване на етикет

en: Parent Category:
bg: Категория-родител:

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: All Tags
bg: Всички етикети

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
bg: Категории

[ctx: taxonomy singular name]
en: Post Tag
bg: Етикет

[ctx: taxonomy general name]
en: Post Tags
bg: Етикети

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widget</a></span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widgets</a></span>
bg[0]: Темата <span class="b">%1$s</span> е с <span class="b"><a href="widgets.php">една джаджа</a></span>
bg[1]: Темата <span class="b">%1$s</span> е с <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s джаджи</a></span>

en: Search Pages
bg: Търсене на страници

en: Add New Post
bg: Нова публикация

en: Parent Page:
bg: Родителска страница:

[ctx: post type general name]
en: Posts
bg: Публикации

en: Edit Page
bg: Редактиране

en: Search Posts
bg: Търсене на публикации

en: Add New Page
bg: Нова страница

[ctx: post type general name]
en: Pages
bg: Страници

[ctx: post type singular name]
en: Page
bg: Страница

[ctx: post type singular name]
en: Post
bg: Публикация

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
bg: Вашата версия е %1$s. Обновете до %2$s.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
bg: Начало

en: New theme activated. This theme supports widgets, please visit the <a href="%s">widgets settings</a> screen to configure them.
bg: Новата тема бе включена. Тази тема поддържа джаджи, моля посетете <a href="%s"> настройките им </a> екрана, за да ги конфигурирате.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
bg: <strong>Грешка</strong>: потребителското име е невалидно, защото използва непозволени символи. Моля, въведете валидно потребителско име.

[ctx: comment]
en: Spam | Spam
bg[0]: Спам
bg[1]: Спам

[ctx: comment]
en: Not Spam
bg: Не е спам

en: Required fields are marked %s
bg: Задължителните полета са отбелязани с %s

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще върне първоначалната картинка. Няма да можете да върнете никои от промените си.

en: Please include a %1$s template in your theme.
bg: Моля добавете шаблон %1$s към темата си.

en: Theme without %1$s
bg: Тема без %1$s

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
bg: <code>bloginfo()</code> вече не приема аргумент <code>%s</code>.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
bg: Използвайте <code>%s</code>.

en: Label
bg: Текст

en: Add New Menu
bg: Ново меню

en: When you have finished building your custom menu, make sure you click the Save Menu button.
bg: Когато сте готови със редактирането на менюто си, не забравяйте да натиснете на Запис на менюто.

en: After you have added your items, drag and drop to put them in the order you want. You can also click each item to reveal additional configuration options.
bg: След като добавите вашите елементи, можете да ги разместите като ги влачите в какъвто ред искате. Ако натиснете на някой елемент, ще да се покажат допълнителните настройки.

en: Create Menu
bg: Създаване на меню

en: To create a custom menu, give it a name above and click Create Menu. Then choose items like pages, categories or custom links from the left column to add to this menu.
bg: За да създадете собствено меню, въведете име горе и натиснете бутона Създаване на меню. След това изберете от лявата колона какви опции да има менюто – страници, категории или други връзки.

en: Your site&#8217;s WordPress Pages
bg: Страниците на WordPress сайта ви

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
bg: Вашият нов WordPress сайт беше успешно настроен на:
    
    %1$s
    
    Можете да влезете като администратор със следните данни:
    
    Потребителско име: %2$s
    Парола: %3$s
    
    Благодарим ви и се надяваме да харесате новия си сайт.
    
    -- Екипът на WordPress
    http://wordpress.org/

en: WordPress Blog
bg: WordPress Блог

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
bg: Вашият хостинг доставчик или администратора на сървъра е забранил PHP функциите <code>fsockopen</code> или <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet не може да работи коректно при тези условия.</strong>  Моля, свържете се с администратора на  сървъра и го информирайте <a href="%s" target="_blank">за системните изисквания на Akismet</a>.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
bg: Нямате достъп до потребителските данни в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
bg: Нямате право да публикувате в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
bg: Нямате права за публикации в този сайт.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
bg: За да можете да виждате категориите е необходимо да имате права за редактиране на мнения в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
bg: Нямате права за публикуване на страници в този сайт.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
bg: &mdash; Без роля за този сайт &mdash;

en: AtomPub services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
bg: AtomPub услугите са забранени на този сайт. Потребител с администраторски права може да ги позволи от %s

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
bg: Не можете да редактирате публикациите.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
bg: Трябва да можете да редактирате публикации в сайта, за да виждате категориите.

en: You are not allowed access to details about this site.
bg: Нямате право да достъпвате подробностите за този сайт.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
bg: Използвайте „Натисни ме“, за да вземете текст, картинки или видео от която и да е уеб страница. След това може да го редактирате директно от „Натисни ме“ преди да го запазите като чернова или да го публикувате.

en: The most recent posts on your site
bg: Последните публикации в сайта ви

en: A calendar of your site&#8217;s posts
bg: Календар с публикациите

en: A monthly archive of your site&#8217;s posts
bg: Месечен архив на публикациите на вашия сайт

en: A search form for your site
bg: Формуляр за търсене за вашия сайт

en: Sorry, you do not have the right to access this site.
bg: Нямате права за достъп до сайта

en: User removed from this site.
bg: Премахнат потребител.

en: New user registration on your site %s:
bg: Нов потребител във вашия сайт %s:

en: Site Suspended.
bg: Сайтът е временно спрян.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
bg: Нямате право да модерирате коментарите в този сайт.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
bg: Трябва да можете да променяте публикации на този сайт, за да виждате етикети.

en: Site Tagline
bg: Кратко описание

en: Site URL
bg: Адрес на сайта

en: Remove Users from Site
bg: Изтриване на потребители от сайта

en: XML-RPC services are disabled on this site.  An admin user can enable them at %s
bg: XML-RPC услугите са изключени за този сайт.  Администраторът може да ги включи от %s

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
bg: Нямате право да създавате публикации или чернови в този сайт.

en: Custom site deleted message.
bg: Собствено съобщение за изтрит сайт.

en: Custom site suspended message.
bg: Собствено съобщение за спрян сайт.

en: Custom site inactive message.
bg: Собствено съобщение за все още неактивиран сайт.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
bg: Trackback е начин да уведомите по-стари блог системи, че сте написали нещо с връзка към тях. Ако сте сложили връзка към WordPress блог, то той ще бъде уведомен автоматично.

en: You are not allowed to create pages on this site.
bg: Не е позволено да създавате страници в този сайт.

en: My Site
bg: Моят сайт

en: Allow my site to appear in search engines like Google and Technorati.
bg: Бих желал сайтът ми да е достъпен за търсачки като Google и Bing.

en: New WordPress Site
bg: Нов WordPress сайт

en: You do not have sufficient permissions to install themes for this site.
bg: Нямате право за да инсталирате теми на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins for this site.
bg: Нямате право да инсталирате разширения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
bg: Нямате достатъчно права за обновяването на темите.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
bg: Нямате право да обновявате разширения.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
bg: Сайтът, в който се опитвате да влезете не е инсталиран правилно. Моля свържете се със системният администратор.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
bg: Нямате правомощия да инсталирате теми на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
bg: Нямате правомощия да редактирате шаблони на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
bg: Нямате право да включвате разширения в този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
bg: Нямате право да инсталирате разрешения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
bg: Нямате правомощия да изключвате разширения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
bg: Нямате правомощия за изтриване на разширения от този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
bg: Нямате право да добавяте връзки в този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
bg: Нямате правомощия да редактирате връзките на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
bg: Нямате правомощия да изнасяте съдържание от този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
bg: Не разполагате с нужните права, за да импортирате съдържание в сайта.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
bg: Ако имате публикации или коментари в друга система, WordPress може да ги вмъкнете тук. Изберете система, от която да импортирате:

en: There are no plugins installed on this site.
bg: Няма инсталирани разширения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
bg: Нямате право да редактирате разширенията в този сайт.

en: No items.
bg: Няма елементи.

en: Menu Name
bg: Име на менюто

en: CSS Classes
bg: CSS класове

en: Navigation Label
bg: Текст на връзката

[ctx: search results]
en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
bg: Името на менюто <strong>%s</strong> съвпада с името на друго меню. Изберете друго.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
bg: За да ползвате под-домейни за блоговете си, трябва да имате wildcard запис в DNS. Това обикновено означава добавяне на <code>*</code> символ сочещ към уеб сървъра във вашата DNS конфигурация.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
bg: Инсталаторът се опита да се свърже със случаен адрес (<code>%1$s</code>) от вашия домейн.

en: Custom Links
bg: Потребителски връзки

en: The given object ID is not that of a menu item.
bg: Даденият идентификатор не е елемент от меню.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
bg: Потребителските имена могат да съдържат само букви, интервали, долни тирета, тирета, точки и символа @.

en: the username you provided has invalid characters.
bg: потребителското име съдържа невалидни символи.

en: Move down
bg: Преместване надолу

en: The menu item has been successfully deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: Move up
bg: Нагоре

en: Add menu
bg: Добавяне на меню

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
bg: Въведеният email адрес не е валиден. Моля въведете валиден email адрес.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bg: Адресът, който сте въвели, не е валиден. Моля въведете правилен адрес.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bg: Адресът, който въведохте не прилича на валиден URL адрес. Моля, въведете валиден адрес.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
bg: В родителския раздел вече съществува елемент с това име.

en: Try again
bg: Повторен опит

en: An unknown error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
bg: Неочаквана HTTP грешка при достъпване на сървъра с разширенията.

en: Please provide a custom field name.
bg: Трябва да дадете има на потребителското поле.

en: number_format_decimal_point
bg: ,

en: Your email address will not be published.
bg: Вашият email адрес няма да бъде публикуван

en: Display Options
bg: Настройки на изгледа

en: Remove Image
bg: Изтриване на картинка

en: Upload Image
bg: Качване на картинка

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background Position
bg: Местоположение на фона

en: You have specified these users for removal:
bg: Избрали сте тези потребители за изтриване:

en: User deletion is not allowed from this screen.
bg: Изтриването на потребители е непозволено от тук.

en: You can&#8217;t delete that user.
bg: Не можете да изтриете този потребител.

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be removed.</strong>
bg: №%1s: %2s <strong>Текущият потребител не може да бъде изтрит.</strong>

en: ID #%1s: %2s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
bg: ID #%1s: %2s <strong>Нямате правомощия за премахване на този потребител.</strong>

en: Confirm Removal
bg: Потвърждаване на изтриването

en: There are no valid users selected for removal.
bg: Няма валидни потребители избрани за изтриване.

en: You can't remove the current user.
bg:  Не можете да изтриете текущия потребител.

en: Other users have been removed.
bg: Други потребители са премахнати.

en: %1$s updated successfully.
bg: %1$s бе обновен успешно.

en: Show Details
bg: Подробности

en: Hide Details
bg: Скриване

en: you must provide a valid username.
bg: Трябва да въведете правилно потребителско име.

en: Yes, take me to my profile page
bg: Да. Искам да си променя паролата.

en: Your chosen password.
bg: Паролата, която сте избрали.

en: No thanks, do not remind me again
bg: Не, благодаря. Моля, не ми напомняйте отново.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
bg: Не е позволено преместването извън Кошчето.

en: Error in deleting.
bg: Грешка при изтриването

en: Error in restoring from Trash.
bg: Грешка при връщането от Кошчето.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
bg: Нямате право да върнете това нещо от Кошчето.

en: Error in moving to Trash.
bg: Грешка при местенето в Кошчето.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
bg[0]: Един коментар бе върнат от Кошчето.
bg[1]: %s коментара бяха върнати от Кошчето.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
bg[0]: Един коментар бе преместен в Кошчето.
bg[1]: %s коментара бяха преместени в Кошчето.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
bg: Нямате право да преместите това нещо в Кошчето.

en: Item restored from the Trash. | %s items restored from the Trash.
bg[0]: Едно нещо беше върнато от Кошчето.
bg[1]: %s неща бяха върнати от Кошчето.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
bg: Следните теми имат налични нови версии. Изберете тези, които искате да обновите след което натиснете &#8222;Обновяване на темите&#8220;.

en: A valid URL was not provided.
bg: Липсва валиден адрес.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
bg: Влезли сте като <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Изход от системата">Изход</a>

en: User has been added to your site.
bg: Потребителят беше добавен в сайта.

en: That user is already a member of this site.
bg: Този потребител вече е регистриран.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
bg: На потребителя е изпратен e-mail, съдържащ покана. Той трябва да последва връзката за потвърждение, за да бъде добавен към Вашия сайт.

en: Could not calculate resized image dimensions
bg: Проблем при определяне размера на изображението.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
bg: Използвайте <code>get_trackback_url()</code> ако не искате стойността да се изписва.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
bg: Следните разширения имат налични нови версии. Изберете тези, които искате да обновите след което натиснете &#8220;Обновяване на разширенията&#8221;.

en: This action has been disabled by the administrator.
bg: Това действие е забранено от администратор.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
bg: Ползвайте <code>get_the_author()</code> ако не искате да се изписва стойността.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
bg: Настройката <code>%1$s</code> не е регистрирана. Такива вече не се употребяват. Погледнете http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Изображението за фон ще бъде изтрито. Ще загубите всички промени, които сте правили по него.

en: You did not select an item for editing.
bg: Не сте избрали нищо за редактиране.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
bg: Само тази тема е налична в момента. Свържете се с администратора на %s относно получаване достъп до други теми.

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB</a>
bg: <a href="%1$s" title="Управление на качените файлове" class="musublink">%2$sMB</a>

en: <a href="%1$s" title="Manage Uploads" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>
bg: <a href="%1$s" title="Управление на качените файлове" class="musublink">%2$sMB (%3$s%%)</a>

en: Author Template
bg: Шаблон за публикации на автор

en: Visual Editor Stylesheet
bg: Стилове за визуалния редактор

en: Tag Template
bg: Шаблон за етикет

en: Page saved.
bg: Страницата бе записана.

en: Enter title here
bg: Въведете заглавие

en: You can&#8217;t remove users.
bg: Не можете да изтривате потребители.

en: Are you sure you want to install this plugin?
bg: Наистина ли искате да инсталирате това разширение?

en: This plugin is already installed and is up to date
bg: Разширението е вече инсталирано и с най-новата си версия.

en: More information about %s
bg: Повече информация за %s

en: Update Now
bg: Обновяване

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
bg: Даване на супер админ правомощия за мрежата.

en: Important:
bg: Важно:

en: This user has super admin privileges.
bg: Този потребител има правомощия на супер-администратор.

en: Remove featured image
bg: Изтриване на картинка за публикацията

en: Set featured image
bg: Избор на картинка за публикацията

en: Use as featured image
bg: Използване като картинка за публикацията

en: Featured Image
bg: Картинка на публикацията

en: Update to version %s
bg: Обновяване до версия %s

en: User added.
bg: Потребителят бе добавен.

en: Mismatch
bg: Несъответствие

en: <strong>ERROR</strong>: "Table Prefix" can only contain numbers, letters, and underscores.
bg: <strong>Грешка</strong>: представката на името на базата от данни може да съдържа само цифри, латински букви и долна черта.

en: You cannot modify this Taxonomy.
bg: Нямате право да редактирате тази категоризация.

en: Tile Vertically
bg: Повтаряне само вертикално

en: Tile Horizontally
bg: Повтаряне само хоризонтално

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
bg: Недостъпен поради планирана поддръжка. Моля, проверете отново след минута.

en: items
bg: публикации

en: Usernames cannot be changed.
bg: Потребителското име не може да бъде променяно.

en: Navigation Menu Items
bg: Елементи от навигационно меню

en: Navigation Menu Item
bg: Елемент от навигационно меню

en: Navigation Menus
bg: Навигационни менюта

en: The <strong>%s</strong> menu has been updated.
bg: Менюто <strong>%s</strong> беше обновено успешно.

en: The menu has been successfully deleted.
bg: Менюто беше успешно изтрито.

en: One or more database tables are unavailable.  The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
bg: Една или повече таблици от базата от данни не са достъпни. Последната може да се наложи да бъде <a href="%s">поправена</a>.

en: Search Engines Blocked
bg: Търсачките се блокират

en: Your site is asking search engines not to index its content
bg: Сайтът ви не дава търсачките да индексират съдържанието му

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
bg: Нямате право да управлявате разширенията в този сайт.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
bg: Ако желаете адресът на блога ви да е <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">различен от директорията</a>, в която сте инсталирали WordPress – въведете го тук.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites.  Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
bg: Аватарът представлява малка картинка или снимка, която се показва, когато някой напише коментар в блога. Тук можете да включите показването им до коментарите на вашия сайт.

en: Site address (URL)
bg: Адрес на сайта (URL)

en: In a few words, explain what this site is about.
bg: Обяснете с няколко думи за какво е сайта.

en: Site language:
bg: Език на сайта

en: I would like my site to be visible to everyone, including search engines (like Google, Bing, Technorati) and archivers
bg: Бих искал сайта ми да е видим за всички, включително търсачки (като Google, Bing, Technorati) и архиватори

en: Site Visibility
bg: Видимост на сайта

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">privacy settings</a>.
bg: WordPress не уведомява никои <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Update_Services">услуги за обновяване</a> в съответствие с <a href="%s">настройките ви за сигурност</a>.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended, if you are adventurous there are some <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">other encodings</a>)
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Кодировка на символите</a> на вашия сайт (препоръчва се UTF-8, но ако сте приключенски настроен, има и <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">други кодировки</a>)

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
bg: Настройките Разни бяха премахнати. Използвайте друга група от настройки.

en: Links for %s
bg: Връзки за %s

en: Custom
bg: Собствено

en: New window or tab
bg: Нов прозорец

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
bg: Описанието ще бъде показано в менюто, ако темата го поддържа.

en: Same window or tab
bg: В същия прозорец

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
bg: Все още не са създадени никакви менюта. <a href="%s">Ново меню</a>.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
bg: Нямате право да правите промени по нерегистрирани настройки за този сайт.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
bg: Има непотвърдена промяна на електронната поща на администратора към <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Отказ</a>

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: На път сте да изтриете необратимо това меню.
    "Отказ" за спиране; "ОК" за изтриване.

en: Title Attribute
bg: Подсказка (атрибут title)

en: The <strong>%s</strong> menu has been successfully created.
bg: Менюто <strong>%s</strong> бе създадено успешно.

en: Link Target
bg: Цел на връзката

en: CSS Classes (optional)
bg: CSS класове (незадължително)

en: Save Menu
bg: Запис на менюто

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
bg: Ако оставите това поле празно ще ви бъде избрана случайна парола.

en: Password, twice
bg: Парола, два пъти

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
bg: Обновяване на тема %1$s (%2$d/%3$d)

en: This is the short link.
bg: Това е кратката връзка.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article.
bg: Известяване на всички блогове, към които има връзка в публикацията.

en: You must provide a domain name.
bg: Трябва да посочите име на домейн.

en: You must provide a name for your network of sites.
bg: Трябва да въведете име на мрежата ви от сайтове.

en: The network already exists.
bg: Мрежата вече съществува.

en: You must provide a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден адрес за електронна поща.

en: This resulted in an error message: %s
bg: Съобщение за грешка: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
bg: Все още можете да използвате сайта си, но всички поддомейни, които създадете, може да бъдат недостъпни. Ако знаете, че DNS-а ви е правилен, игнорирайте това съобщение.

en: Delete Site
bg: Изтриване на сайта

en: Notice:
bg: Забележка:

en: Get Shortlink
bg: Кратка връзка

en: %d WordPress Update
bg: %d обновление на WordPress

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
bg[0]: 1 обновление на тема
bg[1]: %d обновления на теми

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
bg[0]: %s обновление на разширение
bg[1]: %s обновления на разширения

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg: Обновяване на разширение %1$s (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
bg: Грешка при обновяване на %1$s.

en: The password you chose during the install.
bg: Паролата, която сте избрали по време на инсталация.

en: User already exists. Password inherited.
bg: Потребителят вече съществува. Ще бъде използвана старата му парола.

en: your passwords do not match. Please try again
bg: паролите не съвпадат. Моля опитайте отново

en: Updates %s
bg: Обновления %s

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от MySQL версия %2$s или по-нова. В момента използвате MySQL версия %3$s.

en: WordPress updated successfully
bg: Успешно обновяване на WordPress

en: Update WordPress
bg: Обновяване на WordPress

en: Update Plugins
bg: Обновяване на разширенията

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от PHP версия %2$s или по-нова. В момента използвате PHP версия %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от PHP версия %2$s или по-нова и MySQL версия %3$s или по-нова. В момента използвате PHP версия %4$s и версия %5$s.

en: You are using a development version of WordPress.  You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
bg: Вие използвате работна версия на WordPress. Можете да я обновите автоматично до най-новата ("нощна") разработка или да изтеглите и инсталирате същата ръчно.

en: You have the latest version of WordPress. You do not need to update. However, if you want to re-install version %s, you can do so automatically or download the package and re-install manually:
bg: В момента имате най-новата версия на Wordpress. Няма нужда да я обновявате. Ако все пак искате да пре-инсталирате версия %s, можете да го направите автоматично или да изтеглите пакета и да го инсталирате ръчно:

en: WordPress Updates
bg: Обновявания за WordPress

en: Super Admin
bg: Супер админ

en: Select a Color
bg: Избор на цвят

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
bg: Нямате нужните права за достъп, за да редактирате настройките на този сайт.

en: Invalid post type
bg: Невалиден тип публикация

en: Edit Menu Item
bg: Редактиране на елемент от менюто

en: File canceled.
bg: Файлът е отменен.

en: GLOBALS overwrite attempt detected
bg: Засечен опит за презаписване на GLOBALS

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
bg: Този адрес се използва за административни цели. Ако го промените, ще ви изпратим e-mail на новия адрес, за да потвърдите промяната. <strong>Новият адрес няма да бъде активен докато не бъде получено потвърждение.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
bg: Лятното часово време започва на: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
bg: <strong>%1$s</strong> от <em>%2$s</em> (също така ще <strong>изтрие данните му</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
bg[0]: Ще премахнете следното разширение:
bg[1]: Ще премахнете следните разширения:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
bg[0]: Изтриване на разширение
bg[1]: Изтриване на разширения

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете тези файлове и данни?

en: Yes, Delete these files and data
bg: Да, изтрийте тези файлове и данни

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
bg: Изисква <code>%s</code> в <code>wp-config.php</code>.

en: Inactive:
bg: Неактивно:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: MU разширения <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: MU разширения <span class="count">(%s)</span>

[ctx: theme]
en: Manage Themes
bg: Управление на темите

[ctx: theme]
en: Install Themes
bg: Инсталиране на теми

en: Go to Dashboard
bg: Към таблото

en: Select Menu:
bg: Избор на меню:

en: Navigation Menu
bg: Навигационно меню

en: Taxonomy:
bg: Категоризация:

en: Please enter a valid menu name.
bg: Моля въведете валидно име на менюто.

en: Delete Menu
bg: Изтриване

en: Menu Item
bg: Елемент на меню

en: View All
bg: Всички

en: Add to Menu
bg: Добавяне към менюто

en: This timezone is currently in daylight saving time.
bg: Тази часова зона в момента е в лятно часово време.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
bg: Тази часова зона не използва лятно часово време.

en: Executed before Multisite is loaded.
bg: Изпълнява се преди зареждане на кода за мрежа от сайтове (multisite).

en: External object cache.
bg: Външен обектен кеш.

en: Custom maintenance message.
bg: Собствено съобщение за режим „Поддръжка“.

en: Custom install script.
bg: Собствен инсталатор.

en: Custom database error message.
bg: Собствено съобщение за грешка на базата от данни.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
bg: Файлът е празен. Качете нещо по-съществено.

en: Install %s
bg: Инсталиране на %s

en: Custom database class.
bg: Собствен клас за работа с базата от данни.

en: Advanced caching plugin.
bg: Разширение за кеширане

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква MySQL версия %2$s или по-висока. Текущата версия на MySQL е %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква PHP версия %2$s или по-висока. Текущата версия на PHP е %3$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
bg: Излезе <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! Уведомете администратора на сайта.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
bg: Излезе <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! <a href="%2$s">Обновете инсталацията си</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква PHP версия %2$s или по-висока и MySQL версия %2$s или по-висока. Текущата версия на PHP е %4$s, а на MySQL – %5$s.

en: Menus
bg: Менюта

en: This comment is currently marked as spam.
bg: В момента коментарът е отбелязан като нежелан.

en: Moderate Comment
bg: Модериране на коментар

en: This comment is currently approved.
bg: В момента коментарът е одобрен.

en: This comment is already approved.
bg: Коментарът вече е одобрен

en: This comment is currently in the Trash.
bg: В момента коментарът е в кошчето.

en: Repeat
bg: Повторение

en: Attachment
bg: Поведение при скрол на страницата

en: Tile
bg: Повторение по целия екран

en: Scroll
bg: Движи се

en: Fixed
bg: Неподвижен

en: This comment is already in the Trash.
bg: Коментарът вече е в Кошчето.

en: View Trash
bg: Преглед на Кошчето

en: This comment is already marked as spam.
bg: Коментарът вече е маркиран като нежелан.

en: Bad login/pass combination.
bg: Грешна комбинация потребителско име/парола.

en: Software Name
bg: Име на програмата

en: Software Version
bg: Версия

en: Time Zone
bg: Часова зона

en: Allow new users to sign up
bg: Позволяване на регистрация на нови потребители

en: Sorry, you cannot edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: Sorry, no such page.
bg: Няма такава страница.

en: Sorry, you cannot edit pages.
bg: Нямате право да редактирате страници.

en: Sorry, you cannot add new pages.
bg: Нямате право да добавяте нови страници.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
bg: Нямате право да изтриете тази страница.

en: Failed to delete the page.
bg: Грешка при изтриването на страницата.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
bg: Нямате право да добавяте категории.

en: Sorry, the new category failed.
bg: Грешка при създаването на категорията.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
bg: Нямате право да изтривате категории.

en: Invalid comment ID.
bg: Невалиден номер на коментар.

en: Sorry, you cannot edit comments.
bg: Нямате право да редактирате коментари.

en: Invalid comment status.
bg: Невалидно състояние на коментар.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
bg: Грешка при редактирането на коментара.

en: You must be registered to comment
bg: Потребители трябва да са регистрирани, за да могат да коментират

en: Invalid post ID.
bg: Невалиден номер на публикация.

en: Comment author name and email are required
bg: Авторът на коментар трябва да попълни името и e-mail адреса си.

en: A valid email address is required
bg: Трябва ви валиден адрес за електронна поща

en: You are not allowed access to details about comments.
bg: Нямате право да разглеждате подробности за коментарите.

en: You are not allowed to update options.
bg: Нямате прави да променяте настройки

en: Sorry, you cannot edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
bg: Няма нови публикации.

en: Sorry, this user can not edit the template.
bg: Потребителят не може да редактира този шаблон.

en: Sorry, this user cannot edit the template.
bg: Потребителят не може да редактира този шаблон.

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
bg: Грешка при записване на файла, вероятно няма права за писане.

en: Sorry, no such post.
bg: Няма такава публикация.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
bg: Нямате право да публикувате публикации.

en: Invalid post type.
bg: Невалиден тип публикация.

en: You are not allowed to post as this user
bg: Нямате право на нови публикации.

en: You are not allowed to create pages as this user
bg: Нямате право да създавате страници.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
bg: Нямате право да сменяте автора на публикацията.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
bg: Нямате право да сменяте автора на страницата.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
bg: Нямате право да публикувате тази страница.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
bg: Грешка при редактирането на публикацията.

en: You are not allowed to upload files to this site.
bg: Нямате право да качвате файлове.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
bg: Неуспешен запис във файла %1$s (%2$s)

en: Sorry, you can not edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Is there no link to us?
bg: Няма ли връзка към нас?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
bg: Адресът не може да бъде използван тъй като или не съществува, или не поддържа pingback.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
bg: Адресите източник и цел не могат да сочат към един и същи ресурс.

en: The pingback has already been registered.
bg: Pingback-ът вече е получен.

en: The source URL does not exist.
bg: Адресът-източник не съществува.

en: We cannot find a title on that page.
bg: Не може да бъде открито заглавието на страницата.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
bg: Не може да използван адрес, който съдържа връзка към адреса-цел.

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
bg: Получен pingback от %1$s по%2$s.

en: The specified target URL does not exist.
bg: Адресът не съществува.

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
bg: Изглежда, че вашата PHP конфигурация не включва поддръжка  за MySQL, без която WordPress не е в състояние да работи.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
bg: <strong>Грешка</strong>: <code>$table_prefix</code> във <code>wp-config.php</code> може да съдържа само латински букви, цифри и долна черта.

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
bg: 
    <h1>Грешка при свързването с базата от данни</h1>
    <p>Най-вероятните причини за грешката са или грешни потребителско име/парола в <code>wp-config.php</code>, или MySQL сървърът на <code>%s</code> не отговаря. Вероятно сървърът не работи!</p>
    <ul>
    	<li>Подали ли сте вярно потребителско име и вярна парола за него?</li>
    	<li>Правилен ли е адреса на MySQL сървъра?</li>
    	<li>Сигурни ли сте, че сървъра работи?</li>
    </ul>
    <p>Ако не сте съвсем сигурни какво означават горните неща, най-добре е да се обърнете към вашия хостинг.Ако все пак имате нужда от допълнителна помощ, винаги ще я намерите на <a href='http://bg.forums.wordpress.org/'>форумите за поддръжка на WordPress</a>.</p>

en: Invalid database prefix
bg: Невалидна представка за името на базата от данни!

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
bg: Грешка: %1$s при заявка %2$s изпълнена от %3$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
bg: Грешка: %1$s при заявка %2$s

en:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Output type must be one of: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N
bg:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Типът на резултата(output_type) трябва да е един от следните: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started. Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>. You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.</p><p><a href='%ssetup-config.php' class='button'>Create a Configuration File</a>
bg: Конфигурационният файл <code>wp-config.php</code> липсва. Без настройките в него инсталацията не може да продължи. Можете да го създадете, като използвате <a href='%1$ssetup-config.php'>тази уеб страница</a> или просто запазете файла <code>wp-config-sample.php</code> под име <code>wp-config.php</code> и редактирайте нужната информация в него. Имайте предвид, че при много хостинг доставчици няма да можете да използвате редактирането през уеб интерфейса и ще се наложи да редактирате файла ръчно.</p></p><a href='%1$ssetup-config.php' class='button'>Създаване на конфигурационния файл</a>

en: Cancel reply
bg: Отказ

en: Post Comment
bg: Коментиране

en: Unapproved
bg: Неодобрен

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
bg: Не може да има два еднакви ваши коментара по една и съща публикация!

en: You are posting comments too quickly.  Slow down.
bg: Опитвате се да публикувате коментари твърде бързо.

en: Could not update comment status
bg: Грешка при обновяването на статуса на коментара

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
bg: Аргументът е променен на масив (Array) за да съвпада с поведението на останалите cron функции.

en: Once Hourly
bg: На всеки час

en: Twice Daily
bg: Два пъти дневно

en: Once Daily
bg: Ежедневно

en: Sort by:
bg: Сортиране по:

en: Page title
bg: Заглавие на страницата

en: Page order
bg: Ред на страницата

en: Page ID
bg: Номер

en: Exclude:
bg: Изключване на:

en: Page IDs, separated by commas.
bg: Номера на страници, разделени със запетаи

en: Your blogroll
bg: Връзки

en: All Links
bg: Всички връзки

en: Select Link Category
bg: Изберете категория за връзки

en: Show Link Image
bg: Показване на картинката на връзката

en: Show Link Name
bg: Показване на името на връзката

en: Show Link Description
bg: Описание

en: Show Link Rating
bg: Показване на рейтинга на връзките

en: Select Month
bg: - Избор на месец -

en: Show post counts
bg: Показване на броя на публикациите

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
bg: Вход/изход, хранилки и връзки към WordPress сайтове

en: Syndicate this site using RSS 2.0
bg: RSS 2.0 хранилка

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> за публикациите

en: Calendar
bg: Календар

en: Arbitrary text or HTML
bg: Произволен текст или HTML

en: Text
bg: Текст

en: Automatically add paragraphs
bg: Автоматично добавяне на параграфи

en: A list or dropdown of categories
bg: Списък или падащо меню с категории

en: Select Category
bg: Изберете категория

en: Show hierarchy
bg: Йерархично изобразяване

en: Recent Posts
bg: Скорошни публикации

en: Number of posts to show:
bg: Брой публикации:

en: The most recent comments
bg: Скорошни коментари

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
bg: %1$s по %2$s

en: Entries from any RSS or Atom feed
bg: Публикации от която и да е RSS или Atom хранилка

en: Syndicate this content
bg: Разпространяване на съдържанието чрез RSS

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
bg: Вероятно хранилката не работи. Опитайте отново по-късно.

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: RSS Error: %s
bg: RSS Грешка: %s

en: Enter the RSS feed URL here:
bg: Въведете адреса на RSS хранилката:

en: Give the feed a title (optional):
bg: Заглавие на хранилката (незадължително):

en: How many items would you like to display?
bg: Колко публикации искате да се показват?

en: Display item content?
bg: Показване на съдържанието?

en: Display item author if available?
bg: Показване на автора (ако е указан)?

en: Display item date?
bg: Показване на датата?

en: Your most used tags in cloud format
bg: Най-често използваните етикети във формата на облак

en: Tag Cloud
bg: Облак от етикети

en: new WordPress Loop
bg: новият WordPress Loop

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: Missing Attachment
bg: Липсва прикачен файл

en: Comments for %1$s searching on %2$s
bg: Коментари по %1$s, при търсене на %2$s

en: Comments for %s
bg: Коментари по %s

en: Comment on %1$s by %2$s
bg: Коментари по %1$s от %2$s

en: By: %s
bg: От: %s

en: Comments on: %s
bg: Коментари на: %s

en: Comments for %s searching on %s
bg: Коментари по %s, търсене на %s

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
bg: Въведете вашата паролата, за да видите коментарите.

[ctx: opening curly quote]
en: &#8220;
bg: &#8222;

[ctx: closing curly quote]
en: &#8221;
bg: &#8220;

en: %s min | %s mins
bg[0]: %s минута
bg[1]: %s минути

en: %s hour | %s hours
bg[0]: един час
bg[1]: %s часа

en: %s day | %s days
bg[0]: един ден
bg[1]: %s дни

en: , and
bg:  и

en:  and
bg:  и

en: %s is a protected WP option and may not be modified
bg: Нямате право да променяте настройката %s

en: ERROR: %s is not a valid feed template.
bg: Грешка: %s не е валиден шаблон за хранилка.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
bg: Неуспешно създаване на директория %s. Имате ли право да пишете в родителската ѝ категория?

en: Empty filename
bg: Празен файл

en: Could not write file %s
bg: Неуспешен запис във файла %s

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на качения файл &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to add this category has failed.
bg: Грешка при добавяне на категорията.

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изтриване на категорията &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на категорията &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изтриване на коментара &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при неодобряване на коментара &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при одобряване на коментара &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на коментара &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
bg: Грешка при редактиране на всички избрани коментари.

en: Your attempt to moderate comments has failed.
bg: Грешка при (не)одобряване на коментарите.

en: Your attempt to add this link has failed.
bg: Грешка при добавяне на връзката.

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изтриване на връзката &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на връзката &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
bg: Грешка при промяна на всички тези връзки.

en: Your attempt to add this page has failed.
bg: Грешка при добавяне на страница.

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изтриване на страницата &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на страницата &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на разширението &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при включване на разширението &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изключване на разширението &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to add this post has failed.
bg: Грешка при добавянето на нова публикация.

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при изтриване на публикацията &#8220;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на публикацията &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to add this user has failed.
bg: Грешка при добавянето на нов потребител.

en: Your attempt to delete users has failed.
bg: Грешка при изтриването на потребители.

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
bg: Грешка при промяната на потребители.

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на потребителя &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на профила на &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit your settings has failed.
bg: Грешка при редактиране на настройките ви.

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
bg: Грешка при промяна на структурата на постоянните връзки до %s.

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на файла &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при редактиране на файла от тема &#8222;%s&#8220;.

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
bg: Грешка при смяна на темата на &#8222;%s&#8220;.

en: You are attempting to log out of %s
bg: Опитвате се да излезете от %s

en: WordPress Failure Notice
bg: Грешка

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
bg: Наистина ли искате да <a href='%s'>излезете</a>?

en: Please try again.
bg: Моля, опитайте отново.

en: &laquo; Back
bg: &laquo; Назад

en: WordPress &rsaquo; Error
bg: WordPress &rsaquo; Грешка

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
bg: %1$s вече <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s! Заменена е от %3$s.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
bg: %1$s вече <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s!

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
bg: %1$s е извикана с параметър, който <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
bg: %1$s е извикана с параметър, който <strong>не трябва да се използва</strong> от версия %2$s.

en: Select a city
bg: Изберете град

en: UTC
bg: Гринуич

en: Manual Offsets
bg: Часова разлика

en: Search for:
bg: Търсене за:

en: Log in
bg: Вход

en: Log out
bg: Изход

en: Remember Me
bg: Запомняне

en: Register
bg: Регистрация

en: Site Admin
bg: Администрация

en: Search Results %1$s %2$s
bg: Резултати от търсене %1$s %2$s

en: Page not found
bg: Страницата не е открита

en: View posts for %1$s %2$s
bg: Всички публикации за %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка

en: %1$s %2$s Comments Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за коментари

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
bg: %1$s %2$s %3$s Хранилка за коментари

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за категорията %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за етикета %3$s

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за публикациите от %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за търсене на &#8222;%3$s&#8220;

en: &laquo; Previous
bg: &laquo; Предишни

en: Next &raquo;
bg: Следваща страница &raquo;

en: Gray
bg: Сиви

en: User has blocked requests through HTTP.
bg: Потребителят е забранил HTTP заявки.

en: Too many redirects.
bg: Твърде много пренасочвания.

en: Malformed URL: %s
bg: Грешно URL: %s

en: Could not open handle for fopen() to %s
bg: Неуспешна връзка с %s

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
bg: Искате ли да използвате визуален режим за това текстово поле?

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Class
bg: Клас

en: -- Not set --
bg: -- Празно --

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
bg: Не можете да копирате/вмъквате в Mozilla и Firefox

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
bg: Не се поддържа от вашият браузър, използвайте клавиатурни команди.

en: Error: Invalid values entered, these are marked in red.
bg: Грешка: въведени са невалидни стойности (маркирани в червено).

en: More colors
bg: Още цветове

en: Full
bg: Двустранно

en: %Y-%m-%d
bg: %d.%m.%Y

en: Insert date
bg: Вмъкване на дата

en: Insert time
bg: Вмъкване на време

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Jan_January_abbreviation
bg: яну

en: Feb_February_abbreviation
bg: фев

en: Mar_March_abbreviation
bg: мар

en: Apr_April_abbreviation
bg: апр

en: May_May_abbreviation
bg: май

en: Jun_June_abbreviation
bg: юни

en: Jul_July_abbreviation
bg: юли

en: Aug_August_abbreviation
bg: авг

en: Sep_September_abbreviation
bg: сеп

en: Oct_October_abbreviation
bg: окт

en: Nov_November_abbreviation
bg: ное

en: Dec_December_abbreviation
bg: дек

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sun
bg: нд

en: Mon
bg: пн

en: Tue
bg: вт

en: Wed
bg: ср

en: Thu
bg: чт

en: Fri
bg: пт

en: Sat
bg: сб

en: Print
bg: Отпечатване

en: Direction left to right
bg: Текст отляво на дясно

en: Direction right to left
bg: Текст отдясно на ляво

en: Insert new layer
bg: Вмъкване на нов слой

en: Move forward
bg: Преместване напред

en: Move backward
bg: Преместване назад

en: Toggle absolute positioning
bg: Включване на абсолютно позициониране

en: New layer...
bg: Нов слой...

en: Cancel all changes
bg: Отказване на всички промени

en: Insert non-breaking space character
bg: Вмъкване на непрекъсваем интервал

en: Run spell checking
bg: Проверка на правописа

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
bg: ieSpell не е открит. Желаете ли да го инсталирате сега?

en: Horizontale rule
bg: Хоризонтална линия

en: Emotions
bg: Емоции

en: Find
bg: Търсене

en: Find/Replace
bg: Търсене/Заместване

en: Insert/edit image
bg: Вмъкване/редактиране на изображение

en: Insert/edit link
bg: Вмъкване/редактиране на хипервръзка

en: Citation
bg: Цитат

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Acronym
bg: Акроним

en: Deletion
bg: Изтриване

en: Insertion
bg: Вмъкване

en: Insert/Edit Attributes
bg: Вмъкване/редактиране на атрибути

en: Edit CSS Style
bg: Редактиране на CSS стил

en: Paste as Plain Text
bg: Вмъкване на обикновен текст

en: Paste from Word
bg: Вмъкване от Word

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
bg: Използвайте CTRL+V на клавиатурата, за да вмъкнете текста в прозореца.

en: Keep linebreaks
bg: Запазване на новите редове

en: Inserts a new table
bg: Вмъкване на нова таблица

en: Insert row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Insert row after
bg: Вмъкване на ред след

en: Delete row
bg: Изтриване на ред

en: Insert column before
bg: Вмъкване на колона преди

en: Insert column after
bg: Вмъкване на колона след

en: Remove column
bg: Премахване на колона

en: Split merged table cells
bg: Разделяне на слети клетки

en: Merge table cells
bg: Сливане на клетките

en: Table row properties
bg: Свойства на реда

en: Table cell properties
bg: Свойства на клетката

en: Table properties
bg: Свойства на таблицата

en: Paste table row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Paste table row after
bg: Вмъкване на ред след

en: Cut table row
bg: Отрязване ред

en: Copy table row
bg: Копиране на ред

en: Delete table
bg: Изтриване на таблица

en: Row
bg: Ред

en: Column
bg: Колона

en: Cell
bg: Клетка

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
bg: Промените които направихте ще се загубят, ако отидете на друга страница.

en: Toggle fullscreen mode
bg: Вкл./Изкл. цял екран

en: Insert / edit embedded media
bg: Вмъкване/редактиране на файл

en: Edit embedded media
bg: Редактиране на вмъкнат файл

en: Document properties
bg: Настройки на документа

en: Insert predefined template content
bg: Вмъкване на шаблон

en: Visual control characters on/off.
bg: Вкл./Изкл. на контролните символи.

en: Toggle spellchecker
bg: Вкл./Изкл. проверка на правописа

en: Spellchecker settings
bg: Настройки на проверката на правопис

en: Ignore word
bg: Игнориране на тази

en: Ignore all
bg: Игнориране всички

en: Languages
bg: Езици

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Suggestions
bg: Предложения

en: No suggestions
bg: Няма предложения

en: No misspellings found.
bg: Няма грешно написани думи.

en: Insert Page Break
bg: Добавяне на нова страница

[ctx: TinyMCE font styles]
en: Styles
bg: Стилове

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Font family
bg: Шрифт

en: Format
bg: Формат

en: Paragraph
bg: Параграф

en: Address
bg: Адрес

en: Preformatted
bg: Предварително форматиран

en: Heading 1
bg: Заглавие 1

en: Heading 2
bg: Заглавие 2

en: Heading 3
bg: Заглавие 3

en: Heading 4
bg: Заглавие 4

en: Heading 5
bg: Заглавие 5

en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Blockquote
bg: Цитат

en: Code
bg: Код

en: Code sample
bg: Примерен код

en: Definition term
bg: Дефиниция

en: Definition description
bg: Описание на дефиниция

en: Bold
bg: Дръзка

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strikethrough
bg: Зачертаване

en: Align Left
bg: Подравняване наляво

en: Align Center
bg: Подравняване по средата

en: Align Right
bg: Подравняване надясно

en: Align Full
bg: Пълно подравняване

en: Unordered list
bg: Списък

en: Ordered list
bg: Номериран списък

en: Outdent
bg: Отместване наляво

en: Indent
bg: Отместване надясно

en: Unlink
bg: Премахване на хипервръзка

en: Cleanup messy code
bg: Изчистване на кода

en: Edit HTML Source
bg: Редактиране на HTML кода

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Insert horizontal ruler
bg: Вмъкване на хоризонтална линия

en: Remove formatting
bg: Премахване на форматирането

en: Select text color
bg: Цвят на текста

en: Select background color
bg: Цвят на фона

en: Insert custom character
bg: Вмъкване на символ

en: Toggle guidelines/invisible elements
bg: Вкл./изкл. невидимите елементи

en: Insert/edit anchor
bg: Вмъкване/редактиране котва

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Вмъкване

en: Image properties
bg: Свойства на картинката

en: New document
bg: Нов документ

en: Are you sure you want to clear all contents?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този текст?

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
bg: Инструменти &mdash; Alt+Q, редактор &mdash; Alt-Z, пътят с елементи &mdash; Alt-X

en: About TinyMCE
bg: Относно TinyMCE

en: License
bg: Лиценз

en: Loaded plugins
bg: Заредени разширения

en: Anchor name
bg: Име на котвата

en: HTML Source Editor
bg: Редактор на HTML

en: Word wrap
bg: Пренос на думи

en: Select a color
bg: Цвят

en: Picker
bg: Избор

en: Color picker
bg: Избор на цвят

en: Palette
bg: Палитра

en: Palette colors
bg: Цветова палитра

en: Named
bg: Именувани

en: Named colors
bg: Именувани цветове

en: Color:
bg: Цвят:

en: Select custom character
bg: Изберете символ

en: Image description
bg: Описание на изображение

en: Image list
bg: Списък с изображения

en: Border
bg: Рамка

en: Dimensions
bg: Размери

en: Vertical space
bg: Вертикално разстояние

en: Horizontal space
bg: Хоризонтално разстояние

en: Baseline
bg: Базова линия

en: Top
bg: Горе

en: Middle
bg: Среда

en: Bottom
bg: Долу

en: Text top
bg: Текст горе

en: Text bottom
bg: Текст долу

en: Open link in the same window
bg: Отваряне в същия прозорец

en: Open link in a new window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
bg: Това прилича на email адрес, искате ли да добавите mailto: ?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
bg: Това прилича на външна връзка, искате ли да добавите http:// ?

en: Link list
bg: Списък с връзки

en: General
bg: Общи

en: File/URL
bg: Файл/URL

en: List
bg: Списък

en: Constrain proportions
bg: Ограничаване на пропорциите

en: Type
bg: Тип

en: Id
bg: Номер

en: Auto play
bg: Автоматично пускане

en: Loop
bg: Зацикляне

en: Show menu
bg: Показване на меню

en: Quality
bg: Качество

en: Align
bg: Подравняване

en: Background
bg: Фон

en: Base
bg: Основа

en: Cache
bg: Кеш

en: Hidden
bg: Скрит

en: Controller
bg: Контролер

en: Kiosk mode
bg: Kiosk режим

en: Play every frame
bg: Показване на всеки кадър

en: Target cache
bg: Целеви кеш

en: No correction
bg: Без поправки

en: Enable JavaScript
bg: Включи JavaScript

en: Start time
bg: Начално време

en: End time
bg: Време за край

en: Choke speed
bg: Пределна скорост

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Auto start
bg: Автоматичен старт

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Mute
bg: Спиране на звука

en: Stretch to fit
bg: Разпъване

en: Windowless video
bg: Видео без прозорец

en: Balance
bg: Баланс

en: Base URL
bg: Базово URL

en: Current marker
bg: Текущ маркер

en: Current position
bg: Текуща позиция

en: Default frame
bg: Начален кадър

en: Play count
bg: Брой повторения

en: Rate
bg: Скорост

en: UI Mode
bg: UI режим

en: Flash options
bg: Настройки за Flash

en: Quicktime options
bg: Настройки за Quicktime

en: Windows media player options
bg: настройки за Windows media player

en: Real media player options
bg: Настройки за Real media player

en: Shockwave options
bg: Настройки за Shockwave

en: Auto goto URL
bg: Автоматично преминаване на URL

en: Image status
bg: Статус на изображение

en: Maintain aspect
bg: Запазване на съотношението

en: No java
bg: Без java

en: Prefetch
bg: Предварително сваляне

en: Shuffle
bg: Разбъркано

en: Console
bg: Конзола

en: Num loops
bg: Брой повторения

en: Controls
bg: Управление

en: Stretch style
bg: Стил на разпъване

en: Stretch H-Align
bg: Разпъване H-Align

en: Stretch V-Align
bg: Разпъване V-Align

en: Sound
bg: Звук

en: Progress
bg: Прогрес

en: Top left
bg: Горе ляво

en: Top right
bg: Горе дясно

en: Bottom left
bg: Долу ляво

en: Bottom right
bg: Долу дясно

en: Flash video options
bg: Видео настройки за Flash

en: Scale mode
bg: Режим на преоразмеряване

en: Buffer
bg: Буфер

en: Start image
bg: Начално изображение

en: Default volume
bg: Сила на звука по подразбиране

en: Hidden GUI
bg: Скрито управление

en: Show scale modes
bg: Показване на режимите на преоразмеряване

en: Smooth video
bg: Гладък образ

en: Show/Hide Kitchen Sink
bg: Още инструменти

en: Insert More Tag
bg: Вмъкване на "Още

en: Insert Page break
bg: Вмъкване на край на страница

en: More...
bg: Още...

en: Next page...
bg: Следваща страница...

en: Edit Gallery
bg: Редактиране на галерия

en: Delete Gallery
bg: Изтриване на галерия

en: Delete Image
bg: Изтриване на картинка

en: Advanced Settings
bg: Още настройки

en: Current Link
bg: Текуща връзка

en: Link to Image
bg: Връзка към изображение

en: Advanced Image Settings
bg: Още настройки

en: Source
bg: Адрес

en: Original Size
bg: Оригинален размер

en: CSS Class
bg: CSS Клас

en: Advanced Link Settings
bg: Още настройки

en: Link Rel
bg: rel атрибут

en: Rich Editor Help
bg: Помощ за Визуалния редактор

en: Basics of Rich Editing
bg: Работа с Визуалния редактор

en: Basics
bg: Основни

en: Advanced use of the Rich Editor
bg: Още за Визуалния редактор

en: Hotkeys
bg: Бързи клавиши

en: About the software
bg: За софтуера

en: Rich Editing Basics
bg: Работа с Визуалния редактор

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
bg: Под <em>Визуално редактиране</em> се има предвид, че можете да форматирате текст, докато го пишете.  Редакторът се справя сам с HTML кода, който стои зад различните шрифтове, стилове и изображения, а за вас остава само да се концентрирате върху смисъла.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
bg: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. Furthermore WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that display cannot be controlled by structural elements. So inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be stripped as invalid by the internal HTML correcting functions.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
bg: Основните клавишни комбинации са същите като при всеки текстов редактор:  Shift+Enter слага край на реда, Ctrl+C = копиране, Ctrl + X = изрязване, Ctrl + Z = отмяна, Ctrl + Y = връщане, Ctrl + B = получер текст, Ctrl + I = наклонен текст и т.н. (ако ползвате Mac, заменете Ctrl с Apple бутона)

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
bg: Ако визуалният редактор не ви допада може да го изключите от вашия профил.

en: Advanced Rich Editing
bg: Още за визуалния редактор

en: Images and Attachments
bg: Картинки и прикачени файлове

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
bg: Има бутон в лентата с инструменти за вмъкване на изображения, които вече се намират някъде в Интернет. Ако имате адреса на изображението, натиснете този бутон и го въведете в полето.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
bg: Ако желаете да качите изображение или звуков файл от вашия компютър, може да използвате бутоните над редактора. Мултимедийната библиотека ще се опита да създаде изображение с по-малък размер. За да вмъкнете снимката във вашата публикация, моля първо натиснете върху мини-изображението за да отворите менюто с настройки. Ако искате да използвате изображението в текущата публикация, просто натиснете на "Вмъкване".

en: HTML in the Rich Editor
bg: HTML във визуален редактор

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
bg: Всякакъв HTML код въведен директно във Визуалния Редактор ще се покаже като текст във публикацията. Ако желаете да вмъкнете HTML елементи които не могат да бъдат генерирани от бутоните в лентата с инструменти, трябва да го направите ръчно от HTML редактора. Ако кодът е валиден и разбираем от редактора, ще се визуализира веднага.

en: Pasting in the Rich Editor
bg: HTML във визуален редактор

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
bg: Ако се опитате да вмъкнете текст от друга интернет страница резултатите може да са странни и зависят от браузъра ви и страницата, от която вмъквате текст. Редакторът ще се опита да поправи HTML кода, който получава, но най-добре използвате простия HTML редактор.

en: Writing at Full Speed
bg: Писане на пълна скорост

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
bg: Вместо да посягате към мишката и да натискате върху инструментите, използвайте тези клавиши. При Windows и Linux използвайте Ctrl+буква, а при Macintosh Ctrl+буква.

en: Letter
bg: Писмо

en: Action
bg: Действие

en: Select all
bg: Избор на всички

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
bg: Следните клавишни комбинации използват Alt + Shift + буква.

en: Check Spelling
bg: Проверка на Правописа

en: Justify Text
bg: Подравняване на текста

en: Insert link
bg: Вмъкване/редактиране на връзка

en: Remove link
bg: Премахване на връзка

en: Quote
bg: Цитат

en: Full Screen
bg: Цял екран

en: Insert Page Break tag
bg: Вмъкване на край на страница

en: Switch to HTML mode
bg: Към HTML режим

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
bg: За повече информация за този софтуер посетете <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">сайта на TinyMCE</a>.

en: Got Moxie?
bg: Чували ли сте за Moxie?

en: Comments Feed
bg: Хранилка за коментари

en: Previous Post
bg: Предишна публикация

en: Next Post
bg: Следваща публикация

en: Last Post
bg: Последна публикация

en: Newer Comments &raquo;
bg: По-нови коментари &raquo;

en: &laquo; Older Comments
bg: &laquo; По-стари

en: S_Sunday_initial
bg: Н

en: M_Monday_initial
bg: П

en: T_Tuesday_initial
bg: В

en: W_Wednesday_initial
bg: С

en: T_Thursday_initial
bg: Ч

en: F_Friday_initial
bg: П

en: S_Saturday_initial
bg: С

en: Could not read image size
bg: Грешка при извличане на размера на изображението

en: Resize path invalid
bg: Невалиден път за умалени картинки

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалидно потребителско име или парола.

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Автор: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
bg: E-mail: %s

en: URL    : %s
bg: Интернет страница: %s

en: Comment:
bg: Коментар:

en: You can see all comments on this post here:
bg: Всички коментари по публикацията:

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
bg: [%1$s] Коментар: "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Интернет страница: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
bg: Откъс:

en: You can see all trackbacks on this post here:
bg: Всички trackbacks за публикацията:

en: You can see all pingbacks on this post here:
bg: Всички pingbacks за публикацията:

en: Trash it: %s
bg: Към Кошчето: %s

en: Delete it: %s
bg: Изтриване: %s

en: Spam it: %s
bg: Това е спам: %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Интернет страница: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
bg: Откъс от trackback:

en: Pingback excerpt:
bg: Откъс от pingback:

en: Approve it: %s
bg: Одобряване: %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
bg[0]: В момента %s коментар чака вашето одобрение. Моля, посетете страницата за одобрение:
bg[1]: В момента %s коментара чакат вашето одобрение. Моля, посетете страницата за одобрение:

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
bg: [%1$s] За одобрение: "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
bg: Променена е паролата за потребител: %s

en: [%s] Password Lost/Changed
bg: [%s] Загубена/Смяна на парола

en: Username: %s
bg: Потребителско име: %s

en: [%s] New User Registration
bg: [%s] Регистриране на нов потребител

en: Password: %s
bg: Парола: %s

en: [%s] Your username and password
bg: [%s] Потребителско име и парола

en: Protected: %s
bg: Защитен: %s

en: Private: %s
bg: Лична: %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
bg: Няма откъс, защото публикацията е защитена.

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Home
bg: Начало

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
bg: Публикацията е защитена с парола. За да я видите, моля въведете паролата:

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
bg: d.m.Y @ G:i

en: %1$s [Autosave]
bg: %1$s [Автоматичен запис]

en: %1$s [Current Revision]
bg: %1$s [Текуща версия]

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
bg: %1$s от %2$s

en: Compare Revisions
bg: Сравнение на версии

en: Revision
bg: Ревизия

[ctx: post]
en: Published
bg: Публична

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Публикувани <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Публикувани <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Scheduled
bg: Планирана

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Планирани <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Планирани <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Draft
bg: Чернова

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Чернови <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Чернови <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Pending
bg: Чакаща

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Чакащи <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Чакащи <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Private
bg: Лична

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Лични <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Лични <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Trash
bg: В Кошчето

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(%s)</span>

en: Content, title, and excerpt are empty.
bg: Съдържанието, заглавието и откъсът са празни.

en: Could not update post in the database
bg: Грешка при обновяването на публикацията

en: Could not insert post into the database
bg: Грешка при вмъкването на публикацията

en: The page template is invalid.
bg: Шаблонът за страница е невалиден

en: Cannot create a revision of a revision
bg: Не може да се създаде версия на версия

en: You do not have permission to preview drafts.
bg: Нямате право да преглеждате чернови.

en: Cannot create a user with an empty login name.
bg: Не може да се създаде потребител, ако потребителското име е празно.

en: This username is already registered.
bg: Потребителското име е заето

en: This email address is already registered.
bg: Този e-mail адрес вече е регистриран.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
bg: Грешка при отваряне на хранилката. Вероятно за момента не работи, опитайте скоро пак.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете избраните неща?

en: (Quick Links)
bg: (Бързи връзки)

en: Enter a word to look up:
bg: Дума за проверка;

en: Dictionary lookup
bg: Проверка в речник

en: lookup
bg: проверка

en: Close all open tags
bg: Затваряне на всички отворени тагове

en: close tags
bg: затваряне на таговете

en: Enter the URL
bg: Адрес

en: Enter the URL of the image
bg: Адрес на изображението

en: Enter a description of the image
bg: Описание на изображението

en: You do not have permission to do that.
bg: Нямате право да правите това.

en: An unidentified error has occurred.
bg: Непозната грешка.

en: Next &gt;
bg: Следващ &gt;

en: &lt; Prev
bg: &lt; Пред

en: Image
bg: Изображение

en: of
bg: на

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
bg: Тази фунцкионалност изисква наличието на iframes. Изглежда, че или сте ги забранили, или вашият браузър не ги поддържа.

en: not configured
bg: не е настроен

en: You have attempted to queue too many files.
bg: Опитали сте се да качите прекалено много файлове.

en: This file is empty. Please try another.
bg: Файлът е празен. Опитайте с някой друг.

en: This file type is not allowed. Please try another.
bg: Този тип файлове са забранени. Опитайте с друг.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
bg: Грешка при качване на файла. Опитайте отново по-късно.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
bg: Грешка в конфигурацията на PHP. Свържете се с администратора.

en: You may only upload 1 file.
bg: Може да качите само един файл.

en: HTTP error.
bg: HTTP грешка

en: Upload failed.
bg: Грешка при качване на файла.

en: IO error.
bg: Входно-изходна грешка.

en: Security error.
bg: Проблем със сигурността.

en: Upload stopped.
bg: Качването бе прекратено.

en: Crunching&hellip;
bg: Качване&hellip;

en: moved to the trash.
bg: преместен в Кошчето.

en: Separate multiple categories with commas.
bg: Разделете категориите със запетаи.

[ctx: password strength]
en: Medium
bg: Средна

en: Tags used on this post:
bg: Етикети към публикацията:

en: Publish on:
bg: Публикуване на:

en: Schedule for:
bg: Планиране за:

en: Published on:
bg: Публикувана на:

en: Show more comments
bg: Показване на повече коментари

en: No more comments found.
bg: Няма повече коментари.

en: Password Protected
bg: Защитена с парола

en: Submitted on:
bg: Изпратен на:

en: Error while saving the changes.
bg: Грешка при записване на промените.

en: Remove From Bulk Edit
bg: Премахване от списъка за редактиране

en: Plugin Information:
bg: Информация за разширението:

en: Saving...
bg: Запис...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
bg: Грешка при запазване на умаленото изображение. Опитайте с друг файл.

en: Saving Draft&#8230;
bg: Записване на чернова&hellip;

en: Invalid Taxonomy
bg: Невалидна категоризация

en: Empty Term
bg: Празна категория

en: Invalid term ID
bg: Невалиден номер на етикет или категория

en: A name is required for this term
bg: Трябва да въведете име за тази категория

en: Could not insert term into the database
bg: Грешка при вмъкване на категорията или етикета.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
bg: Краткото име "%s" вече е заето от друг етикет или категория

en: Invalid object ID
bg: Невалиден номер на обект.

en: File not readable.
bg: Файлът не е достъпен.

en: Template is missing.
bg: Липсва шаблон.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
bg: Липсва родителската тема. Моля, инсталирайте родителската тема "%s".

en: Stylesheet is missing.
bg: Стиловете липсват

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
bg: <strong>Грешка</strong>: Липсва парола.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
bg: <strong>Грешка</strong>: Липсва парола.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
bg: <strong>Грешка</strong>: Невалидно потребителско име.  <a href="%s" title="Забравена или загубена парола">Загубена парола?</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
bg: <strong>Грешка</strong>: профилът ви е маркиран като спамер.

en: Please log in again.
bg: Моля, влезте отново.

en: Sidebar %d
bg: Странична лента %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
bg: <strong>Грешка</strong>: WordPress %1$s изисква MySQL версия %2$s или по-нова

en: Powered by WordPress
bg: Задвижвано от WordPress

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете потребителско име или e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
bg: <strong>Грешка</strong>: няма потребител с този e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалидно потребителско име или e-mail.

en: Password reset is not allowed for this user
bg: Нямате право да искате нова парола за този потребител

en: [%s] Password Reset
bg: [%s] Промяна на парола

en: The e-mail could not be sent.
bg: Грешка при изпращане на писмото!

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
bg: Възможна причина: mail() функцията е забранена от администратора...

en: Invalid key
bg: Невалиден ключ

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
bg: <strong>Грешка</strong>: Потребителското име вече е заето. Моля изберете друго.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалиден e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
bg: <strong>Грешка</strong>: неуспешна регистрация. Моля свържете се с <a href="mailto:%s">администратора</a> !

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
bg: Този ключ e невалиден.

en: Lost Password
bg: Изгубена парола

en: Username or E-mail:
bg: Потребителско име или e-mail:

en: Get New Password
bg: Нова парола

en: Are you lost?
bg: Изгубихте ли се?

en: &larr; Back to %s
bg: &larr; Назад към %s

en: Registration Form
bg: Регистрационна форма

en: Register For This Site
bg: Регистрация

en: A password will be e-mailed to you.
bg: Паролата ви ще бъде изпратена по e-mail.

en: Password Lost and Found
bg: Изгубена парола

en: Lost your password?
bg: Изгубена парола?

en: You have logged in successfully.
bg: Влязохте успешно.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
bg: <strong>Грешка</strong>: cookies са забранени или не се поддържат от вашия браузър. Трябва да  <a href='http://www.google.com/cookies.html'>ги включите</a>, за да може да използвате WordPress.

en: You are now logged out.
bg: Излязохте успешно.

en: User registration is currently not allowed.
bg: Регистрацията на нови потребители в момента не е позволена.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
bg: Проверете e-mail-а си за писмо с връзката за потвърждение.

en: Check your e-mail for your new password.
bg: Проверете e-mail-а си за писмо с новата парола.

en: Registration complete. Please check your e-mail.
bg: Регистрацията е завършена. Моля, проверете e-mail-а си.

en: Your session has expired. Please log-in again.
bg: Сесията ви е изтекла. Моля, влезте отново.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
bg: Забавете малко, няма нужда да проверявате за нови писма толкова често!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
bg: Няма нови писма.

en: Author is %s
bg: Авторът е %s

en: <strong>Author:</strong> %s
bg: <strong>Автор:</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
bg: <strong>Публикувано заглавие:</strong> %s

en: Oops: %s
bg: Опс: %s

en: Mission complete.  Message <strong>%s</strong> deleted.
bg: Съобщението <strong>%s</strong> бе изтрито.

en: Help
bg: Помощ

en: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">Documentation</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Main_Page" target="_blank">Документация</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
bg: <a href="http://bg.forums.wordpress.org/" target="_blank">Форумите на WordPress</a>

en: Screen Options
bg: Настройка на изгледа

en: Screen Layout
bg: Разположение в страницата

en: Number of Columns:
bg: Брой колони:

en: Search for themes by keyword, author, or tag.
bg: Търсене по ключова дума, автор, или етикет.

en: Feature Filter
bg: Търсене по характеристики

en: Find a theme based on specific features
bg: Търсене на тема по нейните характеристики

en: Colors
bg: Цветове

en: Black
bg: Черна

en: Blue
bg: Сини

en: Brown
bg: Кафява

en: Green
bg: Зелена

en: Orange
bg: Оранжева

en: Pink
bg: Розова

en: Purple
bg: Лилава

en: Red
bg: Червена

en: Silver
bg: Сребриста

en: Tan
bg: Мандаринена

en: White
bg: Бяла

en: Yellow
bg: Жълта

en: Dark
bg: Тъмна

en: Columns
bg: Колони

en: One Column
bg: Една колона

en: Two Columns
bg: Две колони

en: Three Columns
bg: Три колони

en: Four Columns
bg: Четири колони

en: Left Sidebar
bg: Лява странична лента

en: Right Sidebar
bg: Дясна странична лента

en: Width
bg: Широчина

en: Fixed Width
bg: Фиксирана широчина

en: Flexible Width
bg: Променлива широчина

en: Features
bg: Характеристики

en: Custom Colors
bg: Потребителски цветове

en: Theme Options
bg: Допълнителни настройки

en: Threaded Comments
bg: Отговори на коментари

en: Sticky Post
bg: Публикации, залепени на началната страница

en: Microformats
bg: Микроформати

en: Subject
bg: Тема

en: Holiday
bg: Празнична

en: Photoblogging
bg: Фотоблог

en: Seasonal
bg: Сезонна

en: Find Themes
bg: Търсене на теми

en: Install a theme in .zip format
bg: Инсталиране на тема от zip файл

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
bg: Ако имате тема във формат .zip може да я инсталирате като я качите тук.

en: Install &#8220;%s&#8221;
bg: Инсталиране &#8222;%s&#8220;

en: Details
bg: Подробности

en: Theme Install
bg: Инсталиране на теми

en: <strong>Error:</strong> This theme is currently not available. Please try again later.
bg: <strong>Грешка</strong>: Темата не е налична. Моля, опитайте по-късно.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> темата <strong>не е тествана</strong> за вашата версия на WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has not been marked as <strong>compatible</strong> with your version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> темата не е отбелязана като <strong>съвместима</strong> с вашата версия на WordPress.

en: by %s
bg: От %s

en: Version: %s
bg: Версия: %s

en: Newer version (%s) is installed.
bg: Инсталирана е по-нова версия (%s).

en: This version is already installed.
bg: Тази версия е вече инсталирана.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
bg: Директорията за теми не беше намерена.

en: Could not fully remove the theme %s.
bg: Не цялата тема %s беше изтрита.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква PHP версия %2$s или по-висока и MySQL версия %3$s или по-висока. В момента използвате PHP версия %4$s и MySQL версия %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква PHP версия %2$s или по-висока. В момента използвате PHP версия %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква MySQL версия %2$s или по-висока. В момента използвате MySQL версия %3$s.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
bg: Проверяване на разархивираните файлове&hellip;

en: The update could not be unpacked
bg: Грешка при разархивиране

en: Upgrading database&#8230;
bg: Обновяване структурата на базата от данни&hellip;

en: Version %s
bg: Версия: %s

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
bg: Използвате версия, която още се пече (%1$s). Яко! Останете <a href="%2$s">на гребена на вълната</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
bg: <a href="%1$s">Вземете версия %2$s</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
bg: Използвате <span class="b">WordPress %s</span>.

en: Update to %s
bg: Обновяване до %s

en: Latest
bg: Най-нови

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
bg: Автоматичното обновление беше неуспешно - <a href="%s">моля, опитайте отново</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
bg: Автоматичното обновление беше неуспешно. Моля, уведомете администратора на блога.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
bg: <strong><em>Обърнете внимание на паролата!</em></strong> Тя е <em>случайно</em> генерирана специално за вас.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
bg: без-категория

[ctx: Default link category slug]
en: Blogroll
bg: връзки

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
bg: Добре дошли в света на WordPress. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте. Щастливо блогване!

en: Hello world!
bg: Здравей, свят!

en: Mr WordPress
bg: WordPress-чо

en: Hi, this is a comment.<br />To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
bg: Здравейте! Това е просто коментар.<br />За да триете и редактирате коментари просто влезте с потребителското си име и разгледайте отново коментарите на тази публикация. Ще намерите връзки за редактирането и триенето на коментарите.

en: About
bg: Относно

en: You can&#8217;t give users that role.
bg: Нямате право да давате тази роля на потребители.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете потребителско име.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
bg: <strong>Грешка</strong>: въвели сте паролата си само веднъж.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете парола си.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете два пъти парола си.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
bg: <strong>Грешка</strong>: Паролата ви не трябва да съдържа "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете еднакви пароли в двете полета.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
bg: <strong>Грешка</strong>: Потребителското име вече е заето. Моля изберете друго.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: The e-mail address isn&#8217;t correct.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалиден e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
bg: <strong>Грешка</strong>: E-mail адресът вече е регистриран, моля изберете друг.

en: No matching users were found!
bg: Няма намерени потребители!

en: There are no options for this widget.
bg: Няма настройки за тази джаджа

en: Dashboard
bg: Табло

en: WordPress &rsaquo; Installation
bg: Инсталация на WordPress &raquo;

en: <strong>ERROR</strong>: %s
bg: <strong>Грешка:</strong>: %s

en: User(s) already exists.
bg: Потребителят вече съществува.

en: Strength indicator
bg: Устойчивост на паролата

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
bg: Съвет: Паролата трябва да е дълга поне 7 символа. Може да я направите по-силна като използвате малки и главни букви, цифри и символи като ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Your E-mail
bg: Вашият e-mail

en: Double-check your email address before continuing.
bg: Проверете още веднъж e-mail адреса преди да продължите.

en: Install WordPress
bg: Инсталиране на WordPress

en: Already Installed
bg: Вече инсталиран

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
bg: Изглежда че вече сте инсталирали WordPress. За да го преинсталирате, моля първо изтрийте старите таблици от базата от данни.

en: Insufficient Requirements
bg: Непокрити изисквания

en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
bg: Здравейте! Това е 5-минутната инсталация на WordPress. Ако имате повече време може да разгледате файла <a href="%s">Прочети ме</a>. Ако бързате, само попълнете полетата по-долу, за да започнете да използвате WordPress – най-мощната и разширяема система за публикуване на света.

en: Information needed
bg: Необходима информация

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
bg: Не се притеснявайте, ще можете да промените тези настройки по-късно.

en: you must provide an e-mail address.
bg: моля въведете e-mail адрес.

en: that isn&#8217;t a valid e-mail address.  E-mail addresses look like: <code>username@example.com</code>
bg: e-mail адресът е невалиден. Истинските адреси са във вида: <code>username@example.com</code>

en: Success!
bg: Готово!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
bg: Очаквахте ли още стъпки? Съжаляваме че трябва да ви разочароваме. Всичко е готово! :)

en: Log In
bg: Вход

en: Very weak
bg: Много слаба

en: Weak
bg: Слаба

en: Strong
bg: Устойчива

en: Add New Link
bg: Нова връзка

en: Edit Category
bg: Редактиране на категория

[ctx: link]
en: Add New
bg: Нова връзка

en: %s link deleted. | %s links deleted
bg[0]: Изтрита беше една връзка.
bg[1]: Изтрити бяха %s връзки.

en: Search Links
bg: Търсене

en: Yes
bg: Да

en: Visit %s
bg: Посетете страницата на %s

en: No links found.
bg: Не са открити връзки.

en: XML error: %1$s at line %2$s
bg: XML грешка: %1$s на ред %2$s

en: Edit Link
bg: Редактиране

en: Link not found.
bg: Връзката не е открита

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
bg: WordPress &rsaquo; Поправка на базата от данни

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your wp-config.php file.  Once this line is added to your config, reload this page.
bg: За да разрешите автоматичното поправяне на базата данни за тази страница, добавете следният ред във вашия wp-config.php file. След като го направите, презаредете тази страница.

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
bg: Не беше възможно да се поправят някои от проблемите на базата от данни. Моля, копирайте следния списък от грешки и го покажете във <a href="%s">форумите за поддръжка на WordPress</a> за да получите допълнителна помощ.

en: Repairs complete.  Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
bg: Поправките са готови. Моля, премахнете следния ред от wp-config.php, за да забраните на потребители с недостатъчни права да използват тази страница.

en: Repair Database
bg: Поправка на базата от данни

en: WordPress can also attempt to optimize the database.  This improves performance in some situations.  Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
bg: WordPress може и  да се опита да оптимизира базата от данни. Това подобрява производителността в някои ситуации. Поправката и оптимизацията може да отнемат много време и докато се изпълняват базата от данни ще бъде заключена.

en: Repair and Optimize Database
bg: Поправка и оптимизация на базата от данни

en: You are not allowed to be here
bg: Нямате право да правите това

en: Upload New Media
bg: Качване на нов файл

en: You are not allowed to edit this attachment.
bg: Нямате право да редактирате този прикачен файл.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
bg: Опитвате се да редактирате прикачен файл, който не съществува. Може би е бил изтрит?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
bg: Не може да редактирате този прикачен файл, защото е в Кошчето. Върнете го оттам и опитайте отново.

en: Media attachment updated.
bg: Информацията за качения файл бе променена

en: Update Media
bg: Запис на файл

en: Sites
bg: Сайтове

en: Themes
bg: Теми

en: My Sites
bg: Моите сайтове

en: Library
bg: Списък

[ctx: file]
en: Add New
bg: Качване

[ctx: page]
en: Add New
bg: Нова

en: Comments %s
bg: Коментари %s

en: Appearance
bg: Външен вид

[ctx: theme editor]
en: Editor
bg: Редактор

en: Plugins %s
bg: Разширения %s

en: Installed
bg: Инсталирани

[ctx: plugin]
en: Add New
bg: Добавяне на още

[ctx: plugin editor]
en: Editor
bg: Редактор

en: Profile
bg: Профил

[ctx: user]
en: Add New
bg: Нов

en: Your Profile
bg: Моят профил

en: Tools
bg: Разни

en: Settings
bg: Настройки

[ctx: settings screen]
en: General
bg: Общи

en: Writing
bg: Публикуване

en: Reading
bg: Четене

en: Privacy
bg: Сигурност

en: Permalinks
bg: Постоянни връзки

en: Search Users
bg: Търсене

en: Options saved.
bg: Настройките са запазени.

en: First Post
bg: Първа публикация

en: Enabled
bg: Включен

en: Path
bg: Път

en: Remove
bg: Изтриване

en: Role:
bg: Роля:

en: Deactivate
bg: Изключване

en: Site Title
bg: Заглавие на сайта

en: Update Themes
bg: Обновяване на темите

en: Discussion Settings
bg: Настройки за коментарите

en: Default article settings
bg: Настройки по подразбиране за публикациите

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks.)
bg: Известяване за връзки от други блогове (pingback и trackback)

en: Allow people to post comments on new articles
bg: Позволяване на потребителите да коментират по нови публикации

en: These settings may be overridden for individual articles.
bg: Могат да бъдат променяни за всяка една публикация по отделно.

en: Other comment settings
bg: Други настройки за коментари

en: Comment author must fill out name and e-mail
bg: Авторът на коментар трябва да попълни името и e-mail адреса си.

en: Users must be registered and logged in to comment
bg: Потребителите трябва да са регистрирани, за да могат да коментират

en: Automatically close comments on articles older than %s days
bg: Автоматично изключване на коментарите по публикации по-стари от %s дена

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
bg: Включване на отговори на коментари %s нива навътре

en: last
bg: последната

en: first
bg: първата

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
bg: Разделяне на коментарите на страници с по %1$s коментара на страница и по подразбиране се показва %2$s страница

en: older
bg: по-старите

en: newer
bg: по-новите

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
bg: Най-отгоре на всяка страница трябва да се показват %s коментари

en: E-mail me whenever
bg: Изпращане e-mail до администратора когато

en: Anyone posts a comment
bg: Някой публикува коментар

en: A comment is held for moderation
bg: Коментар е задържан за одобрение

en: Before a comment appears
bg: Преди да се покаже коментар

en: An administrator must always approve the comment
bg: Администратор трябва да одобри коментара

en: Comment author must have a previously approved comment
bg: Авторът на коментар трябва да има предишен одобрен коментар

en: Comment Moderation
bg: Одобрение на коментарите

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
bg: Задържане коментар в опашката ако съдържа %s, или повече връзки. (Обичайна характеристика на спам коментарите е, че съдържат много връзки.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
bg: Ако коментар съдържа някоя от тези думи в текста си, Интернет адреса, e-mail-а, или IP адреса, ще бъде задържан в <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">опашката за  одобрение</a>. Всяка дума или IP адрес трябва да бъдат на отделен ред. Разпознават се и части от думи, така че &#8222;press&#8220; ще хване и &#8222;WordPress&#8220;.

en: Comment Blacklist
bg: Черен списък за коментари

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
bg: Всеки коментар, който съдържа някоя от тези думи в съдържанието си, името си, e-mail-а или IP адреса си ще бъде отбелязан като спам. Части от думи също се смятат за съвпадение - ако в списъка имате думата &#8222;press&#8220;, коментари съдържащи &#8222;WordPress&#82220; също ще съвпаднат. Поставяйте по една дума на ред.

en: Avatars
bg: Аватари

en: Avatar Display
bg: Показване на аватар

en: Don&#8217;t show Avatars
bg: Без аватари

en: Show Avatars
bg: О, да, с аватари

en: Maximum Rating
bg: Максимална оценка

en: G &#8212; Suitable for all audiences
bg: G &#8212; подходящо за всички

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
bg: PG &#8212; възможно е да има обидно съдържание, подходящо за 13-годишни и нагоре

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
bg: R &#8212; за възрастни

en: X &#8212; Even more mature than above
bg: X &#8212; за още по-непоклатими хора

en: Default Avatar
bg: Аватар по подразбиране

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
bg: За потребителите, които си нямат аватар може да показвате неутрална картинка или да изберете някои от генерираните изображения на база e-mail адреса им.

en: Mystery Man
bg: Мистериозният човек

en: Blank
bg: Без аватар

en: Gravatar Logo
bg: Логото на Gravatar

en: Identicon (Generated)
bg: Идентикон (генериран)

en: Wavatar (Generated)
bg: Уаватар (генериран)

en: MonsterID (Generated)
bg: Чудовище (генерирано)

en: General Settings
bg: Общи настройки

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
bg: d.m.Y G:i:s

en: Tagline
bg: Кратко описание

en: WordPress address (URL)
bg: Адрес на WordPress инсталацията (URL)

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
bg: Този адрес се ползва само за административни цели, като за уведомяване при нови потребители.

en: Membership
bg: Членство

en: Anyone can register
bg: Всеки може да се регистрира

en: New User Default Role
bg: Роля по подразбиране за нови потребители

en: Timezone
bg: Часова зона

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
bg: Часът по Гринуич е <code>%s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
bg: Местното време е <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
bg: Изберете град от вашата часова зона.

en: This timezone is currently in standard time.
bg: Тази часова зона момента <strong>не</strong> е в лятно часово време.

en: Standard time begins  on: <code>%s</code>.
bg: Лятното часово време свършва на: <code>%s</code>

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Custom:
bg: Друг:

en: Time Format
bg: Формат на часа

en: Week Starts On
bg: Седмицата започва в

en: Settings saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Media Settings
bg: Настройки за качени файлове

en: Image sizes
bg: Размери на изображения

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when inserting an image into the body of a post.
bg: Стойностите по-долу определят максималните размери в пиксели на изображенията, вмъкнати в публикация.

en: Thumbnail size
bg: Малко изображение

en: Height
bg: Височина

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
bg: Изрязване до точно тези размери (обикновено умалените изображения са със същите пропорции)

en: Medium size
bg: Средно изображение

en: Max Width
bg: Максимална широчина

en: Max Height
bg: Максимална височина

en: Large size
bg: Голямо изображение

en: Embeds
bg: Вмъкване на мултимедия

en: Auto-embeds
bg: Автоматично

en: Maximum embed size
bg: Максимален размер на вмъкнатото съдържание

en: If the width value is left blank, embeds will default to the max width of your theme.
bg: Ако не въведете максимална широчина ще бъде използвана широчината на темата ви.

en: Uploading Files
bg: Качване на файлове

en: Store uploads in this folder
bg: Запазване на качените файлове в тази директория

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
bg: По подразбиране е <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
bg: Пълен адрес (URL) до качените файлове

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
bg: Настройката на това поле не е задължителна. По подразбиране е празно

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
bg: Организиране на качени файлове в директории по месец и година

en: Permalink Settings
bg: Настройки за постоянните връзки

en: You should update your web.config now
bg: Трябва да обновите web.config.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
bg: Структурата на постоянните връзки бе обновена. Може да премахнете правата за писане по web.config!

en: Permalink structure updated
bg: Структурата на постоянните връзки бе променена

en: You should update your .htaccess now.
bg: Сега трябва да обновите .htaccess.

en: Permalink structure updated.
bg: Структурата е променена

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them, however WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
bg: По подразбиране WordPress използва адреси, които съдържат въпросителни знаци и много цифри в себе си. Затова може да създавате собствени формати на адресите на постоянните връзки към публикациите и архивите.Това може да подобри външния вид и използваемостта  на връзките в блога. Имате на разположение няколко <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Using_Permalinks">променливи</a> (на английски език), а тук можете да получите малко обяснения и примери с които да започнете.

en: Common settings
bg: Основни настройки

en: Default
bg: По подразбиране

en: Day and name
bg: Дата и име

en: Month and name
bg: Месец и име

en: Numeric
bg: По номер на публикацията

en: Custom Structure
bg: Различна структура

en: Optional
bg: Още

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <kbd>topics</kbd> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
bg: Можете да въведете собствен префикс за адресите на категориите и етикетите. Например: <kbd>topics</kbd> ще промени връзките към категориите така: <code>http://example.org/topics/</code><em>име-на-категорията</em>/</code>. Ако оставите полето празно ще се ползват стойностите по подразбиране.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/index.php/topics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
bg: Можете да въведете собствен префикс за адресите на категориите и етикетите. Например: <code>topics</code> ще промени връзките към категориите така: <code>http://example.org/index.php/topics/<em>име-на-категорията</em>/</code>. Ако оставите полето празно ще се ползват стойностите по подразбиране.

en: Category base
bg: Префикс за категориите

en: Tag base
bg: Префикс за етикетите

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
bg: Ако временно дадете права за писане по <code>web.config</code>, за да може правилата да бъдат генерирани автоматично, не забравяйте да ги премахнете след края на операцията.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
bg: Ако в основната директория на сайта <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">беше позволено писането</a>, можеше да го направим автоматично, но тъй като не е ето правилата, които трябва да имате във файла си <code>web.config</code>. Създайте нов файл с име <code>web.config</code> в основната директория на сайта си. Щракнете в полето по-долу и натиснете <kbd>CTRL + a</kbd>, за да маркирате всичко. След това поставете текста във файла <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
bg: Ако временно разрешите писането в основната директория на сайта, за да генерираме файла <code>web.config</code>, не забравяйте след това да върнете старите права.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
bg: Тъй като вашият <code>.htaccess</code> не е <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Make_a_Directory_Writable">с права за писане</a> трябва да сложите следните правила във вашия <code>.htaccess</code> файл. Влезте в полето и натиснете <kbd>CTRL + a</kbd>, за да маркирате всичко.

en: Privacy Settings
bg: Настройки за сигурност и поверителност

en: I would like to block search engines, but allow normal visitors
bg: Бих желал блогът да е достъпен само за обикновените посетители

en: Reading Settings
bg: Настройки за четене

en: Front page displays
bg: Началната страница показва

en: Your latest posts
bg: Вашите последни публикации

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
bg: <a href="%s">Статична страница</a> (изберете долу)

en: Front page: %s
bg: Начална страница: %s

en: Posts page: %s
bg: Страница за публикации: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
bg: <strong>Внимание:</strong> тези страници не трябва да бъдат еднакви!

en: Blog pages show at most
bg: В блога се показват най-много

en: posts
bg: Публикации

en: Syndication feeds show the most recent
bg: Хранилките показват последните

en: For each article in a feed, show
bg: За всяка публикация в хранилката се показва

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Summary
bg: Резюме

en: Encoding for pages and feeds
bg: Кодировка на публикациите, страниците и хранилките:

en: Writing Settings
bg: Настройки за публикуване

en: Size of the post box
bg: Размер на полето за писане

en: lines
bg: реда

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
bg: Превръщане на емотиконите като <code>:-)</code> и <code>:-P</code> в изображения

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
bg: Нека WordPress поправя невалиден XHTML код автоматично

en: Default Post Category
bg: Категория по подразбиране за публикации

en: Default Link Category
bg: Категория по подразбиране за връзки

en: Remote Publishing
bg: Отдалечено публикуване

en: To post to WordPress from a desktop blogging client or remote website that uses the Atom Publishing Protocol or one of the XML-RPC publishing interfaces you must enable them below.
bg: За да може да публикувате съдържание от десктоп приложения или от външни уеб сайтове, които използват XML-RPC или протокола Atom трябва да включите поддръжката им по-долу.

en: Atom Publishing Protocol
bg: Протокол за публикуване Atom

en: Enable the Atom Publishing Protocol.
bg: Включване на поддръжката на Atom.

en: Enable the WordPress, Movable Type, MetaWeblog and Blogger XML-RPC publishing protocols.
bg: Включване на поддръжката на протоколите за публикуване на WordPress, Movable Type, MetaWeblog и Blogger

en: Post via e-mail
bg: Публикуване чрез e-mail

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
bg: За да публикувате в WordPress по e-mail, трябва да настроите тайна пощенска кутия с POP3 достъп. Всяко писмо получено в тази пощенска кутия ще бъде публикувано, така че е добра идея да пазите адреса в тайна. Ето три случайни имена, които можете да използвате: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
bg: Пощенски сървър

en: Port
bg: Порт

en: Login Name
bg: Потребителско име

en: Default Mail Category
bg: Категория по подразбиране за публикациите по e-mail

en: Update Services
bg: Услуги за обновяване

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
bg: При нова публикация, WordPress може да уведоми услугите за обновяване. За да научите повече за тези услуги вижте <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Update_Services">Update Services</a> в Кодекса. Разделете адресите на услугите с нови редове.

en: Error: options page not found.
bg: Грешка: страницата с настройки не е намерена.

en: All Settings
bg: Всички настройки

en: Edit Plugins
bg: Редактиране на разширения

en: No such file exists! Double check the name and try again.
bg: Не съществува такъв файл. Проверете името и опитайте отново, благодаря.

en: Files of this type are not editable.
bg: Файлове от този тип не могат да бъдат редактирани.

en: Function Name...
bg: Име на функция...

en: File edited successfully.
bg: Файлът е редактиран успешно.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
bg: Разширението бе изключено, защото промените ви предизвикаха <strong>фатална грешка</strong>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
bg: Редактиране на <strong>%s</strong> (включено)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
bg: Преглед на <strong>%s</strong> (включено)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
bg: Редактиране на <strong>%s</strong> (изключено)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
bg: Преглед на <strong>%s</strong> (изключено)

en: Select plugin to edit:
bg: Избор на разширение за редактиране:

en: Plugin Files
bg: Файлове на разширения

en: Documentation:
bg: Документация:

en: Lookup
bg: Търсене

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended.  If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
bg: <strong>Предупреждение</strong>: не се препоръчва промяната на включени разширения. Ако промените ви предизвикат грешка, разширението ще бъде изключено автоматично.

en: Update File and Attempt to Reactivate
bg: Запис и опит за повторно включване

en: Update File
bg: Запис

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
bg: Преди да запишете промените си, уверете се, че <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Changing_File_Permissions" title="Как да дадем право на сървъра да променя някои файлове"> сървъра има право да променя файловете</a>..

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
bg: Популярни

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
bg: Нови

[ctx: Plugin Installer]
en: Recently Updated
bg: Обновени наскоро

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
bg: <strong>%1$s</strong> от <em>%2$s</em>

en: Are you sure you wish to delete these files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези файлове?

en: Yes, Delete these files
bg: Да, искам да бъдат изтрити

en: No, Return me to the plugin list
bg: Не, искам да се върна в списъка с разширения

en: Click to view entire list of files which will be deleted
bg: Натиснете тук, за да видите целия списък с файлове за изтриване

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
bg: Разширенията подобряват и увеличават функционалността на WordPress. След като едно разширение бъде инсталирано, може да го включвате и изключвате от тази страница.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
bg: Ако поради някое разширение имате проблеми с ползването на WordPress изтрийте или преименувайте файла му в директорията <code>%s</code> и то ще бъде изключено автоматично.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
bg: Разширението <code>%s</code> беше <strong>изключено</strong> поради грешка: %s.

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
bg: Разширението не може да бъде включено, тъй като предизвиква <strong>фатална грешка</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
bg: Разширението не може да бъде изтрито поради грешка: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>изтрити</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
bg: Разширението бе <strong>включено</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>включени</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
bg: Разширението бе <strong>изключено</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>изключени</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
bg: Всички разширения са с последните си версии.

en: Plugin
bg: Разширение

en: Deactivate this plugin
bg: Изключване на разширението

en: Network Deactivate
bg: Изключване за цялата мрежа

en: Activate this plugin for all sites in this network
bg: Активирайте разширението за всички сайтове в тази мрежа

en: Network Activate
bg: Включване за цялата мрежа

en: Open this file in the Plugin Editor
bg: Отваряне на файла в Редактора за разширения

en: Delete this plugin
bg: Изтриване на това разширение

en: Visit plugin site
bg: Към страницата на разширението

en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Включено <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Включени <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Включвано скоро <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Включвани скоро <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изключенo <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изключени <span class="count">(%s)</span>

en: Network <span class="count">(%s)</span> | Network <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: За цялата мрежа <span class="count"> (%s) </span>
bg[1]: За цялата мрежа <span class="count"> (%s) </span>

en: No plugins found.
bg: Няма намерени разширения

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
bg: Няма налични разширения.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
bg: Опитвате се да редактирате елемент, който не съществува. Може би е изтрит?

en: You are not allowed to edit this item.
bg: Нямате право да редактирате този елемент.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
bg: Не може да редактирате този елемент, защото е в Кошчето. Моля, възстановете го и опитайте отново.

en: Unknown post type.
bg: Неизвестен вид публикация

en: Embed Code
bg: Код за вмъкване

en: Insert Video
bg: Вмъкване на видео

en: Click to insert.
bg: Натиснете върху картинка, за да я вмъкнете

en: Insert Image
bg: Вмъкване на изображение

en: Unable to retrieve images or no images on page.
bg: Няма изображения на тази страница.

en: click images to select
bg: Натиснете върху картинка, за да я изберете:

en: Add from URL
bg: Добавяне от адрес

en: Refresh
bg: Презареждане

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Post Tags
bg: Етикети за публикации

en: Your post has been saved.
bg: Публикацията бе записана.

en: View post
bg: Преглед на публикацията

en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Insert an Image
bg: Вмъкване на изображение

en: Embed a Video
bg: Вмъкване на видео

en: Visual
bg: Визуален редактор

en: via
bg: през

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
bg: Сравняване на версии на &#8222;%1$s&#8220;

en: Revision for &#8220;%1$s&#8221; created on %2$s
bg: Ревизия на &#8222;%1$s&#8220; създадена на %2$s

en: Older: %s
bg: По-стара: %s

en: Newer: %s
bg: По-нова: %s

en: These revisions are identical.
bg: Тези две версии са едни и същи.

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Separate tags with commas
bg: Разделете етикетите със запетаи

en: Edit Themes
bg: Редактиране на теми

en: The requested theme does not exist.
bg: Темата не съществува.

en: Select theme to edit:
bg: Избор на тема за редактиране:

en: Templates
bg: Шаблони

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
bg: Не съществува такъв файл. Проверете името и опитайте отново, благодаря.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
bg: Нови

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
bg: Обновени наскоро

en: The active theme is broken.  Reverting to the default theme.
bg: Активната тема е повредена. Връщане към темата по подразбиране.

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
bg: Темата е активирана. <a href="%s">Към блога</a>

en: Theme deleted.
bg: Темата бе изтрита.

en: Current Theme
bg: Текуща тема

en: Current theme preview
bg: Преглед на текуща тема

en: %1$s %2$s by %3$s
bg: %1$s %2$s от %3$s

en: All of this theme&#8217;s files are located in <code>%2$s</code>.
bg: Всички файлове на тази тема се намират в <code>%2$s</code>.

en: Available Themes
bg: Налични теми

en: Preview of &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед на &#8222;%s&#8220;

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете темата '%s'?

en: Broken Themes
bg: Развалени теми

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
bg: Натисни ме е малък бутон за браузъра ви, който ви позволява да взимате малки парченца от интернет страниците и да ги публикувате бързо

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
bg: Завлачете долната връзка то лентата ви с отметки или натиснете с десен бутон и я добавете към любимите си връзки. Така ще можете бързо и лесно да създавате нови публикации.

en: Download nightly build
bg: Сваляне на работната версия

en: Download %s
bg: Сваляне на %s

en: Hide this update
bg: Скриване на обновлението

en: Bring back this update
bg: Връщане на обновлението

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
bg: Локализираната версия съдържа освен превода на WordPress, също така и добавки за по-добра работа на български. Ако искате да запазите текущия си превод, може да пропуснете това обновление.

en: Show hidden updates
bg: Показване на скритите обновления

en: Hide hidden updates
bg: Скриване на скритите обновления

en: Select All
bg: Избор на всички

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: 100%% (според автора)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d гласа &#8222;работи&#8220; от общо %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: неизвестна

en: Installation Failed
bg: Грешка при инсталацията

en: Plugin Reactivation
bg: Изключване и включване на разширение

en: Plugin reactivated successfully.
bg: Разширението бе изключено и включено успешно

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
bg: Разширението не може да бъде включено, тъй като предизвиква <strong>фатална грешка</strong>.

en: Installing Plugin: %s
bg: Инсталиране на разширение: %s

en: Upload Plugin
bg: Качване на разширение

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
bg: Инсталиране на разширение от качен файл: %s

en: Installing Theme: %s
bg: Инсталиране на тема: %s

en: Upload Theme
bg: Качване на тема

en: Installing Theme from uploaded file: %s
bg: Инсталиране на тема от качен файл: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
bg: Вече имате най-новата версия на структурата на базата от данни.

en: %s queries
bg: %s заявки

en: %s seconds
bg: %s секунди

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
bg: Нямате право да търсите изгубени прикачени файлове.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
bg: Нямате право да местите тази публикация в Кошчето

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
bg: Нямате право да връщате тази публикация от Кошчето.

en: You are not allowed to delete this post.
bg: Не ви е позволено да изтриете тази публикация.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
bg[0]: Един файл беше прикачен отново.
bg[1]: %d файла бяха прикачени отново.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
bg[0]: Файлът беше безвъзвратно изтрит.
bg[1]: %d файла бяха безвъзвратно изтрити.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
bg[0]: Файлът беше преместен в Кошчето.
bg[1]: %d файла бяха преместени в Кошчето.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
bg[0]: Файлът беше върнат от Кошчето.
bg[1]: %d файла бяха върнати от Кошчето.

en: Media permanently deleted.
bg: Файлът бе изтрит завинаги.

en: Error saving media attachment.
bg: Грешка при записване на прикачения файл.

en: Media moved to the trash.
bg: Файлът бе преместен в Кошчето.

en: Media restored from the trash.
bg: Файлът бе върнат от Кошчето.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Неприкачени <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Неприкачени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
bg: Прикачане

en: Scan for lost attachments
bg: Търсене на изгубени прикачени файлове

en: Edit User
bg: Редактиране

en: Invalid user ID.
bg: Невалиден номер на потребител.

en: Use https
bg: Използване на https

en: Always use https when visiting the admin
bg: Използване винаги на https в администрацията

en: You do not have permission to edit this user.
bg: Нямате право да редактирате информацията за този потребител.

en: User updated.
bg: Информацията за потребителя е обновена.

en: Personal Options
bg: Лични настройки

en: Visual Editor
bg: Визуален редактор

en: Disable the visual editor when writing
bg: Изключване на визуалния редактор за публикации и страници

en: Admin Color Scheme
bg: Цветове за админ. панела

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
bg: Включване на клавишните комбинации за модерация на коментари.

en: First Name
bg: Име

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: (required)
bg: (задължително)

en: Display name publicly as
bg: Показване като

en: Contact Info
bg: За връзка

en: Website
bg: Интернет страница

en: About Yourself
bg: За теб

en: About the user
bg: Относно потребителя

en: Biographical Info
bg: Биографична информация

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
bg: Тук може да споделите малко подробности за вас и живота ви. Тази информация може да бъде показвана публично.

en: New Password
bg: Нова парола

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
bg: Ако желаете да смените паролата, въведете новата тук. В противен случай оставете полето празно.

en: Type your new password again.
bg: Напишете паролата още веднъж.

en: Additional Capabilities
bg: Допълнителни способности

en: Update Profile
bg: Запис на профила

en: Update User
bg: Запис на потребителя

en: Hi,
    
    You have been invited to join '%s' at
    %s as a %s.
    Please click the following link to confirm the invite:
    %s
bg: Здравейте,
    
    Вие сте поканени да се присъедините към '%s' в
    %s, като %s.
    Моля, натиснете на връзката по-долу, за да потвърдите поканата:
    %s

en: [%s] Joining confirmation
bg: [%s] Потвърждение за приемане

en: Add New User
bg: Добавяне на потребител

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
bg: Покана е изпратена по e-mail на новия потребител. Трябва да се натисне на потвърждаващата връзка, за да се активира потребителя.

en: (twice, required)
bg: (два пъти, задължително)

en: Send Password?
bg: Изпращане на парола?

en: Send this password to the new user by email.
bg: Тази парола беше изпратена на потребителя по e-mail.

en: Skip Confirmation Email
bg: Пропускане на потвърждаващия e-mail

en: You can&#8217;t edit that user.
bg: Нямате право да редактирате този потребител.

en: You can&#8217;t delete users.
bg: Не можете да изтривате потребители.

en: Delete Users
bg: Изтриване на потребители

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
bg: Потребител номер %1s: %2s <strong>Текущият потребител няма да бъде изтрит.</strong>

en: ID #%1s: %2s
bg: Потребител номер %1s: %2s

en: What should be done with posts and links owned by this user? | What should be done with posts and links owned by these users?
bg[0]: Какво трябва да стане със публикациите и връзките притежавани от този потребител?

en: Delete all posts and links.
bg: Изтриване на всички връзки и публикации

en: Attribute all posts and links to:
bg: Приписване на всички публикации и връзки на:

en: Confirm Deletion
bg: Потвърдете изтриването

en: There are no valid users selected for deletion.
bg: Няма избрани валидни потребители за изтриване.

en: %s user deleted | %s users deleted
bg[0]: 1 изтрит потребител
bg[1]: %s изтрити потребителя

en: New user created.
bg: Създаден бе нов потребител

en: Changed roles.
bg: Променени роли.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
bg: Текущата потребителска роля трябва да има права за редактиране.

en: Other user roles have been changed.
bg: Променени са други потребителски роли.

en: You can&#8217;t delete the current user.
bg: Не можете да изтриете текущия потребител.

en: Other users have been deleted.
bg: Другите потребители бяха изтрити.

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Change role to&hellip;
bg: Промяна на ролята на&hellip;

en: Change
bg: Промяна

en: Widgets
bg: Джаджи

en: Inactive Widgets
bg: Изключени джаджи

en: No Sidebars Defined
bg: Няма налични странични ленти

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
bg: Или темата ви не поддържа джаджи, или няма дефинирани странични ленти. За повече информация как да промените темата си, така че да поддържа джаджи, <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Widgetizing_Themes">следвайте инструкциите</a>.

en: Widget %s
bg: Джаджа %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
bg: Изберете на коя странична лента на на кое място в нея да се покаже джаджата.

en: Position
bg: Позиция

en: Save Widget
bg: Запис

en: Changes saved.
bg: Промените са записани.

en: Error while saving.
bg: Грешка при запис.

en: Error in displaying the widget settings form.
bg: Грешка при показването на формуляра за настройка на джаджата.

en: Available Widgets
bg: Налични джаджи

en: Drag widgets from here to a sidebar on the right to activate them. Drag widgets back here to deactivate them and delete their settings.
bg: Може да влачите джаджи до странични ленти, за да ги включите. За да ги изключите, влачете обратно тук.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
bg: Завлачете джаджа тук, за да я премахнете от лентата, но да запазите настройките й.

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
bg: Нямате право да редактирате/публикувате публикации.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
bg: Грешка при запазване на публикацията!

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
bg: Грешка при редактиране на публикацията.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
bg: Нямате право да триете тази публикация.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
bg: Грешка при изтриване на публикацията!

en: Sorry, you do not have permission to upload files.
bg: Нямате право да качвате файлове.

en: Sorry, comments are closed for this item.
bg: Коментарите по това нещо са забранени.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
bg: Трябва да влезете, за да публикувате коментар.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
bg: Грешка: моля попълнете задължителните полета (име, e-mail).

en: Error: please enter a valid email address.
bg: Грешка: моля въведете e-mail адрес

en: Akismet Configuration
bg: Настройки на Akismet

en: Your key has been cleared.
bg: Ключът ви беше премахнат.

en: Your key has been verified. Happy blogging!
bg: Ключът ви е приет. Щастливо блогване!

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
bg: Вашият ключ е невалиден. Опитайте отново.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
bg: Вашия ключ не може да бъде проверен, тъй като няма връзка със сървъра на Akismet.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
bg: Няма връзка със сървъра на Akismet.

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
bg: Моля въведете API ключ.  (<a href="%s" style="color:#fff">Вземете своя ключ.</a>)

en: This key is valid.
bg: Ключът е валиден.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
bg: До скоро ключът е бил валиден, но сега няма връзка с akismet.com. Проверете мрежовите си настройки.

en: Why might my key be invalid?
bg: Защо ключът ви би могъл да е невалиден?

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
bg: Най-често това означава едно от следните две неща. Или сте копирали грешно ключа, или разширението не може да се свърже със сървърите на Akismet. Последното често е причинено от проблеми с хостинга ви, като например защитна стена.

en: Update options &raquo;
bg: Запис на настройките &raquo;

en: Server Connectivity
bg: Свързаност със сървърите

en: Unable to reach some Akismet servers.
bg: Грешка при свързване с някои сървъри на Akismet.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Поради мрежов проблем или защитна стена не може да бъде осъществена връзка от вашия блог към Akismet.com. Akismet функционира, но може да спре при по неблагоприятни мрежови условия.  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: Unable to reach any Akismet servers.
bg: Проблем при свързването със сървърите на Akismet.

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Поради мрежов проблем или защитна стена не може да бъде осъществена връзка от вашия блог към Akismet.com. <strong>Akismet не може да функционира преди проблема да се отстрани.</strong>  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: All Akismet servers are available.
bg: Всички сървъри на Akismet са на линия

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
bg:  Akismet работи. Всички сървъри са достъпни.

en: Network functions are disabled.
bg: Мрежовите функции са изключени.

en: Unable to find Akismet servers.
bg: Грешка при свързване със сървърите на Akismet.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Проблем с DNS или защитна стена пречи на достъпа от вашия уеб сървър към Akismet.com. <strong>Akismet не може да функционира преди проблема да се отстрани.</strong>  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: Akismet server
bg: Сървър на Akismet

en: Network Status
bg: Състояние на мрежата

en: Last checked %s ago.
bg: Последната проверка е била преди %s.

en: Check network status &raquo;
bg: Проверка на състоянието на мрежата &raquo;

en: Akismet Stats
bg: Статистики за Akismet

en: Akismet is almost ready.
bg: Почти сте готови с Akismet.

en: Akismet has detected a problem.
bg: Проблем с  Akismet

en: Akismet Spam (%s)
bg: Akismet Спам (%s)

en: Akismet Spam
bg: Akismet Спам

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
bg: Нямате право да одобрявате коментари.

en: %1$s comments recovered.
bg: Бяха възстановени %1$s коментара.

en: All spam deleted.
bg: Спамът е изтрит.

en: Caught Spam
bg: Открит Спам

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
bg: Akismet е открил <strong>%1$s</strong> нежелани писма откакто е инсталиран.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
bg: За сега нямате спам. Може би имате щастлив ден. :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
bg: Можете да изтриете всичкия спам от вашата база от данни с едно натискане на мишката. Изтритите коментари не могат да бъдат върнати обратно, така че е добра идея да ги прегледате. Спамът се изтрива автоматично 15 дни след като бъде получен.

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
bg: В момента %1$s коментара са идентифицирани като спам.

en: Delete all
bg: Изтриване на всички

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
bg: Това са най-скорошните коментари идентифицирани като спам от Akismet. Ако виждате някакви грешки, просто отбележете коментара, че "не е спам" и Akismet ще се поучи. Ако желаете да възстановите коментар от спам, просто изберете коментара и натиснете Не е Спам. След 15 дни боклука ще бъде изчистен автоматично.

en: All
bg: Всички

en: Search Spam &raquo;
bg: Търсене в нежеланите коментари &raquo;

en: &laquo; Previous Page
bg: &laquo; Предишна страница

en: Next Page &raquo;
bg: Следваща страница &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
bg: Избраните коментари НЕ са спам &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
bg: За коментарите, които отбележите като не-спам ще бъде съобщено на Akismet, че е сгрешил, за да може да си вземе бележка и да става все по-добър.

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил вашия сайт от <a href="%2$s">%3$s нежелани коментара</a>.

en: Recheck Queue for Spam
bg: Повторна проверка на опашката за спам

en: Check for Spam
bg: Проверка на опашката за спам

en: Comments on %s
bg: Коментари по %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
bg: Задвижвано от WordPress - система за публикуване на лично съдържание.

en: Enter your password to view comments.
bg: Въведете вашата паролата, за да видите коментарите.

en: No Comments
bg: Няма коментари

en: 1 Comment
bg: 1 Коментар

en: % Comments
bg: % Коментара

en: Edit This
bg: Редактиране

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
bg: Трябва да <a href="%s">влезете</a>, за да публикувате коментар.

en: Tags:
bg: Етикети:

en: (more...)
bg: (още...)

en: Pages:
bg: Страници:

en: Categories:
bg: Категории:

en: The latest comments to all posts in RSS
bg: Последните коментари по всички публикации в RSS

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> за коментарите

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
bg: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">казва:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
bg: Коментарът ви очаква одобрение

en: %1$s at %2$s
bg: %1$s в %2$s

en: (Edit)
bg: (Редактиране)

en: View all posts in %s
bg: Всички публикации в %s

en: Meta
bg: Служебни

en: XML error: %s at line %d
bg: XML грешка: %s на ред %d

en: Visit %s&#8217;s website
bg: Посетете страницата на %s

en: Posts by %s
bg: Публикации от %s

en: Last updated: %s
bg: Последно обновяване: %s

en: Bookmarks
bg: Връзки

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
bg: Използването на потребителски нива от разширения и теми не се поддържа. Вместо това използвайте роли и способности.

en: No categories
bg: Няма категории

en: %s topic | %s topics
bg[0]: %s тема
bg[1]: %s теми

en: No server specified
bg: Не е указан сървър

en: Error
bg: Грешка

en: connection not established
bg: връзката не е осъществена

en: No password submitted
bg: Липсва парола

en: Authentication failed
bg: Грешка при удостоверяване

en: No connection to server
bg: Няма връзка със сървъра

en: No login ID submitted
bg: липсва ID на потребител

en: Premature end of list
bg: Твърде ранен край на списъка

en: Empty command string
bg: Празна команда

en: connection does not exist
bg: връзката не съществува

en: No msg number submitted
bg: Липсва брой на съобщенията

en: Command failed
bg: Грешка при командата

en: View all posts filed under %s
bg: Всички публикации в %s

en: Feed for all posts filed under %s
bg: RSS хранилка за всички публикации в %s

en: Comments Off
bg: Коментарите са изключени

en: Comment on %s
bg: Коментар по %s

en: Log in to Reply
bg: Влезте, за да отговорите

en: Leave a Comment
bg: Вашият коментар

en: Log in to leave a Comment
bg: Влезте, за да оставите коментар

en: Click here to cancel reply.
bg: Отказване на отговора

en: Leave a Reply
bg: Вашият коментар

en: Leave a Reply to %s
bg: Вашият отговор на %s

en: Permanently Delete Comment
bg: Изтриване на коментар завинаги

en: You are about to approve the following comment:
bg: Следният коментар ще бъде одобрен и ще се покаже в блога:

en: Approve Comment
bg: Одобряване

en: Caution:
bg: Внимание:

en: Author
bg: Автор

en: URL
bg: Адрес

[ctx: noun]
en: Comment
bg: Коментар

en: Are you sure you want to do this?
bg: Сигурни ли сте, че искате да направите това?

en: No
bg: Не

en: Unknown action.
bg: Неизвестно действие

en: Custom Background
bg: Собствен фон

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
bg: Фонът беше обновен. <a href="%s">Към сайта</a>, за да видите как изглежда.

en: Choose an image from your computer:
bg: Избор на картинка от вашия компютър:

en: Upload
bg: Качване

en: Save Changes
bg: Запис на промените

en: Custom Header
bg: Собствена заглавна картинка

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
bg: Заглавната картинка беше обновена. <a href="%s">Към сайта</a>, за да видите как изглежда.

en: Image could not be processed.  Please go back and try again.
bg: Изображението не може да бъде преоразмерено. Опитайте отново или с различно.

en: Image Processing Error
bg: Грешка при обработката на изображението

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
bg: Избор на част от картинката, която да използвате в заглавието на блога.

en: You do not have permission to customize headers.
bg: Нямате право да променяте заглавната картинка.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
bg: Редактиране &#8222;%s&#8220;

en: Edit
bg: Редактиране

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Trash
bg: Кошче

en: Delete Permanently
bg: Изтриване завинаги

en: View &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед &#8222;%s&#8220;

en: View
bg: Преглед

en: No Tags
bg: Няма етикети

en: Unpublished
bg: Непубликувана

en: Y/m/d g:i:s A
bg: d.m.Y G:i:s

en: %s from now
bg: след %s

en: %s ago
bg: преди %s

en: (Unattached)
bg: (неприкачен)

en: Attach
bg: Прикачане

en: %s pending
bg: %s чакащи

en: No media attachments found.
bg: Не бяха намерени прикачени файлове.

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
bg: Търсене на &#8220;%s&#8221;

en: %s comment approved | %s comments approved
bg[0]: един одобрен коментар
bg[1]: %s одобрени коментара

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
bg[0]: %s коментар маркиран като нежелан.
bg[1]: %s коментара маркирани като нежелани.

en: Undo
bg: Отмяна

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
bg[0]: %s коментар върнат от спам
bg[1]: %s коментара върнати от спам

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
bg[0]: %s коментар беше изтрит завинаги
bg[1]: %s коментара бяха изтрити завинаги

[ctx: comments]
en: All | All
bg[0]: Всички
bg[1]: Всички

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Чакащи <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Чакащи <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
bg[0]: Одобрен
bg[1]: Одобрени

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Спам <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Спам <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
bg: Търсене в коментарите

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
bg: Показани са %s&#8211;%s от %s

en: Bulk Actions
bg: Масови действия

en: Unapprove
bg: Неодобряване

en: Approve
bg: Одобряване

en: Not Spam
bg: Не е спам

en: Move to Trash
bg: Преместване в Кошчето

en: Apply
bg: Прилагане

en: Show all comment types
bg: Показване на всички типове коментари

en: Comments
bg: Коментари

en: Filter
bg: Филтър

en: Empty Spam
bg: Изтриване на спама

en: Empty Trash
bg: Изпразване на Кошчето

en: No comments awaiting moderation&hellip; yet.
bg: Няма коментари, чакащи одобрение... все още.

en: No comments found.
bg: Не бяха намерени коментари.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
bg: Публикацията бе обновена. <a href="%s">Преглед</a>

en: Custom field updated.
bg: Потребителското поле е обновено.

en: Custom field deleted.
bg: Потребителските полета са изтрити.

en: Post updated.
bg: Публикацията бе обновена.

en: Post restored to revision from %s
bg: Публикацията бе възстановена до версия %s

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
bg: Публикувана. <a href="%s">Преглед</a>

en: Post saved.
bg: Публикацията бе записана.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
bg: Публикацията бе изпратена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
bg: Публикацията е планирана за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: M j, Y @ G:i
bg: d.m.Y G:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
bg: Черновата бе обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
bg: Страницата бе обновена. <a href="%s">Преглед</a>

en: Page updated.
bg: Страницата бе обновена.

en: Page restored to revision from %s
bg: Публикацията бе възстановена до версия %s

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
bg: Публикувана. <a href="%s">Преглед</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
bg: Страницата бе изпратена.  <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
bg: Страницата беше планирана за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
bg: Черновата бе обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below.  <a href="%s">View the autosave</a>
bg: Има по-нова автоматично запазена версия на тази публикация. <a href="%s">Вижте я</a>

en: Publish
bg: Публикуване

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Send Trackbacks
bg: Изпращане на trackbacks

en: Custom Fields
bg: Потребителски полета

en: Discussion
bg: Коментари

en: Slug
bg: Кратко име

en: Revisions
bg: Версии

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
bg: Последна редакция от %1$s на %2$s в %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
bg: Последна редакция на %1$s в %2$s

en: Editing Comment # %s
bg: Редактиране на коментар # %s

en: View Comment
bg: Преглед на коментара

[ctx: adjective]
en: Approved
bg: Одобрен

[ctx: adjective]
en: Spam
bg: Спам

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
bg: Изпратен на: <b>%1$s</b>

en: Update Comment
bg: Редактиране

en: Name:
bg: Име:

en: E-mail (%s):
bg: E-mail (%s)

en: send e-mail
bg: изпращане на e-mail

en: visit site
bg: към сайта

en: URL (%s):
bg: URL (%s)

en: Link Categories
bg: Категории за връзки

en: Search Categories
bg: Търсене

en: Delete
bg: Изтриване

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
bg: &#8222;Кратко име&#8220; е версия на името, подходяща за използване в адреси. Най-често е само от малки букви и съдържа само букви, цифри и тире.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
bg: Описание не се показва по подразбиране, но някои теми може да ги използват.

en: Edit Link Category
bg: Редактиране на категория за връзки

en: Update Category
bg: Обновяване на категория

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
bg: <a href="%s">Публикувайте отново</a>

en: Update Link
bg: Запис

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
bg: <a href="%s">Връзки</a> / Нова

en: Add Link
bg: Нова връзка

en: Save
bg: Запис

en: Categories
bg: Категории

en: Target
bg: Target (HTML атрибут)

en: Link Relationship (XFN)
bg: Отношение към човека, чиято е страницата (XFN)

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Link added.
bg: Връзката е добавена.

en: Name
bg: Име

en: Example: Nifty blogging software
bg: Пример: готина система за блогване

en: Web Address
bg: Адрес

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
bg: Пример: <code>http://bg.wordpress.org/</code> &#8212; не забравяйте <code>http://</code>

en: Description
bg: Описание

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
bg: Този текст ще се показва, когато някой мине с мишката върху връзката

en: The name is how it appears on your site.
bg: Това е името, което ще се показва на сайта ви.

en: None
bg: Няма

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
bg: Категориите, за разлика от етикетите, са в йерархия. Може да имате категория Jazz и в нея да имате подкатегории за Bebop и Big Band.

en: The description is not prominent by default, however some themes may show it.
bg: Описанието не се показва по подразбиране, но някои теми го ползват.

en: Invalid taxonomy
bg: Невалидна категоризация

en: Edit Tag
bg: Редактиране

en: Item added.
bg: Добавянето беше успешно.

en: Item deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: Item updated.
bg: Обновяването беше успешно.

en: Item not added.
bg: Грешка при добавяне.

en: Items deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
bg: <strong>Забележка:</strong><br /> Изтриването на категория не изтрива публикациите в нея. Публикациите, които са били  само в тази категория ще бъдат прехвърлени в <strong>%s</strong>.

en: Error in moving to trash...
bg: Грешка при преместване в Кошчето...

en: Error in restoring from trash...
bg: Грешка при връщане от Кошчето...

en: You are not allowed to delete this item.
bg: Нямате право да изтривате това нещо.

en: Error in deleting...
bg: Грешка при изтриване...

[ctx: post]
en: Add New
bg: Нова

en: This has been saved.
bg: Публикацията бе записана успешно.

en: View Post
bg: Преглед

en: Edit Post
bg: Редактиране на публикация

en: %s post updated. | %s posts updated.
bg[0]: %s публикация беше обновена.
bg[1]: %s публикацията бяха обновени.

en: %s item not updated, somebody is editing it. | %s items not updated, somebody is editing them.
bg[0]: 1 публикация не беше обновена, защото някой я редактира.
bg[1]: %s публикации не бяха обновени, защото някой ги редактира.

en: Item permanently deleted. | %s items permanently deleted.
bg[0]: Нещото беше изтрито завинаги.
bg[1]: %s неща бяха изтрити завинаги.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Мои <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Мои <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
bg: По всяко време

en: View all categories
bg: Всички категории

en: List View
bg: Списък

en: Excerpt View
bg: Откъси

en: Export
bg: Експорт

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
bg: Когато натиснете бутона по-долу WordPress ще създаде XML файл, който може да запазите на компютъра си.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
bg: Форматът на генерирания файл, който се нарича WordPress разширен RSS, или WXR, съдържа всичките ви публикации, коментари, собствени полета, категории и етикети.

en: Download Export File
bg: Сваляне на XML файла

en: No importers are available.
bg: Няма налични импортери.

en: Continue
bg: Продължение

en: Posts
bg: Публикации

en: Users
bg: Потребители

en: Done
bg: Готово

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: &mdash; Select &mdash;
bg: &mdash; Избор &mdash;

en: Submit
bg: Изпращане

en: Movable Type and TypePad
bg: Movable Type или TypePad

en: Blogroll
bg: Връзки

en: Invalid file type
bg: Невалиден тип файл

en: Could not update link in the database
bg: Грешка при обновяването на връзката

en: Could not insert link into the database
bg: Грешка при вмъкването на връзката

en: Changing to %s
bg: Смяна на директорията към %s

en: Found %s
bg: Намерена %s

en: The ftp PHP extension is not available
bg: FTP разширението за PHP не е заредено.

en: FTP hostname is required
bg: Липсва адрес на FTP сървъра

en: FTP username is required
bg: Липсва потребителско име

en: FTP password is required
bg: Липсва парола

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
bg: Грешка при свързване с FTP сървъра: %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
bg: Грешно потребителско име/парола за %s

en: The ssh2 PHP extension is not available
bg: Разширението ssh2 за PHP не е налично

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
bg: Разширението ssh2 за PHP е налично, но изисква функцията <code>stream_get_contents()</code> от PHP 5

en: SSH2 hostname is required
bg: Липсва адрес на SSH2 сървъра

en: SSH2 username is required
bg: Липсва потребителско име

en: SSH2 password is required
bg: Липсва парола

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
bg: Грешка при свързване с FTP сървъра: %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
bg: Грешен публичен и частен ключ за %s

en: Unable to perform command: %s
bg: Грешка при изпълнение на команда: %s

en: Invalid Data provided.
bg: Невалидни данни.

en: Could not access filesystem.
bg: Неуспешен достъп до файловата система.

en: Filesystem error.
bg: Грешка във файловата система.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
bg: Директорията на WordPress не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
bg: Директорията за потребителско съдържание (wp-content) не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
bg: Директорията за разширения не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
bg: Не беше открита директорията с теми на WordPress.

en: Unable to locate needed folder (%s).
bg: Директорията %s не беше намерена.

en: Download failed.
bg: Грешка при сваляне на обновлението

en: Installing the latest version&#8230;
bg: Инсталиране на последната версия&hellip;

en: Destination folder already exists.
bg: Директорията вече съществува.

en: Could not create directory.
bg: Грешка при създаване на директорията.

en: Incompatible Archive.
bg: Несъвместим тип архив.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
bg: Включване на режим на поддръжка&hellip;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
bg: Изключване на режим на поддръжка&hellip;

en: The plugin is at the latest version.
bg: Имате най-новата версия на това разширение.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
bg: Сваляне на обновление от <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
bg: Разархивиране на обновлението&hellip;

en: Deactivating the plugin&#8230;
bg: Изключване на разширението&hellip;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
bg: Изтриване на старата версия на разширението&hellip;

en: Could not remove the old plugin.
bg: Грешка при премахване на старата версия.

en: Install package not available.
bg: Липсва пакета за обновяване.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
bg: Сваляне на инсталационния архив от <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
bg: Разархивиране&hellip;

en: Installing the plugin&#8230;
bg: Инсталиране на разширението&#8230;

en: Plugin install failed.
bg: Грешка при инсталирането на разширението.

en: Plugin installed successfully.
bg: Разширението беше инсталирано успешно.

en: The theme is at the latest version.
bg:  Имате най-новата версия на тази тема.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
bg: Изтриване на старата версия на темата&hellip;

en: Could not remove the old theme.
bg: Грешка при премахване на старата версия.

en: Installing the theme&#8230;
bg: Инсталиране на темата&hellip;

en: Theme install failed.
bg: Грешка при инсталиране на темата.

en: Theme installed successfully.
bg: Темата беше инсталирана успешно.

en: WordPress is at the latest version.
bg: Имате най-новата версия на WordPress.

en: Could not copy files.
bg: Грешка при копиране на файловете.

en: Reactivating the plugin&#8230;
bg: Повторно включване на разширението&hellip;

en: Activate this plugin
bg: Включване на разширението

en: Activate Plugin
bg: Включване на разширението

en: Return to Plugins page
bg: Обратно към страницата с разширенията

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
bg: Разширението <strong>%s %s</strong> беше успешно инсталирано.

en: Return to Plugin Installer
bg: Обратно към инсталатора на разширения

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
bg: Темата <strong>%1$s %2$s</strong> беше успешно инсталирана.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед на &#8222;%s&#8220;

en: Preview
bg: Преглед

en: Activate &#8220;%s&#8221;
bg: Активиране на &#8222;%s&#8220;

en: Return to Theme Installer
bg: Обратно към инсталатора на теми

en: Themes page
bg: Страница с темите

en: Return to Themes page
bg: Обратно към страницата с темите

en: Please select a file
bg: Моля, изберете файл

en: The uploaded file could not be moved to %s.
bg: Каченият файл не може да бъде преместен в %s.

en: Right Now
bg: В момента

en: Recent Comments
bg: Скорошни коментари

en: Incoming Links
bg: Връзки

en: Plugins
bg: Разширения

en: QuickPress
bg: Бърза публикация

en: Recent Drafts
bg: Скорошни чернови

en: http://planet.wordpress.org/
bg: http://bg.wordpress.org/redir/planet

en: http://planet.wordpress.org/feed/
bg: http://bg.wordpress.org/redir/planet/feed

en: Other WordPress News
bg: Други новини за WordPress

en: View all
bg: Всички

en: Cancel
bg: Отказ

en: Configure
bg: Настройки

en: Post | Posts
bg[0]: Публикация
bg[1]: Публикации

en: Comment | Comments
bg[0]: Коментар
bg[1]: Коментари

en: Page | Pages
bg[0]: Страница
bg[1]: Страници

[ctx: Right Now]
en: Approved | Approved
bg[0]: Одобрен
bg[1]: Одобрени

en: Category | Categories
bg[0]: Категория
bg[1]: Категории

en: Pending | Pending
bg[0]: Чакаща
bg[1]: Чакащи

en: Tag | Tags
bg[0]: Етикет
bg[1]: Етикетa

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widget</span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widgets</span>
bg[0]: Темата е <span class="b">%1$s</span> с <span class="b">%2$s джаджа</span>
bg[1]: Темата е <span class="b">%1$s</span> с <span class="b">%2$s джаджи</span>

en: Theme <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>
bg: Тема <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span>
bg: Тема <span class="b">%1$s</span>

en: Post submitted. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
bg: Публикувано. <a href="%s">Преглед</a> | <a href="%s">Редактиране</a>

en: You can also try %s, easy blogging from anywhere on the Web.
bg: Ако искате да блогвате по-лесно, може да опитате %s

en: Press This
bg: Натисни ме

en: Content
bg: Текст

en: Tags
bg: Етикети

en: Save Draft
bg: Запис като чернова

en: Reset
bg: Изтриване

en: Submit for Review
bg: Изпращане за преглед

en: There are no drafts at the moment
bg: Няма чернови в момента

en: No comments yet.
bg: Все още няма коментари.

en: Approve this comment
bg: Одобряване

en: Unapprove this comment
bg: Неодобряване

en: Edit comment
bg: Редактиране

en: Reply to this comment
bg: Отговор

en: Reply
bg: Отговор

en: Mark this comment as spam
bg: Отбелязване на този коментар като спам

[ctx: verb]
en: Spam
bg: Спам

en: Move this comment to the trash
bg: Преместване на коментара в Кошчето

[ctx: verb]
en: Trash
bg: Към Кошчето

en: From %1$s on %2$s%3$s
bg: От %1$s по %2$s%3$s

en: [Pending]
bg: [чака одобрение]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
bg: %1$s по %2$s

en: Number of comments to show:
bg: Брой коментари:

en: Loading&#8230;
bg: Зареждане...

en: This widget requires JavaScript.
bg: Тази джаджа се нуждае от JavaScript.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
bg: <strong>RSS грешка:</strong> %s

en: This dashboard widget queries <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links&hellip; yet. It&#8217;s okay &#8212; there is no rush.
bg: Тази джаджа за таблото ви се свързва с <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> и, ако някой друг сложи връзка към блогa ви, ще бъдете уведомени тук. Все още няма информация за такива връзки, но няма за къде да бързаме, нали? :-)

en: Somebody
bg: Някой

en: %1$s linked here <a href="%2$s">saying</a>, "%3$s"
bg: %1$s <a href="%2$s">казва</a>, "%3$s"

en: %1$s linked here saying, "%3$s"
bg: %1$s казва, "%3$s"

en: on %4$s
bg: на %4$s

en: Most Popular
bg: Най-популярни разширения

en: Newest Plugins
bg: Нови разширения

en: Recently Updated
bg: Обновени наскоро

en: Install
bg: Инсталиране

en: Unknown Feed
bg: Непозната хранилка

en: Main Index Template
bg: Основен шаблон

en: Stylesheet
bg: Стилове

en: RTL Stylesheet
bg: RTL Стилове

en: Popup Comments
bg: Прозорче с коментари

en: Header
bg: Заглавна картинка

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Archives
bg: Архиви

en: Category Template
bg: Шаблон за категории

en: Page Template
bg: Шаблон за страница

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Search Form
bg: Формуляр за търсене

en: Single Post
bg: Публикация

en: 404 Template
bg: Шаблон за грешка 404

en: Links Template
bg: Шаблон за връзки

en: Theme Functions
bg: Функции в темата

en: Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове

en: Image Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (картинки)

en: Video Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (видео)

en: Audio Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (аудио)

en: Application Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (приложения)

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
bg: my-hacks.php (поддръжка на старите хакове)

en: .htaccess (for rewrite rules )
bg: .htaccess (правила за адреса)

en: Comments Template
bg: Шаблон за коментари

en: Popup Comments Template
bg: Шаблон за прозорче с коментари

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
bg: Нямате право да редактирате файлове с &#8222;..&#8220; в името. Ако се опитвате да редактирате файл в основната директория на WordPress, можете да въведете само името на файла.

en: Sorry, that file cannot be edited.
bg: Файлът не може да бъде редактиран.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
bg: Опитвате се да качите файл, чийто размер надвишава стойността на <code>upload_max_filesize</code> в <code>php.ini</code>.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
bg: Опитвате се да качите файл, чийто размер надвишава стойността на <em>MAX_FILE_SIZE</em> в HTML формуляра.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
bg: Не бе качен целия файл, а само част от него.

en: No file was uploaded.
bg: Файлът не беше качен

en: Missing a temporary folder.
bg: Липсва временна директория.

en: Failed to write file to disk.
bg: Неуспех при записването на файла на диска.

en: File upload stopped by extension.
bg: Качването на файла бе спряно от разширение на PHP.

en: Invalid form submission.
bg: Невалидни данни!

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
bg: Файлът е празен. Моля, качете нещо по-съществено. Тази грешка може да е причинена и от забранено качване на файлове във вашия php.ini или ако post_max_size е по-малък от upload_max_filesize отново в php.ini.

en: Specified file failed upload test.
bg: Опа! Този файл не е бил качен през HTTP POST.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
bg: Файлът е празен. Моля качете файл с някакво съдържание. Също така проверете дали качването на файлове не е забранено във вашия php.ini файл.

en: Specified file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: Invalid URL Provided.
bg: Грешен адрес.

en: Could not create Temporary file.
bg: Грешка при създаване на временен файл.

en: Could not retrieve file from archive.
bg: Грешка при извличане на файл от архива.

en: Could not extract file from archive.
bg: Грешка при извличане на файл от архива.

en: Could not copy file.
bg: Грешка при копиране на файл.

en: Empty archive.
bg: Празен архив.

en: <strong>Error:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
bg: <strong>Грешка:</strong> неуспешно свързване със сървъра. Моля, проверете дали данните са коректни.

en: Connection Information
bg: Информация за връзката

en: Hostname
bg: Адрес на сървъра

en: Username
bg: Потребителско име

en: Password
bg: Парола

en: Authentication Keys
bg: Ключове

en: Public Key:
bg: Публичен:

en: Private Key:
bg: Частен:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
bg: Въведете пътя до ключовете. Ако има нужда от парола за ключа ви, въведете я по-горе.

en: Connection Type
bg: Тип на връзката

en: Proceed
bg: Продължение

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
bg: Липсва информация за изображението. Моля качете го отново.

en: Crop
bg: Изрязване

en: Rotate counter-clockwise
bg: Завъртане обратно на часовниковата стрелка

en: Rotate clockwise
bg: Завъртане по часовниковата стрелка

en: Image rotation is not supported by your web host (function imagerotate() is missing)
bg: Въртенето на изображения не се поддържа от хостинг доставчика ви (липсва функцията imagerotate())

en: Flip vertically
bg: Обръщане вертикално

en: Flip horizontally
bg: Обръщане хоризонтално

en: Scale Image
bg: Преоразмеряване

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that if you make the image larger it may become fuzzy.
bg: Може да преоразмерите изображение като запазите същите пропорции. За да се получи най-добър краен резултат, променете размера преди да правите каквито и да било други корекции: изрязване, въртене. Ако искате да увеличите размера, вероятно изображението ще стане по-неясно и размито.

en: Original dimensions %s
bg: Оригинални размери: %s

en: Scale
bg: Преоразмеряване

en: Restore Original Image
bg: Връщане до оригиналното изображение

en: Discard any changes and restore the original image.
bg: Отмяна на всички промени и връщане на оригиналното изображение.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
bg: Предишните редакции на изображението няма да бъдат изтрити.

en: Restore image
bg: Връщане на изображение

en: Image Crop
bg: Изрязване от картинка

en: (help)
bg: (помощ)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
bg: Изображението може да бъде изрязано като натиснете върху него и влачите, за да маркирате желаната част. Докато влачите, отдолу ще виждате размерите на избраното.

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Arrow: move by 10px
bg: Стрелки: преместване с 10px

en: Shift + arrow: move by 1px
bg: Shift + стрелка: преместване с 1px

en: Ctrl + arrow: resize by 10px
bg: Ctrl + стрелка: промяна на размера с 10px

en: Ctrl + Shift + arrow: resize by 1px
bg: Ctrl + Shift + стрелка: промяна на размера с 1px

en: Shift + drag: lock aspect ratio
bg: Shift + влачене: заключване на отношението

en: Crop Aspect Ratio
bg: Отношение на отрязъка

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
bg: Може да зададете съотношение на отрязъка и след това да задържите Shift, докато влачите, за да го приложите. Възможните отношения са 1:1 (квадрат), 4:3, 16:9 и т.н. Ако вече има избран регион, промяната на отношението ще промени и него.

en: Crop Selection
bg: Маркиране на отрязъка

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
bg: След като е маркирана някаква част, тя може да бъде променяна като се въведат нови стойности (в пиксели). Тези стойности се променят така че да отговарят на отношението в оригиналното изображение. Минималният размер е равен на минималния размер в страницата за настройки на файловете.

en: Aspect ratio:
bg: Отношение:

en: Selection:
bg: Избрана част:

en: Thumbnail Settings
bg: Настройки на умалените изображения

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
bg: Умаленото изображение може да е изрязано по друг начин. Например може да бъде квадрат, който съдържа само част от оригиналното изображение, за да го покаже по-добре. Тук може да изберете дали да приложите промените върху всички размери или да промените отрязъка.

en: Current thumbnail
bg: Текущо умалено изображение

en: Apply changes to:
bg: Прилагане на промените върху:

en: All image sizes
bg: Всички размери

en: Thumbnail
bg: Умалена картинка

en: All sizes except thumbnail
bg: Всички размери без умаления

en: There are unsaved changes that will be lost.  'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
bg: Незаписаните промени ще бъдат загубени. Натиснете OK, за да продължите или Cancel, за да се върнете в редактора.

en: Cannot load image metadata.
bg: Грешка при зареждане на информацията от изображението.

en: Cannot save image metadata.
bg: Грешка при запазването на информацията за изображението.

en: Image metadata is inconsistent.
bg: Неконсистентна информация за изображението.

en: Image restored successfully.
bg: Изображението беше върнато успешно.

en: Unable to create new image.
bg: Грешка при създаването на новото изображение

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
bg: Грешка при записването на преоразмереното изображение. Моля презаредете страницата и опитайте отново.

en: Nothing to save, the image has not changed.
bg: Нищо не се е променило.

en: Unable to save the image.
bg: Грешка при запазване на изображението.

en: Image saved
bg: Изображението бе записано.

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
bg: Файлът &#8222;%s&#8220; не съществува?

en: The GD image library is not installed.
bg: Библиотеката GD не е инсталирана.

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
bg: Файлът &#8222;%s&#8220; не е картинка.

en: From Computer
bg: От компютъра ви

en: From URL
bg: От интернет адрес

en: Gallery
bg: Галерия

en: Media Library
bg: Файлове

en: Gallery (%s)
bg: Галерия (%s)

en: Uploads
bg: Качване

en: Upload/Insert %s
bg: Качване/вмъкване %s

en: Add Media
bg: Добавяне на друг тип файл

en: Add an Image
bg: Добавяне на изображение

en: Add Video
bg: Добавяне на видео

en: Add Audio
bg: Добавяне на аудио

en: Saved.
bg: Успешен запис.

en: Left
bg: Ляво

en: Center
bg: Център

en: Right
bg: Дясно

en: Medium
bg: Средно голяма

en: Large
bg: Голям

en: Full Size
bg: Пълен размер

en: Size
bg: Размер

en: File URL
bg: Адрес на файла

en: Post URL
bg: Адрес на публикацията

en: Alternate Text
bg: Алтернативен текст

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
bg: Алтернативен текст за картинката, например &#8222;Мона Лиза&#8220;

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Empty Title filled from filename.
bg: Празно заглавие, ще се използва името на файла

en: Caption
bg: Кратко описание

en: Link URL
bg: Адрес на връзката

en: Enter a link URL or click above for presets.
bg: Въведете адрес за връзката или натиснете по-горе за готови предложения.

en: Order
bg: Подредба

en: Location of the uploaded file.
bg: Местоположение на качения файл.

en: Show
bg: Показване

en: Hide
bg: Скриване

en: Edit Image
bg: Редактиране на изображение

en: File name:
bg: Име на файла:

en: File type:
bg: Тип на файла:

en: Upload date:
bg: Дата на качване:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Insert into Post
bg: Вмъкване в публикацията

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
bg: Наистина ли искате да изтриете <strong>%s</strong>?

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: Choose files to upload
bg: Избор на файлове за качване

en: Cancel Upload
bg: Отказ

en: After a file has been uploaded, you can add titles and descriptions.
bg: След като качите файла ще може да промените заглавието и описанието му

en: Add media files from your computer
bg: Добавяне на файлове от компютъра ви

en: Save all changes
bg: Запазване на всички промени

en: Add media file from URL
bg: Добавяне от файлове от интернет

en: All Tabs:
bg: Всички под-прозорци:

en: Sort Order:
bg: Подредба:

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Media
bg: Файлове

en: Actions
bg: Действия

en: Gallery Settings
bg: Настройки на галерията

en: Link thumbnails to:
bg: Връзка на умаленото изображение към:

en: Image File
bg: Файлът с изображението

en: Attachment Page
bg: Страницата на файла в WordPress

en: Order images by:
bg: Подреждане на изображенията по:

en: Menu order
bg: Както са подредени по-горе

en: Date/Time
bg: Време

en: Random
bg: Случайно

en: Order:
bg: Ред:

en: Gallery columns:
bg: Брой колони:

en: Insert gallery
bg: Вмъкване на галерията

en: Update gallery settings
bg: Обновяване на настройките

en: Search Media
bg: Търсене

en: All Types
bg: Всички типове

en: Filter &#187;
bg: Филтър&#187;

en: Image Caption
bg: Кратко описание

en: Insert an image from another web site
bg: Вмъкване на изображение от друг сайт

en: Image URL
bg: URL на картинка

en: Image Title
bg: Заглавие

en: Link Image To:
bg: Връзка на изображението към:

en: Link to image
bg: Връзка към изображението

en: Audio File URL
bg: Адрес на аудио файл

en: Link text, e.g. &#8220;Still Alive by Jonathan Coulton&#8221;
bg: Текст на връзката, например &#8222;Always Look on the Bright Side of Life на Monty Python&#8220;

en: Video URL
bg: Адрес на видео

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
bg: Текст на връзката, например &#8222;Ободрителните напитки в нашия дом (PDF)&#8220;

en: You are using the Flash uploader.  Problems?  Try the <a href="%s">Browser uploader</a> instead.
bg: В момента използвате  Flash за качване на файлове. Ако имате проблеми, опитайте <a href="%s">стандартното качване</a>.

en: You are using the Browser uploader.
bg: Използвате стандартното качване на файлове.

en: Try the <a href="%s">Flash uploader</a> instead.
bg: Опитайте и с <a href="%s">Flash-базираното</a>.

en: Save as Pending
bg: Запис като чакаща одобрение

en: Preview Changes
bg: Преглед на промените

en: Status:
bg: Статус:

en: Privately Published
bg: Лична

en: OK
bg: Добре

en: Visibility:
bg: Достъпност:

en: Private
bg: Лична

en: Password protected
bg: Защитена с парола

en: Public, Sticky
bg: Публична, залепена

en: Public
bg: Публична

en: Stick this post to the front page
bg: Залепяне на публикацията на началната страница

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
bg: Планирана за: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
bg: Публикувана на: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
bg: Публикуване <b>веднага</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
bg: Планиране за:<b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
bg: Публикуване на: <b>%1$s</b>

en: Schedule
bg: Планиране

en: Update
bg: Обновяване

en: Add or remove tags
bg: Добавяне или премахване на етикети

en: Add
bg: Нов

en: All Categories
bg: Всички категории

en: Most Used
bg: Най-често използвани

en: + Add New Category
bg: + Нова категория

en: New category name
bg: Име на новата категория

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
bg: Откъсът е незадължително резюме на текста, което може да бъде използвано от темата ви. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Може да научите повече за потребителските откъси.</a>

en: Already pinged:
bg: Вече ping-нат

en: Send trackbacks to:
bg: Изпращане на trackbacks към:

en: Separate multiple URLs with spaces
bg: Разделете Интернет адресите с интервали

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
bg: Може да използвате потребителските полета, за да <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Using_Custom_Fields" target="_blank">добавите информация към публикациите си</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
bg: Позволяване на <a href="%s" target="_blank">pingback</a> на тази страница.

en: Show comments
bg: Показване на коментарите

en: Parent
bg: Родител

en: Main Page (no parent)
bg: Основна страница (без родителска)

en: Template
bg: Шаблон

en: Default Template
bg: Шаблон по подразбиране

en: Visit Link
bg: Посещаване не страницата

en: Keep this link private
bg: Нека тези връзки са скрити

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете връзката '%s'?

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
bg: <code>_blank</code> &mdash; нов прозорец или таб.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
bg: <code>_top</code> &mdash; същият прозорец или таб, без frame-ове.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
bg: <code>_none</code> &mdash; същия прозорец или таб.

en: Choose the target frame for your link.
bg: Изберете къде да се отварят връзките ви.

en: rel:
bg: <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> връзка:

en: identity
bg: самоличност

en: another web address of mine
bg: друга моя Интернет страница

en: friendship
bg: приятелство

en: contact
bg: контакт

en: acquaintance
bg: познат

en: friend
bg: приятел

en: none
bg: Няма

en: physical
bg: физическа

en: met
bg: срещали сме се

en: professional
bg: професионална

en: co-worker
bg: работим заедно

en: colleague
bg: колега

en: geographical
bg: географска

en: co-resident
bg: съгражданин

en: neighbor
bg: съсед

en: family
bg: семейна

en: child
bg: дете

en: kin
bg: роднина

en: parent
bg: родител

en: sibling
bg: брат/сестра

en: spouse
bg: съпруг(а)

en: romantic
bg: интимна

en: muse
bg: муза

en: crush
bg: флирт

en: date
bg: гадже

en: sweetheart
bg: възлюбен

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
bg: Ако връзката е към човек, може да укажете отношението си с него/нея. За да научите повече за идеята, посетете <a href="http://gmpg.org/xfn/">страницата на  XFN</a>.

en: Image Address
bg: Адрес на изображение:

en: RSS Address
bg: Адрес на RSS хранилка

en: Notes
bg: Бележки

en: Rating
bg: Оценка

en: (Leave at 0 for no rating.)
bg: (Ако не искате да име рейтинг оставете 0)

en: Storage Space
bg: Свободно място за файлове

en: Space Allowed
bg: Позволено място за файлове

en: Space Used
bg: Използвано място

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Dismiss
bg: Затваряне

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via this page.
bg: С разширенията може да добавяте нова функционалност в WordPress. Може да инсталирате още разширения автоматично от <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/">хранилището с разширения на WordPress</a> или да качите разширение като .zip файл на тази страница.

en: Search
bg: Търсене

en: Search for plugins by keyword, author, or tag.
bg: Търсене на разширения по ключова дума, автор, или етикет.

en: Popular tags
bg: Популярни етикети

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
bg: Можете също да търсите разширения с най-често срещаните етикети от wordpress.org:

en: %d plugin
bg: %d разширения бяха заредени

en: %d plugins
bg: %d разширения

en: Term
bg: Ключова дума

en: Search Plugins
bg: Търсене на разширения

en: Install a plugin in .zip format
bg: Инсталиране на разширение от zip файл

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
bg: Ако имате разширение във формат .zip, може да го инсталирате като го качите тук.

en: Plugin zip file
bg: Zip файл на разширението

en: Install Now
bg: Инсталиране

en: Version
bg: Версия

en: No plugins match your request.
bg: Не бяха намерени разширения

en: By %s
bg: От %s

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
bg[0]: (от %s глас)
bg[1]: (от  %s гласа)

en: 5 stars
bg: 5 звезди

en: 4 stars
bg: 4 звезди

en: 3 stars
bg: 3 звезди

en: 2 stars
bg: 2 звезди

en: 1 star
bg: 1 звезда

en: Plugin Install
bg: Инсталиране на разширения

en: Install Update Now
bg: Обновяване

en: Newer Version (%s) Installed
bg: Инсталирана е по-нова версия (%s)

en: Latest Version Installed
bg: Последна инсталирана версия

en: FYI
bg: Информация

en: Version:
bg: Версия:

en: Author:
bg: Автор:

en: Last Updated:
bg: Последно обновяване:

en: Requires WordPress Version:
bg: Изисква версия:

en: %s or higher
bg: %s или по-висока

en: Compatible up to:
bg: Съвместим до версия:

en: Downloaded:
bg: Свалено:

en: %s time | %s times
bg[0]: един път
bg[1]: %s пъти

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
bg: Страница на разширението в wordpress.org/extend &#187;

en: Plugin Homepage  &#187;
bg: Страница на разширението &#187;

en: Average Rating
bg: Средна оценка

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> разширението <strong>не е тествано</strong> за вашата версия на WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> разширението не е отбелязано като <strong>съвместимо</strong> с вашата версия на WordPress.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
bg: <code>%1$s</code> вече не трябва да се ползва. Моля, използвайте <code>%2$s</code>.

en: Visit plugin homepage
bg: Интернет страницата на разширението

en: Visit author homepage
bg: Интернет страницата на автора

en: The plugin generated unexpected output.
bg: Разширението генерира неочакван резултат.

en: One of the plugins is invalid.
bg: Някое от разширенията е невалидно

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
bg: Разширението %s не може да бъде премахнато напълно.

en: Invalid plugin path.
bg: Невалиден път на разширение.

en: Plugin file does not exist.
bg: Файлът, свързан с това разширение не съществува.

en: The plugin does not have a valid header.
bg: Разширението няма валидна заглавна част.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
bg: Нямате право да редактирате страници.

en: You are not allowed to create pages as this user.
bg: Нямате право да създавате страници.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
bg: Нямате право да редактирате публикации.

en: You are not allowed to post as this user.
bg: Нямате право на нови публикации.

en: You are not allowed to edit pages.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: You are not allowed to edit posts.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Auto Draft
bg: Автоматична Чернова

en: Images
bg: Изображения

en: Manage Images
bg: Управление на изображенията

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изображения <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изображения <span class="count">(%s)</span>

en: Audio
bg: Аудио

en: Manage Audio
bg: Управление на аудио файловете

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Аудио <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Аудио <span class="count">(%s)</span>

en: Video
bg: Видео

en: Manage Video
bg: Управление на видео файловете

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Видео <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Видео <span class="count">(%s)</span>

en: View Page
bg: Преглед на страницата

en: Click to edit this part of the permalink
bg: Натиснете, за да редактирате тази част от връзката

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
bg: Временна връзка. Натиснете, за да редактирате.

en: Permalink:
bg: Връзка:

en: Change Permalinks
bg: Промяна на постоянните връзки

en: Warning: %s is currently editing this post
bg: Внимание: %s в момента редактира тази публикация

en: Warning: %s is currently editing this page
bg: Внимание: %s в момента редактира тази страница

en: Warning: %s is currently editing this.
bg: Внимание: %s в момента редактира това.

en: Preview not available. Please save as a draft first.
bg: За преглед трябва да сте записали първо черновата.

en: Just another WordPress site
bg: Поредният WordPress сайт

en: F j, Y
bg: d.m.Y

en: g:i a
bg: G:i

en: F j, Y g:i a
bg: d.m.Y G:i

en: Just another %s site
bg: Поредният %s сайт

[ctx: User role]
en: Administrator
bg: Администратор

[ctx: User role]
en: Editor
bg: Редактор

[ctx: User role]
en: Author
bg: Автор

[ctx: User role]
en: Contributor
bg: Сътрудник

[ctx: User role]
en: Subscriber
bg: Потребител

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
bg: Добре дошли в <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте и започнете блогването!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
bg: Внимание! Wildcard DNS може да не бъде конфигуриран правилно!

en: Quick Edit
bg: Бързо редактиране

en: Quick&nbsp;Edit
bg: Бързо&nbsp;редактиране

[ctx: column name]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: column name]
en: File
bg: Файл

[ctx: column name]
en: Attached to
bg: Прикачен към

[ctx: column name]
en: Date
bg: Дата

[ctx: column name]
en: Comment
bg: Коментар

en: Relationship
bg: Отношение към човека, чиято е страницата (XFN)

en: Visible
bg: Видима

en: Links
bg: Връзки

en: Role
bg: Роля

en: Bulk Edit
bg: Масово редактиране

en: &mdash; No Change &mdash;
bg: &mdash; Без промяна &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
bg: &ndash;ИЛИ&ndash;

en: [more]
bg: [повече]

en: [less]
bg: [по-малко]

en: Allow
bg: Позволяване

en: Do not allow
bg: Забраняване

en: Allow Comments
bg: Коментарите са разрешени

en: Allow Pings
bg: Trackback и pingback са разрешени

en: Sticky
bg: Залепена

en: Not Sticky
bg: Не е залепена

en: Make this post sticky
bg: Залепяне на публикацията

en: Missed schedule
bg: Пропуснато планирано публикуване

en: Last Modified
bg: Последна промяна

en: Uncategorized
bg: Без категория

en: E-mail: %s
bg: e-mail: %s

en: View posts by this author
bg: Преглед на публикациите на този автор.

en: Y/m/d \a\t g:i A
bg: d.m.Y \в G:i

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
bg: В отговор на <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Y/m/d \a\t g:ia
bg: d.m.Y \в G:i

en: Reply to Comment
bg: Отговор на коментар

en: Submit Reply
bg: Изпращане

en: Comment by %s moved to the trash.
bg: Коментарът от %s бе преместен в Кошчето?

en: Comment by %s marked as spam.
bg: Коментарът от %s бе отбелязан като спам.

en: Value
bg: Стойност

en: Key
bg: Ключ

en: Add New Custom Field:
bg: Добавяне на ново потребителско поле:

en: Enter new
bg: Ново поле

en: Add Custom Field
bg: Добавяне на потребителско поле

en: Thumbnail linked to file
bg: Умалена картинка свързана с файл

en: Image linked to file
bg: Картинка свързана към файл

en: Thumbnail linked to page
bg: Умалена картинка свързана към страница

en: Image linked to page
bg: Картинка свързана към страница

en: Link to file
bg: Връзка към файл

en: Link to page
bg: Връзка към страница

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
bg: Преди да качите файла за импортиране трябва да поправите следната грешка:

en: Choose a file from your computer:
bg: Избор на файл:

en: Maximum size: %s
bg: Максимален размер: %s

en: Upload file and import
bg: Качване и импортиране от файл

en: Click to toggle
bg: Натиснете за промяна

en: Find Posts or Pages
bg: Търсене на публикации и страници

en: Pages
bg: Страници

en: Close
bg: Затваряне

en: Select
bg: Избор

en: New Page
bg: Нова страница

en: New Media
bg: Качване на нов файл

en: Edit Media
bg: Редактиране на информация за файл

en: New Link
bg: Нова връзка

en: Edit Links
bg: Връзки

en: New User
bg: Добавяне на потребител

en: Edit Users
bg: Редактиране

en: Install Plugins
bg: Инсталиране на разширения

en: Manage Plugins
bg: Разширения

en: Install Themes
bg: Инсталиране на теми

en: Manage Themes
bg: Теми

en: New Post
bg: Нова публикация

en: Drafts
bg: Чернови

en: (no title)
bg: (без заглавие)

[ctx: post state]
en: Pending
bg: Чакаща

en: Enable accessibility mode
bg: Включване на режим на достъпност

en: Disable accessibility mode
bg: Изключване на режим на достъпност

en: Activate
bg: Включване

en: Password:
bg: Парола:

en: <strong>ALERT: You are logged out!</strong> Could not save draft. <a href="%s" target="_blank">Please log in again.</a>
bg: <strong>Внимание: излезли сте от системата!</strong> Черновата не беше записана. <a href="%s" target="_blank">Моля, влезте отново.</a>

en: Comment %d does not exist
bg: Коментарът %d не съществува

en: You did not enter a category name.
bg: Необходимо е да въведете име на категория.

en: No tags found!
bg: Не бяха намерени етикети!

en: Error: you are replying to a comment on a draft post.
bg: Грешка: опитвате се да отговорите на коментар по чернова.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
bg: Трябва да влезете, за да отговорите на коментар.

en: Error: please type a comment.
bg: Грешка: моля въведете коментар.

en: Please provide a custom field value.
bg: Моля, въведете стойност на потребителското поле.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
bg: Потребителят <a href="#%s">%s</a> бе добавен.

en: g:i:s a
bg: G:i:s

en: Draft saved at %s.
bg: Черновата бе записана в %s.

en: Someone
bg: Някой

en: You are not allowed to edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: You are not allowed to edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
bg: Записът е забранен: %s в момента редактира тази страница.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
bg: Записът е забранен: %s в момента редактира тази публикация.

en: Cheatin&#8217; uh?
bg: Шмекеруваме, а?

en: Item not updated.
bg: Грешка при обновяване.

en: No posts found.
bg: Не са открити публикации.

en: Title
bg: Заглавие

en: Date
bg: Дата

en: Status
bg: Статус

en: Published
bg: Публична

en: Scheduled
bg: Планирана

en: Pending Review
bg: Очакваща преглед

en: Draft
bg: Чернова

en: Y/m/d
bg: d.m.Y

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
bg: Благодарим ви, че създавате с <a href="http://bg.wordpress.org/">WordPress</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/">Documentation</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Main_Page">Документация</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/forum/4">Feedback</a>
bg: <a href="http://bg.forums.wordpress.org/">Форуми за поддръжка</a>

en: Visit Site
bg: Към сайта

en: Log Out
bg: Изход

en: Invalid plugin page
bg: Невалидна страница на разширение

en: Cannot load %s.
bg: Грешка при зареждане на %s.

en: You are not allowed to import.
bg: Нямате право да импортирате.

en: Import
bg: Импорт

en: You do not have permission to upload files.
bg: Нямате право да качвате файлове.

en: Edit Comment
bg: Редактиране

en: Oops, no comment with this ID.
bg: Няма коментар с този номер.

en: Go back
bg: Назад

en: You are not allowed to edit comments on this post.
bg: Нямате право да редактирате коментарите по тази публикация.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
bg: Коментарът е в Кошчето. Преместете го от Кошчето, ако искате да го редактирате.

en: You are about to mark the following comment as spam:
bg: Вие сте на път да маркирате следния коментар като спам:

en: Spam Comment
bg: Маркиране като нежелан

en: You are about to move the following comment to the Trash:
bg: Наистина ли искате да преместите коментарите в Кошчето:

en: Trash Comment
bg: Преместване на коментар в Кошчето

en: You are about to delete the following comment:
bg: Следният коментар ще бъде изтрит:
